Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

pokaz mi szkorbut w warunkach fizjologicznych - szkorbut byl zmora zeglarzy wynikla z braku dietetycznego. Pokaz to dzis a wyplate dostaniesz moja.

@3r3 Maalox ma wodorotlenek glinu. Glin powoduje Alzheimera i demencje oraz niewydolnosc nerek. Smiercionki…a nie, czekaj, a czy puszeczki naszej coca coli to zczegosa,a opakowania jogurtow. A mleko UHT w kartoniku -czy tam glin jest anodyzowany czy folia plastikowa powlekany, bo mleko wprawdzie kwasowe jest, ale sole wapniowe moga z amfoterycznym glinem reagowac…a mikroplastik ?

3 Likes

To są optymistyczne dywagacje. Glin po prostu nie występuje w naturze i nie ma ani jednego związku organicznego w naturze, który by miał to zjawisko w wiązaniu. Glin w organizmie wywołuje pewną, szczególną korozję pełznąc od wiązania do wiązania po drabinie energetycznej każdej cząstki.

Zastanów się.

No ale skoro placebo działa, no to działa. :wink:
Widać sztuka to wybrać sobie dobre placebo do wierzenia, zatem jak wyżej, ja wolę wierzyć w to wino, owoce i orzechy, które i tak lubię, niż w dodatkowe suplementy ze sklepu.

Z suplementami mam problem, bo nie potrafię uwierzyć w to już na poziomie logistyki, że dostaję rzeczywiście to, co jest napisane na opakowaniu, a nie tynk ze ściany w glicerynie. Sam nie potrafię tego zbadać i nie za bardzo wierzę w jakieś cudze kontrole (chyba w ogóle nie jest badane jakoś szeroko, skoro nawet badania żywności to jest głównie losowa fikcja), to mi chyba efekt placebo znacznie osłabia.
Dla mnie najlepszym stymulantem samopoczucia jest po prostu słoneczna pogoda i dużo zieleni wokół, od razu się też człowiek zdrowszy i młodszy czuje…

4 Likes

wino ma jedna wade. Popatrz na statystyki marskosci watroby w populacji FR, IT,ES,PT.
Tam sie nikt nie upija. Kulturowo -masz winko na stolowce zakladowej, szkolnej nawet w zaleznosci od prefektury.
Statystyka nieublagana. Dlaczego tak duzo?
Watroba po ostrym wekendowym chlaniu ma czas na regeneracje, a ciagle mikrodawkowanie - prowadzi do przewleklego uszkodzenia. Taak, mamy to… Hepatil placebo i inne bzdurki muchomorki. Z punktu widzenia stricte zdrowotnego lepiej jest zachlac sie w piatek zarzygujac chodnik i pol mieszkania niz sobie regularnie pic lampeczke winka. Zreszta model alkoholizmu w PL jest stricte europejski. Nie leza juz zarzygane zwloki na chodniku, z przodu brak pawia a z tylu nie ma ani zoltego strumyczka ani brazowego potoczku. Prawnicy, lekarze, inzynierowie, wysocy specjalisci tankuja dzienie 1 drinka…

Mam takiego jednego znajomego alkoholika - jak nie wypije codziennie krwawej merry, capirinhai, szklaneczki ginu to go telepie. Dostaje tak zwanej grypy z goraczka…A to zespol abstynencyjny.

N-Acetylocysteina tylko wczesnie w zatruciu paracetamolem… ale tak innymi slowy. Mam w dupie co robicie ze swoim zyciem, bo to wasze zycie i mozecie dla mnie sobie konsumowac co chcecie,

Tak strictez logicznie dla mnie trzeba byc nieszkodliwym pojebem zeby wpierdalac boraks, selen, inne gowna no ale wolnosc jednostki jest taka ze jak przekonujacy mowi ze trzeba to wykonac, trzeba.

Uwaga - bede tej wolnosci w ramach ideologicznej wolności bronił - skoro wolno cpac, palic - dlaczego nie wolno wpierdalac czegokolwiek ? Robta co chceta.

