Tricki i lifehacks aparatura do znieczulenia

Dawno temu gdzieś czytałem historię o tym jak Amerykanie wymieniali kondensatory w dyskretnych układach swoich głowic jądrowych. Pierwotnie użyli kondensatorów o jakości spotykanej w sprzęcie hi-fi (7 USD za sztukę ?) aby w ramach oszczędności podczas “modernizacji” tych głowic użyć kondensatorów za które płacili na kilogramy. Po czym zaczęli te głowice testować i im wyszło że w warunkach bojowych (bojowe gradienty temperatury, przeciążeń i ciśnienia) nie zadziałałyby. Efektem tego wrócili do stosowania tych kondensatorów które kosztują za sztukę a nie za kilogram.

W przypadku dysków SSD do zastosowań medycznych może chodzić o ilość zapasowych komórek pamięci na takim dysku albo chociażby o koszty utrzymania magazynu pełnego części zapasowych u producenta.

Na przykład szyfratory są wspierane przez 15 lat od zakończenia procesu produkcji. Co oznacza że kupując taki szyfrator płacisz również za część produkcji którą producent przekierowuje do własnego magazynu i trzyma ją tam przez następnych piętnaście lat. To samo dotyczy części samochodowych: producenci zamawiają więcej niż zużywają i przez piętnaście lat od zakończenia procesu produkcji trzymają stany magazynowe. To są bardzo konkretne koszty, szczególnie jeśli masz do czynienia z urządzeniem którego bebechy w okresie produkcji zmienia się dwa razy do roku.

Jeśli Twój model urządzenia ma na przykład 4 lata, gwarancję na pięć a jego produkcja zakończyła się trzy lata temu to zamiennik (dysk, silnik, lodówka, sprężarka, cokolwiek) dotrze do Ciebie z magazynu którego koszty założenia i prowadzenia producent wlicza w cenę produktu.

2 Likes

ale ja wzialem ostatnio pendrive 32GB na ktorym mamy z USG zapisywane badania. Biore go pod software a to jest zwykly SanDisk Ultra USB 3.0

Ma te same firmware nawet co kupiony przeze mnie - tylko jest jedna roznica. Obudowa metalowa no i cena. 3800 Euro.

2 Likes

Opisałeś kiedyś przypadek szeflekarza który jednocześnie brał udział w kongresie i w innym mieście operował. I ktoś mu na stole wykitował podczas kiedy on przy pulpicie referował.

Bilokacja, towarzyszu, to jest cholernie droga technologia.

2 Likes

https://www.aliexpress.com/item/32947264653.html

Przypomniał mi się Bjorn

  • How do you detect helium? It’s small chemically inert molecule, I’d think it’s not the obvious choice
  • Oh, it’s very easy!
  • How’s that?
  • I have a helium detector!

Medyczny pendrajw jest jak wegańska marchewka - 10x droższe bo ludzie chcą czuć sie bezpieczni/fajni, mieć pewność, że wszystko gra. Z resztą wszyscy wiemy jak to działa.

Z resztą segmentacja rynku działa śmiesznie, na procesorach Intela np. robie sie warianty najbardziej “wypasiona”, bo taniej jest mieć jedną linie produkcyjna niż kilka, i potem ten “najlpeszy” produkt sie w wersjach dla biedy psuje - przepala sie jakies sciezki zeby mialy gorsze parametry i zeby byl towar na kazdy segment rynku.

Z pamieciami do mikroklocków (zwłaszcza STM32, to akurat sam majstrowalem z suckesem) normalnie STM32 ma 64 kb pamieci, a jakies tam wersja drozsza ma 128kb. Naturalnie wszystkie maja tyle samo tylko firmware w jednym ucina pamiec o polowe. Zmieniasz firmware - masz 128kb w wersji 64.

1 Like

Ale z aparatami usg jest dokładnie tak samo jak z kontrolerami. Nie opłaca się logistycznie tworzyć różnych modeli. Jest każdy identyczny. Kwestia obrazowania to kwestia software a nie firmware.

Dyski ssd w ogóle to wrażliwe są jak cholera . Padają czasem jak muchy kontrolery w nich. Pod mikroskopem wtedy przeszcZep chipa phison i data recovery idzie.

1 Like

Taaa?!
Kiedy populacja miała miliard były setki wytwórców samochodów (MiŚie) i samochód był drogi.
Dziś jeden od drugiego ledwo można rozróżnić po znaczku, ludzi jest ponad siedem miliardów i samochody dalej są drogie.
Tyle że te samochodopodobne wyroby obecnie trafiają na złom po użyciu przez @MedicusHellveticus, a te dawno temu robione przez MiŚie ciągle jeżdżą.

Czy na pewno stać nas na centralną, planetarną fabrykę samochodopodobnych wyrobów?

2 Likes

samochody sa drogie? Waszmosci, przytomnosci.
samochody to sa moze i drogie. Ale kiedy widzail Pan szanowny samochod a nie produkt samochodopodobny? To se ne vrati.

Czy toyota czy honda czy renault kazde ma cos. Jak tu juz @gruby pisal - szanowny klient nie moze dostac auta o takiej charakterystyce jaka chce. Nie i uparl sie cham i chce samochod a nie produkt samochodopodobny.

A dlaczego to juz doskonale wiesz. Weic skoro dziala -nie dotykac, nie psuc. Jest (przeciez najwyrazniej ) dobrze,

1 Like

Właśnie wysiadłem.
A unimogi jeszcze żyją.

1 Like

no ale jak posklejamy clue z forum.

