Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Trochę nie rozumiem tego typu komunikacji. Nic nie wnosi do sprawy, a od razu ustawia strony po przeciwnych stronach barykady, zamiast ustawić po tej samej stronie a przeciwko fałszerzowi.

Dokładnie. Powinno paść pytanie o to kto powinien go tam zgłosić.
A jakby szef nadal miał inne zdanie, to wystarczyłoby uprzejmie^^ zapytać o dostanie tego na piśmie.
I wtedy…

3 Likes

Co za ironia losu - delikwent w obliczu kłód rzucanych pod nogi przez Kapitana postanowił sobie skrócić drogę do zakupu narko uspokajającego, a wywołał przy tym awanturę na pół kantonu dyskutowaną w ciemnych zakamarkach internetu. A chciał się tylko wyspać^^

5 Likes

wyobraź sobie sytuację w której każdy sobie w aptece kupuje narkotyki bez recepty za to zgodnie z własnym zapotrzebowaniem. Część praktyk lekarskich trzeba byłoby pozamykać, urząd d.s. kontroli leków odchudzić z pracowników a i ministerstwa zdrowia dostałyby po budżetach.

ale nie złożył podania, nie wykupił znaczka opłaty skarbowej, wniosku nie uzasadnił i nie odczekał aż się decyzja uprawomocni. Zadziałał impulsywnie i egoistycznie. Do lochu z nim. System wie lepiej czy niewolnikowi się prochy należą i czy sobie na nie zasłużył.

Może na przykład nie daje rady zasnąć bo nie wyrobił normy dziennej w fabryce ? W takim przypadku jemu nie są potrzebne środki nasenne tylko dogrywka przy tokarce.

6 Likes

Ironia losu jes ttaka, ze jak ktos chce narkotyki czy benzo to idzie do nastzepnego i dostaje recepte oryginalna. No ale siedzenie nad photoshopem wybral.

Bo kazdy wie ze jeden nie da, ale drugi juz wypisze. No ale to kosztuje 70 CHF.

4 Likes

Artysta-idealista, nie będzie mu żaden medyk błogosławieństwa na ćpanie dawał. Skoro musi z zezwoleniem, to sam da.se^^

2 Likes

Ale powiedzialby ze chce to by dostal 30 sztuk i skierowanie do porafni uzaleznien. Ale wybral jak wybral.

@3r3 sadzisz ze szwajcarski prokurator bedzie rodaka scigal za to ze usländerstwu psikusa zrobil?

Jak juz maszyne czasu zbudujesz to tak jakbym mogl pojsc na aleje szucha i sie poskarzyc

2 Likes

… bo ktoś wie lepiej od pacjenta czy jest uzależniony czy nie ? A ta instancja wiedząca lepiej to ona wie dlatego że wie lepiej z mocy ustawy zapewne ?

2 Likes

No tak. Zrac opakowanie dziennie i szukajac ciagle wiecej wiecej nie jest sie uzaleznionym.

On bez tego nie funkcjonuje w ogole.

Nie moj problem. Ma prawo robic ze swoim zyciem co chce ale beze mnie.

1 Like

Ale nie chodzi przecież o to, żeby ktoś kogoś ścigał. Chodzi o to, że teutony / helweci działają proceduralnie i to jest sposób na nich. Ich własną broń na nich używać, to się do Ciebie nie będą mieli jak przyczepić… ^^

2 Likes

Beda mieli. Helwet opowienw prokuraturze ze wcale recept nie falszowal ale ze taka dostal ode mnie i zaplacil za nia 50 CHF.

I ze tu jest on ofiara bontu udländerstwo dorabia sobie. Jak bedzie glupi prokurator to pomysli ej wrzucmy typa na dolek zmieknie postraszymy podpisze. Mamy wzrosty wykrywalnosci.