Widze pewna niekonsekwencje logiczna. Tutaj darcie lacha z tych co sie szczepia a fenomen psychologiczny jest ciekawy i rutyniarski. Jesli kompletne bzdury gada ktos wygladajacy dobrze i w sposob przekonujacy, to jego sluchacze zjedza nawet psie gowno, jesli guru tak powie. Nie widzicie? To ma potencjal memiczny jak z tym memem - i am intelectually superior…
Jakis random na youtubie mowi w sposob przekonujacy i nie wyglada jak menel i robimy co mowi. Fajne to w sposob najzwyczajniej psychologiczny. Zreszta to jest fenom kulturowy. Zaburzenia lękowe - dawaj murwo konowale skierowanko na morfologie bo chce badania - ma byc kurwa jak bigmac, natychmiast.
Regularne badania, no i selen, witsaminka d3, b12, i inne. Fajne to. Bardzo dobrze sie z tego zyje.

Psychologicznie fenomen bycia nieszkodliwym pojebem konsumujacym czy to kocia uryne czy seleny, czy krede z kopalni kredy, czy boraksy - da sie bardzo prosto wyjasnic. Braqk akceptacji dla starosci. Nie wazne czy bedziesz konsumowal kocia uryne boraksy czy inne gowna w ktore wierzysz- robisz to z popczucia bezsilnosci. Odpowiedz i fakty ze natura nas przewidziala na 40 lat zycia i finito, potem juz loteria. Tak bylo jeszcze kilkaset lat temu
Odpowiedz ze bede stary i coraz mniej sprawny jest dzisiaj najzwyczajniej psychologicznie nie do przyjecia, jest nieakceptowalna. Zarabiam 10-20 srednich krajowych i jakis random debil chce mi powiedziec, ze bede tak samo chory jak moi robotnicy…?

Tak, natura ma nas w dupie. Albo zjedza nas robaki, albo nas rozpyla gdzies jak sproszkowana pastewna krede. Badz zakompostuja .Eksploity wpisane sa w genomie - procesy nowotworowe plus ekspresja genow zalezna od srodowiska. Zyjemy w komforcie, ktorego kiedys nie bylo. Zaburzylismy ewolucje. Kiedys nie bylo tak, ze mialo sie powyzej 15 stopni przez caly rok i jedzonko przez caly rok. Ekspresja genow w temperaturach otoczenia zachodzi inaczej, w zaleznosci od dostepnosci pozywienia takze. Ludzie pierwotni byli glodni. Teraz mamy kaloryczny komforcik i wplywa to na ekspresje genow… A jak ze statystyka zawalow u rasy czarnej i czemu?

Zawsze to samo i tak samo. Potem czcigodny profesor wbija protezke biodra, inny czcigodny defibrylator rozruszunik, inny - bedziesz pan funkiel nowka niesmigany jak wrzuce Panu te implanty dyskow miedzykregowych, a jak wrzucimy dodatkowo panu proteze kolanka to juz znowu maraton bedzie, zapewniam pana… nowy jak 20 latek.

Im krtos lepszy psycholog tym lepsze wyniki. Anxiety i chciejstwo jest lepsze niz najlepsza branza. _Bo przyjdzcie i jedzcie ten shit wszyscy, ale uprzednio za niego solidnie zaplaccie. No wiec juz nie wszyscy sie daja nabrac bo internet jest i juz wiedza ze czcigodny pan profesor obiecywal kondycje 20 latka skasowal x tysiecy i ma w dupie, to szuka sie z bezsilnosci i psychologicznych pobudek alternatyw…gdyz nieuniknione jest nieakceptowalne.

Ile tysiecy lar temu czlowiek pierwotny rozwinal mowe?

Najlepiej zyje sie ze zdrowych fizycznie, ktorzy maja narcyzm i hipochondrie. Oni przychodza do nas i mowia - shut up, just take my money!

Bo wygodniej szukac urojen - a rozwiazanie jest proste. Mniej zrec, lepiej zrec, wiecej sie ruszac. Ale o czym my mowimy, jak w PL Brajankow i Jessiki podwozi sie nawet 300 metrow.

Popatrzcie na sprawnosc fizyczna populacji europejskiej dzis. Czego chcecie ? Cudow? Takie rzeczy tylko w Erze.

4 Likes

W winie prawda. Ja wierzę^^

I kształty obłe^^
Wtedy młodszy od razu^^

Korek? Utłuc szyjkę!

Od żab i ślimaków!

Doktur ciągnąc cygaro maczane w brandy namawia do rzucenia palenia & picia^^

Bo umierało tak mało ludzi, a rodziło się tak wielu.

Zaraz tam człowiek… to kobieta była!

Krócej żyć.

2 Likes

Nocebo?

