W co gra Rosja czyli nawalanka na Ukrainie

W CN nic się nie zmieniło od 10 lat
https://slomski.us/2013/06/24/pekajace-chiny/#:~:text=PawelW,06/25/2013

https://slomski.us/2013/08/16/egipt-czyli-nowa-syria/#comment-30010

Wszyscy im wieszczą to i tamto, a oni po prostu realizują dalekosiężne plany. Przy czym ich kryteria sukcesu trochę różnią się od tych, naszych zdaje się…

3 Likes

Czajniki zrobili decoupling pod pozorem kaszelku. Kacapy pod pozorem aresztowania strefy wpływów. Teraz delewarują gospodarki.
Czy łamiący kark kryzys nie wystąpił właśnie w se z powodu powstrzymania się od takich działań to kwestia przyszłych opracowań o historii naszej tęczowej współczesności.

Zauważam, że były podjęte działania aby zalewarować się pod korek tanim pracownikiem, ale okazał się tak tani że nie pracuje i boomerski model biznesu zmiotło demografią.

5 Likes

Tam czyli gdzie?

Jeśli ktoś przekaże dokładną relację z pierwszej ręki z okolic zamieszkanych przez 10 milionów ludzi, reprezentatywną dla obecnego stanu większości z nich, uznasz to za reprezentatywną relację z Chin?

Słyszałem, że w Europie jest wojna, czy ktoś ma tam człowieka, który może potwierdzić lub zdementować?

W odróżnieniu od oszałamiającego rozwoju dotychczasowej epoki?

4 Likes

Wieś i kurniki!

Melduję posłusznie, że nikt nikomu jawnie noty o wypowiedzeniu nie wręczył.
Natomiast zachowania klientów wskazują iż zapotrzebowanie na materiały związane z działaniami naruszającymi artykuł 2.4 Karty Narodów Zjednoczonych było łaskawe się ujawnić.
Rzeczeni przedsiębiorcy psy również powiesili na Jankesach, którzy w przewrotności swojej natychmiast przejęli kontrakty mykami poniżej pasa sprzedając usługi ubezpieczeniowe jako pomoc zbrojną. Zawartość usług ubezpieczeniowych w komponencie metalowym dowalili zaś takim mnożnikiem, że na jachty nie braknie.

3 Likes

Nie ma opcji zrobienia dobrego OSINTU u Czajników.
Weźcie jako przykład komunikatory działające na terytorium. Mają ograniczenie wielkości grup i są podsłuchiwane. Na wszystkich grupach WeeChatu ludzi tam siedzących jest bezwzględny zakaz rozmów o sprawach politycznych pod ryzykiem bana, bo z punktu widzenia admina lepiej wywalić jakiegoś nadgorliwego z grupy niż żeby całą grupę zlikwidowano.
Więc komunikacja masowa poza rządową nie istnieje.
VPN używa tylko promil ludzi i przeważnie tylko, żeby wiedzieć co się poza dzieje… itp itd

Zamordyzm jaki tam panował od lat, to np.

  • każde wjscie do metra oznaczało pełną kontrolę jak przy wejsciu do samolotu
  • kontrole bezpieczeństwa przy dalekobieżnych pociągach to było przeżycie
  • kontrole przy autobusach dalekobieżnych
  • paszporty wewnętrzne (Chińczycy mają mniejsze prawa poruszania się po swoim kraju, niż innostraniec :wink: )
    Itp itd

I tak to wygląda.
Ja tam kiedyś chciałem na expata jechać… ale teraz nie żałuje, że nie wyszło a i moja lepsza połowa nie widziała w tym nic atrakcyjnego, by do ojczyzny wracać. Bo dobry okres dla expatów to był do ok. 2010… potem się zaczął powrót do zamordyzmu.

4 Likes

W Europie zaś liberalizm się rozszalał obalając dyktatury, wolność gospodarcza kipi, a w polityce młodzi & dynamiczni przywódcy o czystych rękach, wzory cnót wszelakich prowadzą nas ku świetlanej przyszłości^^

6 Likes

Pisze to Gospodarz portalu i forum, ktore by go tam u Czajników do obozu reedukacyjnego wysłało :wink:

5 Likes

U Czajników byłbym bohaterskim działaczem przodującej siły narodu dzielnie sprawdzającym się w ogniu administracji aby dostarczyć potrzebującemu ludowi elektrownie, huty, warsztaty, edukację, rynki zbytu.

Kilka lat temu wskazałem kto zostanie działaczem socjalistycznym i dziś jest działaczem społecznym, nawet Go ostatnio od filantropów zwyzywałem.

2 Likes

a to tak jak na zachodzie. Różnica jest taka że czajniki nie publikują danych których nie zmanipulowali cenzurą a zachód nie publikuje danych których nie sfałszował dodrukiem.

Efektem tych manipulacji obydwa systemy rosną w siłę a ludziom żyje się dostatniej.

5 Likes

Może gdybyś Waści się chińczykiem urodził i był odpowiednio skoligacony :wink:
Biały Chińczyk parę lat temu rzucił grabki i zabrał rodzinę z CN, jakieś szczątki produkcji zostwił teściowi pod nadzorem… tak, że jak zobaczę, to uwierzę :wink:

Mości Panie, to jest jak porównywać mrówkę i słonia. Ostatnio organizowałem @BartArt dostęp do jednej grupy WeeChatu dla expatów z polski o pracy. Jeszcze ze 2 lata temu można było z pozycji członka takiej grupy nowych zaprosić. Teraz się musiałem pofatygować do admina i mu @BartArt zarekomendować, bo taki schiz zapanował na komunikacji między zwykłymi ludźmi w CN.
Pokaż Waści coś porównywalnego na zachodzie, tylko proszę nie zbanowanie Trumpa na tt, to flaszkę ode mnie dostaniesz. :upside_down_face:

3 Likes

Wolałbym być Aszkenazi i dłubać w równaniach, ale się nie trafiło i muszę wymyślać jak to na chleb lada jaki zarobić.