2 Likes

jego uzależnienie - jego problem.

jego problem.

właśnie. Paragraf pierwszy waszego prawa cechowego zabrania Ci go obsługiwać bo ewentualnie Twoim zdaniem nowe recepty kłócą się z “non nocere”. Co nie znaczy że Twój szef też go obsługiwać nie może. Jeśli chce to niech on wypisuje mu recepty.

każda struktura jest usztywniona procedurami.

2 Likes

No właśnie to ma wnosić do komunikacji - barykadę, strony, ustawienie szefa z fałszerzem po stronie podpadające.

Fałszerz powinien zgłosić dyrektora, że mu ośrodek nie wydał dość recept^^

A tylu obudził^^

Bo my tu bronimy własnych interesów, mógł się zgłosić do @zwierzak na eksperymenta i dostałby co tam akurat jest w rozdzielniku.

Jakby się należały to by dostał przymusowo.

To zależyzm. Jak żona zgłosi, że trzeba pacjenta ratować i na odwyk to tam już opieka socjalna czyha na ochotnika.

Dokładnie - tak się wykańcza biurwy w korporze.
Jak mi podpadli to ich zasypałem papierem. Ich własnym^^
I do tego w ramach płatnych przez nich godzin^^

2 Likes

Od razu z armaty do wróbla? Ja tam zawsze jeszcze daję szansę ^^
Dopiero z pytaniem o pisemne potwierdzenie przykładam nóż do piersi.

A oto i powszechnie dostępna instrukcja obsługi tej metody:
:wink:
https://www.youtube.com/watch?v=TM9xZSJO4is

2 Likes

Mamy armatę = wszystko wygląda jak gwóźdź^^

Zauważ że Ławrow najpierw grzecznie zapytał czy nata mogłaby skapitulować i wycofać się do Virgini. Nata odmówiła. No a że mają wyłącznie armaty… to postanowili użyć milicji. Nie wyszło, więc i tak trzeba było użyć armaty. Nata opróżniła magazyny aż do Virgini, a Ławrow nikogo już nie przekona, że jak odezwą się armaty to będzie poważnie.

Najpierw ubić, potem zadawać pytania.

3 Likes

Puściłem moim dzieciom po zaledwie jednej wizycie w biurwostanie - fascynująco szybko wyłapały parallelę.

2 Likes

Siedze w robocie. Co sie okazuje. Szef wurwiony srogo. No bo wiesz usländerstwo pracuje za 7000 chf miesiecznie a Ty taki drogi.

Szef, zatrudnij wiec usländerstwo za 7000 miesiecznie.

No ale ja chce abys Ty nam zrobil przysluge i pracowal za 7000.

Szef. Mam lepszy pomysl. Daj przyklad i samemu pracuj za 7000. przyklad powinien isc z gory.

Nie denerwuj mnie. Widze tu duze oszczednosci i powinienes pracowac za 7000.

Szef. Mam lepszy pomysl. Jeszcze wieksze oszczednosci. Jutro 1 grudnia. Nie przyjde wiecej i ile wtedy zaoszczedzicie. Jakie to beda oszczednosci. Moze i extra premia dla szefa na swiets bedzie.

Zgasl jak papieros.

Ale nastepna rozmowa o 13:00

9 Likes

jakby sie @Zwierzak 'owi substancje nie ‘utlenialy’ to by moze cos bylo na stanie :smiley:

1 Like

7k CHF za jeden dzień w tygodniu to godna stawka.

2 Likes

Miesiac i 45 godzin tygodniowo.
A Niemcy placa 120 Euro brutto/h i podatku jest 4,5 procent plus po nakarmieniu biurw zostaje 78 procent.

Ale dorywczo. Wiec szalu tez nie ma.

2 Likes

Twoja kontrpropozycja mogłaby ewentualnie brzmieć 7k za 20%, w końcu jak on chce renegocjować to Ty też możesz chcieć. Stawki proponujesz takie jakie Tobie odpowiadają a nie jemu - taki jest sens negocjowania zdaje się.

2 Likes