1 Like

nocebo ma ogromne znaczenie w terapii. Nie wolno mowic -bedzie bolesne uklucie.
Trzeba mwoic- cos bedzie odczuwalne, ale nie jest zle…

anyway. Pracuje w lazarecie, gdzie w samym IT pracuje 58 osob.
Lazaret nie ma 2000 pracownikow. Raczej blizej 1500

Od kazdego oddzialu jest kierownik i 3 pracownikow. Naczelny IT ma zastepce i sekretariat,

Dostalem sluzbowego lapka Dell XPS 15 9520 (15.60", Intel Core i9-12900HK, 32 GB, 1000 GB, CH) - Galaxus i uwaga. Od konfiguracji folderow sieciowych jesrt 2 typow w IT. Od programow typu Office - tez 2 innych. Od szpitalnych programow kolejnych 2.

Jak sobie wyobrazacie - nic kurwa nie zainsztalowane i nic nie dziala. Ale jak to Pan nie ma ?! Jeanbaptiste mowi, ze zrobil… Ale co nie dziala folder - ano faktycznie, nie ma Pan przypisanych uprawnien…no w zasadzie moglbym to zrobic teraz, ale nie, bo to nie moja dzialka i bedzie dyskusja i kolega bedzie od 8 kwietnia to sie tym zajmie.

Aktywne zwalczanie bezrobocia. Od konfiguracji outlooka sa tez 2 osoby.

najbardziej fajne jest to, ze do tunelu VPN zainstalowali wersje demo i mi wygasa w poniedzialek. No i git. A koles odpowiedzialny za VPN nalezy do komorki IT Security i go nie ma do konca kwietnia.

5 Likes

Jak się zepnie na domięśniowym to ułamaną igłę trzeba jakoś wyciągnąć^^

Co konkretnie tym leczysz?

2 Likes

przeglądarka lub dwie plus tyle konsol tekstowych ile mi się na monitorach pomieści. Czasami jakieś wideo jak coś ciekawego tu ludzie wkleją.

Zaczęło się od dwóch nowych monitorów 4k. Okazało się że monitory 4k przy dużej ilości herzów wymagają DP 1.2 lub hdmi 2.0. Stara karta graficzna nie miała ani jednego ani drugiego. Nowej karcie graficznej się nudzi - najbardziej wymagającym zadaniem jest renderowanie wygaszacza ekranu: matrix na zmianę z fruwającymi wirusami CoVid.

3 Likes

To rzeczywiście szkoda prądu.
Zatem zasilacz większy lub kartę przetaktować w dół, by tyle nie żarła. Sposoby już opisane lub google mi też coś podpowiada, gdy wpiszę ‘linux GPU overclocking’.

2 Likes

a nie myślałeś żeby kupić jakąś kartę dedykowaną do monitorów 4K ale bez nacisku na kopanie krypto? Typu właśnie seria Quadro Nvidii. 50W max, 4x DP, monitory chyba 2x8K albo 4x5K.

2 Likes

hahahaha

daj fote :slight_smile:

1 Like

co wy chcecie od “papli Radzia” gdyby nie on to, nie dowiedzielibyśmy się np: że Bad Władymir^^ proponował Red thief-owi^^ mały podział^^ czy też że rurki dostały dziurek dzięki chłopakom z zatoki meksykańskiej… :sweat_smile: swój chłop^^

3 Likes

a cieszymy się tymi ekscesami, bo Zimny Lech nie miał odwagi Radzia sczyścić ostatecznie dając przeciek do mediów z igraszek ala prokurator Skuratow, tyle że z udziałem Ministra Spraw Tweeterowych zabezpieczonych przez CBŚ w jednej z warszawskich agencji…

Z Lecha taki chrześcijanin, czy raczej w gminie albo koledzy z Chabad powiedzieli mu, że Radzio jest NASZ, koszerny i ręce precz od Radzia

i tak sobie Radzio fruwa do dziś, na kursie i na białej ścieżce ;), z pieniążkami płynącymi szerokim strumieniem z Zatoki Perskiej

Ży(ć)d - nie umierać :wink:

4 Likes

W rodzinnej praxis gdzie do konca lutego bylem i mialem byc do konca maja ale biurwa kantonalna uniemoziwila - praktyka zapytala sie biurwy czy mozna cos zrobic zebym mogl tam na 40% wrocic.
Innymi slowy ile trzeba zaplacic aby murzyn mogl murzynic. Szwajcara tam nie moga sciagnac bo nikt nie chce pracowac w Migros to jakby Biedronka w PL otworzyla Klinika Rodzinnadronka

