Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Firma podpisze i później dostarczy takich, jacy są za tyle?^^

2 Likes

No ale zapewne w umowie sa zapisy o czasie reakcji i SLA i karach umownych.

Ja rozumiem podpisywanie na 5 lat z zastrzezeniem. Strony wspolnie uzgadniaja, ze stawki serwisowe umowy beda rewaloryzowane o 5krotnosc oficjalnego wskaznika inflacji z kazdego roku czyli niby flatrate ale w 5 roku wyraznie.drozej.

Albo nie robimy.

2 Likes

trzyliterowcy którzy te umowy podpisują i negocjują to nie są ci sami goście którzy będą je wykonywać. Skacząc co dwa lata pomiędzy kwiatkami kasują premie za umów podpisywanie a o ich wykonywanie niech się martwią następcy.

2 Likes

Od kogo je wyegzekwujesz jak po szyldzie tylko wspomnienie w rejestrze zostanie?

Umowa to jest kwiatek do kożucha.
Przecież i tak opiewa na drukowane talony.

3 Likes

Tu nie chodzi o ich egzekwowanie tylko o premie.
Np. @gruby wie ze odejdzie za powiedzmy jakis czas z korpo i podpisuje z MedicusHelveticus GmbH umowe na 5 lat, kasuje premie za efektywnosc kosztowa …a chwilka po odejsciu spoleczki hellweckiego njet.

Ale na papierze bylo, ktos to przepchnal, ktos to zaakceptowal. Szampana i kurtyzan wiec…

3 Likes

Jedni wymienili się na papiery z innymi.
Jak to szło w oryginale ?

“Ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem a wygrał lepszy”.

2 Likes

Dyzur sobotni w lazarecie w DE.

Z jednej skrajnosci w druga. O ile operujemy 105 latkow i wszczepiamy im protezy stawow biodrowych, co oni i tak chodzic nie beda to jedno.

A tu trochę światowej statystyki, nieaktualnej zresztą, bo obecnie mowi sie ze jesli bedzie tak dalej to w koncu 2022 przekroczymy 500 sztuk na 100.000 osob. Rekord swiata.

Teraz jest cos kolo 486/100.000 a rok 2022 sie jeszcze nie skonczyl, ma byc ponad 500 jesli nic sie nie zdarzy.

A tymczasem inne rzeczy leca na plasterku, na prowizorce, na slowo honoru. Kardiolog zameldowal sie chorym i region z 700.000 mieszkancow nie mial przez 24 godziny Herzkatheterlabor, czyli pracowni hemodynamiki. No i owszem, na papiurku da sie zrzucic tych z zawalem STEMI do Herzkatheterlabor w Ulm, Stuttgarcie, Fryburgu Bryzgowijskim, Singen, Villingen-Schwenningen …ale… tak to wyglada na papiurku

W praktyce tam tez sa sciete moce przerobowe i tez minimalne obsady policzone na max zysku minimum inwestycji.

Coscie sku…syny uczynili z ta kraina ?

3 Likes

"Jak kapitalizm to kapitalizm

Żyda z Ubekiem w lesie złapali

kościół podobno chcieli podpalić

aż strach pomyśleć co będzie dalej (…)"

4 Likes

Krążą fałszywe pogłoski, że będę miał (na życzenie mojego advocatus, żeby nadać naszej sprawie blasku z odpowiedniej strony) bliskie spotkanie trzeciego stopnia z psychiatrą klinicznym w kraju premiera z byłej kolonii, żeby zweryfikował, czy naprawde z danego klucza (substantial anxiety) ćwierkam i podbił mi to pieczątką z ziemniaka.

Czego się tam mogę spodziewać, jak to poprowadzić i na co uważać?

2 Likes

Niczego rozsądnego. To tylko formalność.

2 Likes

Nie gqdac za duzo i byc wycofanym, bardzo spokojnym. Tam jest jak w sadzie/prokuraturze -im wiecej gadasz tym gorzej (dla Ciebie).
A tak to sobie spokojnie jak na wojnie na luziku pojdziesz i pouzywasz slowek nie wiem nie pamietam interesujace ciekawe

Takie slowa wtracenia nic nie znaczace. Cokolwie by mowili nie zmieniasz afektu.