  1. dziala, nie dotykac.
  2. chcacemu nie dzieje sie krzywda

to czy nie brzmi to ambiwalentnie nieco?

Tymczasem takie Volvo stare to nadaje sie do rozbiorki betonowego plotu.

2 Likes

Całkiem niedawno takim jeździłem. Ręcznie wyprodukowany WieśWagen. Ostatni pojazd zaprojektowany przez niemieckich inżynierów a nie księgowych. Następca W126 jeśli o komfort, kulturę jazdy i odcięcie od otaczającego świata chodzi. Jeden ale za to strategiczny błąd kierownictwa VW powstrzymał mnie przed jego kupnem: brak odpowiednio klekoczącego silnika.

Na początku wsadzali pod maskę WieśWagena dwa klekoty: V10 oraz V6. V10 wycięli z programu już w 2006 roku bo nie chciało im się zainwestować w czystość spalin na pompowtryskiwaczach po wprowadzeniu normy Euro4 (to były czasy w których generalnie mieli problemy z czystością spalin, patrz historia z EA 189). W programie pozostał słabiutki V6, dobry co najwyżej do A6 albo do taksówek.

W międzyczasie produkcja WieśWagena już szła a Audi wymyśliło klekota V8. Ten rewelacyjny silnik z kolei wymagałby przeprojektowania przegrody silnikowej w WieśWagenie bo wydech V8 potrzebował więcej miejsca na DPFy. To również nie wchodziło w rachubę. Nie bo nie, bo nie będzie VW inwestował w projekt który się nierewelacyjnie sprzedaje (że brak mocarnego klekota do tych nierewelacyjnych wyników sprzedaży po wycięciu z programu V10 doprowadził to jakoś w Fallersleben nie zjarzyli). Jak pomyśleli tak zrobili, sprzedaż z roku na rok leciała (brak silników pasujących do charakterystyki modelu) na pysk i w końcu WieśWagena skręcanego w manufakturze wysłali w 2016 ostatecznie do piachu. Niestety, Piech ewakuował się na emeryturę zanim dało mu się przybić zarzuty o EA 189 więc jego następcy z dziką radością podcięli gardło manufakturze z Drezna wraz z jej produktem.

Obok klekotów WieśWagen miał też w programie silniki benzynowe ale do dwóch i pół tony masy własnej benzyna po prostu nie pasuje (jeździłem też benzyną, nie ma co wspominać). Taką masę trzeba ogarnąć momentem obrotowym jak w lekkiej ciężarówce, jak na muła roboczego przystało.

Na Szwajcarię V6 do toczenia się na tempomacie wystarczy, na występy gościnne niestety już nie.

Jeśli o samochody robione przez inżynierów chodzi to niewiele ich zostało. Subaru z tego co słyszałem bo Saaba też już zaorali. Nie ma na co pieniędzy wydawać …

2 Likes

Subaru mamciraz więcej toyoty a ich diesle boxer cóż . No i wygląd taki se

1 Like

Spaliny z pewnością są czystymi spalinami właściwymi dla procesu. Są w tej kwestii absolutnie czyste. Moje prawo do użytkowania atmosfery nie różni się od praw moich praszczurów polujących na mamuty - mogę zrobić z nią co zechcę w jakiejkolwiek skali.

1 Like

Greta dislike your previous post.

swoja droga jak zablysnela tak zgasla. Ewaporacja i nikt jej nie pamieta dzis.

1 Like

Greta to beta …test^^ nie zakończony powodzeniem…a co się robi z takimi testami?

1 Like

Mężczyzna ma mieć samochód o wartości 10 swoich pensji, więc szybko policzmy.

100 EUR na godzinę, razy 160h pracy w miesiącu, razy 10 miesięcy, minus 20% podatku, razy ja nie mówię po niemiecku, nie placę w EUR i mamy…

100 x 160 x 10 x 0,8 x 0,89 = 113920 GBP

I nie, nie potrzebujecie nowej kanapy, tak która jest, jest nadal zajebista.
Żona kłamie. Stać Was.

1 Like

Mam za tygodniówkę :frowning:
Ale w razie co spycham do rowu i biorę drugi.

Ale która z żon.

Oho, kolega już wyciąga suwmiarkę, co ja mówię, dalmierz laserowy ^^

https://youtu.be/i63cgUeSsY0

To ja się publicznie zadeklaruje, że mam najmniejszego, że jakby co jakiś urzad to wszystko @Bogdan6969 ^^

1 Like

Czas, przez jaki przeciętny homo sapacz dziś cokolwiek pamięta, istotnie jest niezwykle krótki.
Ale obawiam się, że po chwilowej przerwie, Greta wraca na salony. I tym razem jako ekspert od koronawirusa. ^^

Mojego Malucha nie widziałeś. :stuck_out_tongue:

1 Like

Kto o Ciebie zadba, jeśli sam o siebie nie zadbasz?
Zawsze, wszyscy tylko czegoś chcą.
Zasada 10 miesięcy jest spoko, a właśnie zaczął się okres promocji.

Każda która bezczelnie twierdzi, że jej potrzeby są ważniejsze niż twoje.
Precz z białymi rycerzami!

A jak tam w Szwecji wygląda system gwałtów sądowych przeprowadzanych na mężczyznach, dla zmyłki nazywanych rozwodami?

Właśnie nagrała teledysk z Pearl Jam.
Pearl Jam - Retrograde (Official Video)

2 Likes

interesujący teledysk^^ jest spora różnica pomiędzy roztopieniem się lodowców i mniej lub bardziej prawdopodobnym zalaniem niżej leżących miast a falą tsunami…

2 Likes