Istotnie - chińskie manipulacje to mrówka.
Połącz tę kropkę z twierdzeniem o trupach w szafie w firmie, w której kumotr z innego wątku ma udziały. Wiemy jak działają takie zombie bo je wielu z nas obsługuje i mimo trupów w szafie zombie na dodruku jadą, aż do wyczerpania zasobu kadrowego.

Znam takich zombie więcej z mojej okolicy jeszcze obecnej. Pogadali ze mną, że bardzo by chcieli, ale za ile sprowadziło ich do sztywnego stanowiska, że fabryka (inna niż ta wcześniej obsługiwana) to w zasadzie nie musi działać bo ma być tak jak sobie jakiś boomer uważa. A boomer nie jest na bieżąco, że proponuje stawki, które nawet w budowlance są już przeszłością, a co dopiero w dur. No i żyje w zdziwieniu że “nie ma ludzi!”.

Zaproś kogoś tutaj - w procesie też jest administracja. Konwergencja^^
Forum dyskryminujących anarchistów z zaufaniem do politbiura? Medal dla dilera!

4 Likes

Ja te kropki swobodnie łącze. Natomiast sam swego czasu Waści pisałeś, że u Czajników gorzej https://forum.zarobmy.se/t/sto-pytan-do-3r3/96/866?u=pawelw

1 Like

Tak - Czajniki mają problem. Tylko oni do tego problemu mają jeszcze skalę. Więc ograniczyli skalę problemu zmniejszając podaż i ograniczając ją do rynku wewnętrznego. Teraz te wszystkie firmy-nieogary z gamoniami w środku nie mają zajęcia na tani eksport pod obligacje. No i teraz ten problem rozwiązują bankrutując (odpisując) co się durniom wydawało że należyimsiem.

4 Likes

aborcja Parlera z chmur wiodących dostawców. To była czysta robota “niewidzialnej ręki rynku”.

3 Likes

Ja zauważyłem to w 2008 po olimpiadzie. Dosłownie na wiosnę jeszcze przepuszczali białych do windy, kłanali się w pas i przyjmowali grzecznie grad celnych uwag co do jakości ich produkcji. Na jesieni było czuć dużą zmianę. Pół roku prania mózgu o naj, naj, naj Chinach wystarczyło. Obudzili się na dobre.

6 Likes

Hmmmm… nie. To jest zaledwie jakaś oznaka wewnętrznej wojny frakcji zachodnich.
Ale wszyscy o tym wiedzą i nie ma moratorium dla ludzi, aby się tą wiedzą dzielić i żeby się ona rozprzestrzeniała. A i o tym co się dookoła dzieje można bez przeszkód na społecznościach liczących miliony ludzi dzielić do przeładowania zdolności odbiorczej Kowalskich, Smithow itp itd. Tu jest Brave New World.

A tam w CN jest 1984 i “Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię znajdą, zabiją i zjedzą!” jak tylko coś nieprawomyślnego na necie udostępnisz. To jest stalinizm, którego nawet u sowieta już nie ma. U sowieta, możesz sobie myśleć i pisać co chcesz, dopóki nie podejmujesz aktywnych działań.

3 Likes

A gdzie zabici?

Można nawet bezmyślnie stanąć z pustą kartką^^

Może to jest metoda na media społecznościowe? Puste posty?

2 Likes

A to już jest Waści aktywne działanie. znaczy się ruszyłeś dupsko sprzed kompa, zorganizowałeś czystą kartkę i jeszcze kogoś, kto nagrywa Twe aresztowanie i to udostępnia… no nie lzia.
A jak byś wypisywał paszkwile na putka na telegramie, VK czy innym signalu, to pisz.se :innocent:

2 Likes

Tym podkreślam Twoje twierdzenia że można myśleć cokolwiek, ale nie aktywizować.

2 Likes

Jeśli o wolność krytykowania chodzi to przyznam Ci rację - na wschodzie, generalnie patrząc wolno mniej.

Puchatek przykręcił malkontentom śrubę po tym kiedy uznał że on nie wybiera się na emeryturę i postanowił stanąć w jednym szeregu razem z Mao.

Kiedy poprzednio Stalin ustawił się w jednym szeregu razem z Leninem Chruszczow musiał wszystko po nim odkręcać i prawie mu się imperium pod palcami rozpadło.

Puchatek zablokował przepływ krwi w partii i partia niedługo wystawi mu za to rachunek. Na razie guaonbu i armia trzymają partię w szachu ale zbliża się moment w którym trzeba będzie nazwać i wskazać wroga po czym go wyeliminować. Niezadowolony aparat może zostać nakarmiony krwią odszczepieńców z Tajwanu albo dojdzie do kolejnej rewolucji kulturalnej i frakcje zaczną się nawzajem wyżynać - tym bardziej zajadle im dłużej czekają w przedpokoju na przejęcie steru.

Zakładając że Puchatek ani nie jest szalony ani nie jest w sobie zakochany i że konsolidacja władzy w Chinach w model wodzowski ma na celu zwiększenie sterowalności aparatem
wyłania się nieciekawy (dla sąsiadów) obraz. Puchatek ustawia klocki do inwazji na całego: Tajwan + Korea + Wietnam + Filipiny + Japonia i ewentualnie Hawaje troszeczkę później.

Puchatek tnie po skrzydłach bo szykuje się do wojny tak jak ostatnio do wojny szykował się Stalin. W takim scenariuszu mamy (my, czyli długie nosy) przesrane.

6 Likes