Żywie Bielarus?

Za dwadzieścia lat Rosja nie będzie liczyć się już militarnie na kontynencie bo demografię mają zaprawdę fatalną. To otwiera od nowa dyskusję o Białorusi, Królewcu czy chociażby Karelii, o Ukrainie, Krymie i Smoleńsku. I nie mówię tu o polskim zysku wynikającym ze słabości Rosji, Polska zwija się równie szybkim tempem podkręcanym przez ucieczki z kraju. Są inni którzy chętnie w te rejony się sprowadzą.

Za dwadzieścia lat we Francji może zostać wprowadzony szariat bo biali stracili tam najwyraźniej zdolność do samoobrony. Czy Włochy utrzymają się gospodarczo przez dwadzieścia lat na powierzchni śmiem wątpić. Bez Włoch i Francji UE nie istnieje.

Twoja chwilowa zdolność w kwestii logistyki bazuje na otwartych granicach. Wystarczy pluton śniadych rozrzucający granaty w kościele pod Łodzią zaimportowany w ramach dżihadu z Rosengarden w Malmö, Molenbeek w Brukseli czy z Neukölln w Berlinie aby Polska wyszła ze strefy Shengen. Wspólna europejska waluta jest równie wirtualna jak wspólny parlament czy otwarte granice. Żyjemy w systemie zaprojektowanym na dobrą pogodę a zanosi się na burzę. Wystarczy wyobrazić sobie że każdy kontener podczas transportu zaczyna wymagać obstawy a dzisiejsze ceny frachtu lecą w górę i to eksponencjalnie. Chyba nie muszę pisać co dzieje się w takiej sytuacji z popytem …

Europa to beczka prochu.

2 Likes

ale dlaczego ma byc status post belli ?
Rosja ma swoje problemy. Nie tylko miekkie podbrzusze Kaukaz ale takze Buriaci i Inni nie za bardzo lubia jak im sie zasoby eksploatuje a dorabia sie tylko przywieziona z Kremla oligarchia. Kaliningradskij Oblast chce zyc po europejsku a nie po rosyjsku. Tzn. rosyjska tradycje chca miec, ale poziom zycia inny.

We Francji mamy Bretanie, ktorej sie malo co podoba Palac Elizejski. We Wloszech nie zapominajmy ze Bolzen/Bolzano, Tyrol i tak dalej, bogata polnoc nie chce za bardzo utrzymywac Afryki a sami moi szpitalni wspolpracownicy mi mowia - cywilizacja konczy sie na Rzymie, ponizej jest Afryka.

W Belgii mamy nie do konca malzenstwo z rozsadku zgodne - Flandrie i Walonie…

W Hiszpanii wymienmy tylko Katalonie i Kraj Baskow. A przeciez Andaluzja tez ma swoje do powiedzenia.

W PL Slunsk tez miloscia do Warszawki nie pala, jak sa pieniazki to Slunskowi jakos milosc uchodzi - no daje pijak na rodzine, ale bije i pije…

U Giermancow Freistaat Bayern sie nie kocha z innymi a i w BW mowia ze zjednoczenie pod butem Bismarcka bylo bledem i marza coraz otwarciej o federacji na wzor Confederatio Helvetica.

To wszystko ma szanse posypac sie i bez fundamentalizmow. Wystarcza operacje falszywej flagi.

Przypomnijmy kto Leninowi dal pienaizki na strajki …

1 Like

Kolumny Piekielne mają wrócić i uporządkować sprawę?

Będziemy mieli polew z paszportu Polsatu, bo może być tak iż granice państw będą nieistotne, za to bez korpopaszportu nie wejdzie się do wielu stref gdzie są środki transportu.

Tak się zastanowiłem że pojęcia urlopu nie znam, nigdzie nie wyjeżdżam (rekreacyjnie), od zakupów i kontaktu z zewnętrzem mam ludzi - gdyby mi jak w Japonii ogrodzili fabryki razem z habitatami dla kadry płotem to nie wiem czy bym za ten płot w ogóle wychodził. I czy w ogóle jest po co.

A w mediach głównego ścieku hamburgery wypływają na Iraq, ciekawe tylko czy coś nowego w tej kwestii zostało przybite czy to tylko straszak dla mass…

Jewropa nie będzie punktem zapalnym jako takim. Ja to widzę tak, że na bliskim wschodzie zacznie się gotować, cena ropy wystrzeli jak Niemiec z kabury a to dalej to już apokalipsa

1 Like

Jankeska ziemia zna ciężar buta heskiego żołnierza, i brytyjskiego, i francuskiego, hiszpańskiego. Może chce odświeżyć wspomnienia krwi niesyta?

Ze środków odwetowych Iranu doktoryzował się jankeski sekretarz obrony z końcówki zeszłego tysiąclecia. Jeśli chodzi o dziś uwzględniane animacje propagandowe na YT to Rosjanie wzięli to to wtedy na warsztat (pod wpływem jankeskiej reklamy) i zakamuflowane, rakietowe zestawy kontenerowe zaczęły być produkowane w jakości i ilości. Bo znając perskie rozwiązania dotyczące choćby małych ekranoplanów to jest to pomysłowa amatorka, ale to w Moskwie napisano Tetrisa - proste i wciąga.

W kwestii tytułowego tytułu, to za około miesiąc się wybieram do Baćki, więc jeśli ktoś chce, by mu coś przywieźć na pamiątkę, albo na co zwrócić uwagę w okolicach stolicy, to niech daje znać. :slight_smile:
Sam jestem ciekaw co tam na miejscu zastanę.