5 Likes

Sam fakt wystąpienia wątpliwości i zadania pytania pasuje do przytoczonego klucza^^

3 Likes

Takie podstawowe objawy. Nie wiem czy pomocne w jakikolwiek sposób (stad https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/depression/symptoms-causes/syc-20356007):

  • Feelings of sadness, tearfulness, emptiness or hopelessness
  • Angry outbursts, irritability or frustration, even over small matters
  • Loss of interest or pleasure in most or all normal activities, such as sex, hobbies or sports
  • Sleep disturbances, including insomnia or sleeping too much
  • Tiredness and lack of energy, so even small tasks take extra effort
  • Reduced appetite and weight loss or increased cravings for food and weight gain
  • Anxiety, agitation or restlessness
  • Slowed thinking, speaking or body movements
  • Feelings of worthlessness or guilt, fixating on past failures or self-blame
  • Trouble thinking, concentrating, making decisions and remembering things
  • Frequent or recurrent thoughts of death, suicidal thoughts, suicide attempts or suicide
  • Unexplained physical problems, such as back pain or headaches
4 Likes

Chwila! Stop! Ręczny!
Jako praktyk stawiam zasadnicze pytanie - przed jakim zarzutem ma obronić wniosek z badań?
Jeśli zarzut jest taki, że każda neurotypowa osoba domyśliła by się/wywnioskowała/zwróciła uwagę/przejęła konsekwencjami pewnych, złożonych działań to pozostaje wykazać, że ze względu na posiadaną sieć neuronową ma się szczególny focus na szczegóły bez roztrząsania generalizacji, gdyż ma się ograniczoną (z urodzenia) zdolność do pattern recognition i z tego wynikają dalsze anxiety i deprexsy, bo świat jest nie do ogarnięcia, zły, złośliwy i w ogóle pełen ludzi.

Depresja jako nieprzyrodzona nie broni przed zarzutami na dłuższą metę (popełnianymi czynem ciągłym w długim okresie), ponieważ definicja.
Natomiast jeśli ma się odchyłkę stałą, no to nie można podważyć że w jakimś okresie jej nie było^^
A reszta to wyłącznie konsekwencje. W tym takie, że “nie rozumiem o co się czepiają, znaczy o co ten zarzut - to są logiczne konsekwencje decyzji innych ludzi oczekujących, że ktoś coś z tym zrobi za frajer mimo że nie umawialiśmy się, że ja coś z tym zrobię”.

7 Likes

… a to nie wystarczy być sobą żeby zostać uznanym za czuba ?

3 Likes

Zależy od użyteczności. Biurwa ma różne kategorie i warto być czubem poczytalnym z odpowiednią adnotacją. Jestem dostosowany do każdego napotkanego reżimu.

6 Likes

tyle że poczytalność to termin lewny. Lekarze posiadają kompetencje do wypowiadania się na temat zdrowia pacjentów - stopień niepoczytalności pacjentów nie jest jednostką chorobową. Można zatem być zdrowym i niepoczytalnym, można być chorym a poczytalnym. Oczywiście choroba i niepoczytalność też mogą wystąpić razem ale jedno nie warunkuje drugiego.

Zatem lewnik nie może orzekać o chorobie a lekarz o poczytalności. Nie ten zestaw umocowania kompetencyjnego.

Więc o co chodzi z tymi kwitami na niepoczytalność ? Bo że one są noszone po portfelach w postaci “wychodzisz wolny z więzienia” to już wiem.

4 Likes

Nie wiem, czy będę się tym argumentem posiłkował :wink:

Dzięki :wink:

4 Likes

Ot i cała tajemnica tych kwitów w jednym zdaniu.
Jak Matematyk wtargnął na czerwonym pieszo to nie wypada go karać, on był po prostu roztargniony. Jak nabazgrał równanie komuś na samochodzie to znaczy że pomylił z tablicą i trzeba ustawić znak “uwaga Matematyk, nie parkować dużych czarnych samochodów”.

Albert ciągle męczył policję, żeby go odwoziła do domu jak się zgubił, to mu zrobili autobus pod dom, ale że jeździł z Kurtem to zapominali wysiąść i jeździli w kółko.

Najczęściej taki kwit oznacza znaczną odczepliwość i złagodzenie dolegliwości. A to dadzą zawias, a to skrócą, a to zmienią kwalifikację, a to dadzą rabat. Bo to też nie jest taki dobry pomysł zamykać w klatce networkingowej samobieżnego kalkulatora, który ma kilka odchyleń przewagi nad współmałpami, bo się zorganizują efektory wokół korelacji i dopiero będą zgryzoty.

8 Likes

Wygryzli mi efektywnie malzonke z zarzadzania.
Przyniesli umowe i podpisz nowa bo my tak chcemy. Zona powiedziala ze sie zastanowi ( a i tak nie podpisze).
Ale spodziewam sie Rachekündigung czyli ze dostane zwolnionko w okresie probnym jako zwolnionko z zemsty, collateral damage.

Zreszta lokalny Hauptoberbiurwenamt wydal pozwolenie na praktykowanie przeze mnie w ramach pracy w praktyce lekarzy rodzinynch tylko do 28.02.2023. Jesli chce pracowac dalej to pracodawca ma udowodnic za pomoca kampanii reklamowej kosztujacem nie mniej niz 100.000 CHF w mediach, ze nie znalazl szwajcara na moje miejce i wtedy laskawie za jedyne 500 CHF wydadza kolejne pozwolenie na 90 dni.

Znowu jest ciekawie.

4 Likes