W lazarecie jest kurwa kabaret. Gdzies zrobilem screena - okazuje sie ze w IT szpitalnym od udzielania uprawnien do dostepu do folderow sieciowych tez sa osobne biurwoajtispecjalisci. Herr Francois zajmuje sie otwieraniem dostepu sieciowego badz zamykaniem (foldery sieciowe w Microsoft Windows) od nazwisk pracownikow w kolejnosci liter A-C, od D-F jest Jeanbaptiste, GHI kolejny etc.

Ordnung i zatrudnienie musi byc… Dlatego tez 72 godziny pobytu w lazarecie wyiczono na 12.000 CHF. No super.

Czy sie stoi czy sie lezy bumelantom pensja sie nalezy. Ale …dopoki CHF jma swoj status to sie to jakos dobrze kreci.

Tak patrzac na ten burdelik to 2/3 osob mozna byloby wy…c natychmiast i o dziwo efektywnosc by wzrosla ale spadlyby koszty. No ale niedasie.exe

Kantonalny Hauptoberbiurwenamt czuwa.

W prywacie sie posralo zupelnie.

Popatrzcie na ogloszenia o robote dla lekarzy (dla spostrzegawczych) - dla ulatwienia - odpowiedz jest w profilu.

https://www.gutblick.ch/de/job-tool/#op-522987-facharztfachrztin-ansthesie-2040-luzern-aarau-bern

5 Likes

Drukarka działa nie dlatego, że wkładasz do niej papier, ale dlatego że ktoś ją od drukarki jeszcze odbiera^^

dasie.bat
%systemroot%\System32\shutdown.exe -s -f -t 0
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Bat_%28jezdziectwo%29.jpg
i koń choćby martwy ożyje^^

2 Likes

warunkiem zycia jest wzrost entropii.
A tu biurwa porzadki robia. Toz to…
nec Hercules contra Biurwa in plures.

2 Likes

Tego nie wiemy - po prostu nie spotkaliśmy innego rozwiązania. Nie musi jednak być to warunkiem koniecznym.

3 Likes

Dr Jerzy Zięba approves i zaciera ręce. (nie krytykuje go, nawet jestem fanem, bo przynajmniej jest autentyczny w tym co robi, no i nie jest przymusowy, jeszcze)

2 Likes

co Pan sobie wyobrazasz, ze swinki tluste, w kontakty obrosle, ktos od korytka pelnego zarelka oderwac potrafi?
Rozwiązanie:

  • Abgeschlossene Facharztausbildung für Anästhesiologie (CH/D/A)
  • 3 Jahre Tätigkeit an einer anerkannten CH Weiterbildungsstätte

Od jakiegos czasu stwierdzono, ze winnym wzrostu kosztow w ochronie zdrowia jest zue usländerstwo. Ale nie wszyscy sa zli. Czasami sobie przecież jakiś młody z naszych zone z Niemiec lekarkę sprowadzi.

Droga umow bilateralnych kwestie zawodowe sa uznane. Ale… To sa 2 rozne rzeczy byc uznanym jako lekarz kardiochirurg w Szwajcarii czy Kardiolog a pracować jako kardiolog. To dwie rozne sprawy.

Wiec kardiolog anestezjolog laryngolog moze pracowac w hellweckim szpitalu bo wtedy jest kardiologiem/anestezjologiem/laryngologiem.

Jesli jednak chcialby pracowac na rynku prywatnie to juz mu nie wolno. No chyba ze 3 lata specjalizacji zrobil w CH. Bo jak nie zrobil, to nie wolno.

Wlasnie jestem w takiej sytuacji. A ze zaczyna sie wdrazanie tegoz na masowa skale i w wielu kantonach zaczyna sie polowanie na czarownice i mowia - ale Panu juz nie wolno pracowac w praktyce - won - to sie biurwa zrobi bezrobocie wsrod usländerstwa, ktore przyjdzie na kazdych warunkach pracowac w lazarecie. Wniosek - 4000CHF brutto za 60 godzin tygodniowo albo mam 200 usländerow na panskie miejsce.

A praktyki pelne szwajcarow beda mialy zapisy na 2 lata do przodu. Maja leb do interesow.

4 Likes