2 Likes

Ja też.

Po prostu miej oczy szeroko otwarte chociaż może nie tak szeroko żeby do zarzutu o szpiegostwo wystarczyło. Jak się tam ludziom żyje (nie tylko w Mińsku), co jest w sklepach i za jaką cenę, co zwylki ludzie o ich sąsiadach myślą. Zwykły standard.

1 Like

resztę instrukcji wyjazdowej masz w tej piosence Wysockiego, wersja polska

:wink:

a od strony obyczajowej instrukcja tutaj:

“… demokratka, mówił koleś co się zna, jak się dowie skąd ty jesteś - sama da!”

Żełajem uspiechow :slight_smile:

Po ile są czołgi?
Po ile są papiery żeby je kupić?
I czy można z dostawą do domu.

Kolega Białorusin mówi mi zawsze żeby się zbytnio nie rozglądać bo wtedy jest profilaktyczny wpierdol.

Ale nie trzeba się bać, wpierdol jest od milicji lub lokalnego KGB

W każdym razie nie prowokować mundurowych w cywilu bo to drogo wychodzi.

Ale co zwraca uwagę to czystość i jakość dróg inna niż na podlasiu

1 Like

Wiedziałem, że łatwo nie będzie :wink:
Choć z Twoimi talentami i możliwościami, to pewnie szybciej i łatwiej byłoby Ci samodzielnie wystrugać.

1 Like

Jest rynek - można dostać gotowe.
Któż bezdomnemu zabroni?

Widzę, że banki zwijaja się z Polski powoli. PKO zwalnia ludzi. BGŻ parobas też likwiduje oddziały. Dodatkowo hamburgery maja wysłać 120 tys żołnierzy na bliski wschód. Polska przyklepie odszkodowania 447, USA najedzie Iran, Iran postrzela na pejsy ; z których większość już będzie w Polin. Ropa z racji blokad i rozwalenia struktury będzie drastycznie droga na co nie pozwolą sobie kitaje. Czy to już początek??

2 Likes

a ja mysle ze na pelnoskalowy konflikt Wuja Sama nie stac. Hamburgery to nie Rossija czy PRC.
Maja doktryne Monroe i Wenezuele. Musieli odpuscic Syrie. Iran to moglby byc drugi Afganistan i to samo od nowa,to samo od nowa. Tzn. Afganistan dla Armii Czerwonej mialem na mysli.

Bo z powietrza uderzyc to oni przy absolutnej przewadze powietrznej potrafia. Jednak pelnoskalowa operacja nie jest IMHO nawet rozwazana. To nie Irak.

1 Like

Ty się nie martw Iranem, Ty się martw o to co się będzie działo w PL jeśli przy większej mobilizacji społecznej powstanie opór przeciwko wrogiemu przejęciu państwa i spłacie uroszczeń.

W kraju jest kilkanaście tysięcy osób, nie tylko o pochodzeniu żydowskim bynajmniej, które już mocno się mentalnie nastawiły na frukta wynikające z objęcia miejsc w hierarchii dziobania pod rządami nowej szlachty.

Taki pan Sierakowski to nawet swoją śmierć zainscenizował w 2011 r. dla podniesienie dramatyzmu konferencji w Berlinie gdzie debatowano o odrodzeniu żydowskim w Polsce, “powrocie” 3 mln Żydów do Polski i ustanowieniu specjalnego podatku dla Polaków na sfinansowanie kosztów tego.

Pan Singer/Śpiewak też przemawia coraz bezczelniej, pan Bilewcz za pieniądze z podatków bada polski antysemityzm, itd, itp.

Ludzka zwięrzęca natura ma to do siebie, że gdy wyśnione, wymarzone frukta się nie ziszczają to wychodzą najgorsze rzeczy.
Spodziewam się prowokacji, fałszywych flag, zamieszek.

Po prostu wśród obywateli polskich, pośród wqielu przyzwoitych Żydów, jak np. pan Czesław Bielecki czy pan Bronisław Wildstein jest niestety cała masa, która już sposobi się by pełnić rolę Ordungsdienst w Polin.

Bo przecież ma być tak jak powiedziała ta kobieta dzwoniąca do Radia Maryja" Was Polaków nie będzie. My mamy wszystko rozpracowane. Wy będziecie jedzenia po śmietnikach szukali"

I dlatego albo deep state polski, jaki by on tam nie był w świetle tego co krytycznie podnieśli Koledzy, zrobi porządek albo będzie rodzaj wojny domowej: za duża stawka, za duże ludzkie emocje by to rozeszło się po kościach.

Generalnie: bardzo trudne czasy nadeszły.

1 Like

Trudne czasy są wtedy kiedy do dyskusji używasz muszki zgranej ze szczerbinką.

2 Likes

Wyłącznie. Prawdziwych flag po narodzie skoczkonarciarskim spodziewać się nie należy.

1 Like

To stąd ta liczba brakujących mieszkań do wybudowania w rządowych opracowaniach :wink:

3 Likes

http://www.centrumtaubego.org.pl/personnel

1 Like

tu masz wystąpienia tych szalonych ludzi i tę hucpę że niby Sierakowskiego zamordowali…

tutaj masz jak się rasa panów bawi i głosuje nad dalszym losem Polin:

https://vimeo.com/groups/269503/videos/84214502

http://blog.berlinbiennale.de/en/events/and-europe-will-be-stunned-a-congress-by-jrmip-and-yael-bartana.html

2 Likes