To na serio z tą watą?

Jeśli wydatki budżetu w PKB wynoszą ponad 35% no to dość łatwo przeliczyć per capita.
A są to zarobki tych z lichszymi capitami więc jest ich tam więcej i są one niższe^^

Ale wyłącznie sowim. Dla obcych koszta księgowe są zaporowe.

Nawet lepiej bo po niemiecku. Nikt inny nie ma takiej ręki do ostatecznych rozwiązań problemów trapiących ludność od wypuszczenia z Arki.

(Noe zabrał po parze każdego ze zwierząt, w tym goja i gojicę)

1 Like

Noe to Żyd a do tego indiser :wink: tę bulwersującą sprawę ujawnił ś.p. Młynarski w jednej z piosenek gdzie cytował słowa Noe do synów: “chłopaki, przecieki z góry mam, że będzie potop!”

W tym czasie prapra przodek Piasta Kołodzieja leżał leniwie pod gruszą no ale gdy zaczęło padać i zrobił się z tego potop to dopłynął do podtopionego obejścia Noe, zaiwanił mu drzwi o stodoły i na tych drzwiach uratował polski lud :wink:

2 Likes

Rysiu Noe nie walczył z falami w XVIII wieku kiedy to wymyślano “polski lud”.

mozemy sie wszyscy smiac, ale …

jestem po 48 godzinach zapierdolu w niemieckim lazarecie. W takim to układzie znieczuliłem 14 pacjentów. 2 x urosepsa, 4x krwawienie z dróg rodnych, raz złamanie reki u mechanika co mu silnik spadł , drugi z tej samej firmy z urazem stopy po tym jak na nogę spadło, etc. itd. 4 przepukliny pachwionowe no i 3 stawy biodrowe nowe u dziadkow.

Tryb dyżurowy. jeden anestezjolog,jedna pielęgniarka anestezjologiczna, jeden ortopeda, jeden urolog, 4 osoby techniczne w bloku operacyjnym,jeden chirurg. Dodatkowo w trybie pod telefonem drugi anestezjolog (akurat nie miałem potrzeby wzywać) oraz drugi chirurg i drugi ortopeda. Ci musieli do tych zabeigow przyjechac.

Pominmy tutaj to czego nie widac a wiec kosztow stalych, podatkow biurwich,ubezpieczen, pradu, ogrzewania etc.

Pominmy prace ktorej na codzien nie widac - ktos musi przeglad instalacji tlenowej zrobic, ktos musi zrobic przeglad aparatow do znieczulenia, instalacji odsysajacej pochodne freonu, ktos musi umyc podloge na bloku (salowej brak, optymalizacja w excelu wyglada super) To wszystko kosztuje - nie tylko proteza za 2800 Euro.

Ktos musi przywiezc ciuchy do operatywy te zielone, wyprac je, poskladac, elekttryk musi zrobic przeglad etc etc.

Zakladam optymistycznie, ze 25% kosztow widze jako laik tak, a reszty nie widze.

Do tego dochodzi biurwa. Panie w HR, Controllingach etc. itd.

Widzac te 25% zapytalem kumpla z obliczeniowki ile to wynosi jak kasa za to zaplaci. No i wiecie -wyliczyl mi, ze to co zaplaci kasa tzo starczy na mnie, moja pielegniarke, urolologa i 2 pielegniarki z bloku operacyjnego…

No coz… Tak pi razy oko jest okolo 30% maksymalnie kosztow pokrytych.

Czyzby finansowe perpetuum mobile?

Zastanawiam sie jak biurwa landowa dolewa tam pieniedzy ze sie spina i wszyscy syci chodza. A powiedzmy szczerze - moj szef tez ma z tego prowizje w koncu szef anestezjologii koordynuje anestezjologa grillujac z rodzina…

Macie jakies realne pomysly? Mi tu smierdzi gospodarka radziecka.

1 Like

Jak była potrzeba, to “polski lud” można było dopuścić jako dowód odwiecznej polskości Prus w czternastowiecznym procesie.

1 Like

Lud biegle posługujący się łaciną oczywiście^^
To że domena kończyła się na Wiśle to pikuś, to że Mazowsze było za granicą to też detal. Ale krzaki i wilkołaki odwiecznie przynależały kulturowo razem z Babą Jagą na czele.

Przywódca zakreślający dziedzinę językiem robi to zazwyczaj na kolanach, opisał to Zdradosław S. Można tę dziedzinę i źródło władzy ponoć tym językiem owinąć.
Przywódca zakreślający dziedzinę masowymi grobami jest zaś brany na poważnie.
W imperiach nie obowiązuje jeden język - każdy jest dobry, a brzęczący najlepszy. Imperium najpierw musi zarobić se - a potem to już jakoś to będzie.