W dżungli dofinansowań

A co do objawów rozsądku, rozsądni ludzie nie zarabiają przecież sporych szekli, secondo biznes nie najgorzej się skaluje bo jako lekarz masz ograniczony zasób czasu. Jedyną alternatywą jest inny lekarz
I myślę, że ryzyko warte świeczki. Na szczęście DiL nie jest już tak spierdolony jak kiedyś a wymagania biurwy można spełnić bo budynek świeżynka.

1 Like

jako lekarz to jestes (mowie to z perspektywy zachodu w dupie). Promilowi imigrantow sie uda, tym z ukladami. Systemowo i defaultowo jest sie przewidzianym jako wyrobnik. Aby biale murzyny zapindalaly, to w powietrzu musi byc zapach dobrego jedzenia. Po to, by murzyny wierzyly, ze jedynym zrodlem niepowodzeni sa ich i tylko wylacznie ich bledy.

Sukcesem jest dzis dostac fuche i byc wynagradzanym jak lokals. Ale uwaga. Zachod jest mitologizowany i ubarwiany. Zachod jest ustrukturyzowany, w PL budelik ma swoj urok bo… ilu ja znam takich co na niewydolnosci systemu zarabiaja i dopoki jest burdelik zarabiac beda,

Kolega jest radiologiem, nauczyl sie USG dobrze. USG to zaden high tech, to taki stetoskop przeciez. No ale robil te USG po pipidowach i 70.000 PLN miesiecznie zarabial. Rok po rezydenturze. Na samozatrudnieniu. Inni jeczeli caly czas. W PL masz mozliwosci, masz nozyczn^ki, albo rezydentura i POZ albo mozliwosci. Na zachodzie masz pensje brutto i szefa i dyzury …i optymalizacje. W polskiej dziczy mozesz cos otwierac. W Szwajcarii na pryzklad jakbys przyjechal i kupil taki budynek 800m2 pod Zurychem, Genewa czy gdziekolwiek nie moglbys otworzyc niczego - aby dostac Praxisbewilligung musialbys miec przynajmniej 3 lata specjalizacji z danej dziedziny zrobionej w Szwajcarii.

No chyba ze bylbys po studiach w Bosni a Twoj ojciec bylby szefem lokalnego kantonale ärztegesellschaft to wtedy bylby biurwienny wyjatek.

A swoja droga studia tzo pikus, potem jrst mniej slodko, jesli jestes spoza bandy trzymajacej wladze.

1 Like

Oni nie ryzykują takiej ekspozycji na pójście w koszty. Dlatego mają krzywą rosnącą stanu posiadania. Na grabionym przez biurwę rynku z takimi sitwami to racjonalne.

Ale masz istotny lobbying na to żeby lekarzy nie było^^

A jeśli z jakiegoś magicznego powodu nie ma i nie będzie to stawki są jakie są i spróbuj zaszurać.

Czyli jesteś przed stosunkiem z biurwą^^
Później będzie #meetoo że zostałeś zgwałcony co uświadomiłeś sobie po fakcie?

Nawet jakby burdel upadł to zaraz zorganizujemy nowy. Murew nie braknie.

Banda trzymająca kurę za złote jaja.

Dobra, jak biurwa mnie dojedzie lub zazdrosne koleżeństwo z izby to wtedy ze szczegółami będę opowiadał o #metoo. Na szczęście mam nostryfikacje i opcje awaryjną w postaci spierdolki np.do Kanady.
Ale chciałbym się przekonać sam i ewentualnie sparzyć, dlatego pomoc w ogarnianiu biurokratycznego gunwa odnośnie szekli byłaby mile widziana

2 Likes

do Kanady?

chlopie, tu masz forum przedsiebiorcow i vaciarzy. Jakbys zapytal jak bez waty kupic iles turbin to bys dostal odpowiedzi i oferty. Tu na forum ludzie zyja z robienia sobie z biurwy zartow czytaj biora dotacje bezzwrotne i subwencje nie unijne, ale w urzedzie skarbowym i zyja z braku respektu i bladych twarzy przed oberfiskalbiurwa.

Nie wiem czy ktokolwiek rozwazal proszenie sie i wchodzenie biurwom w strefe poza zonula haemorroidales. Tutejsi lubia sobie od biurwy brac nie pytajac jej o zdanie i humor, wszelakie dotacje to biurwa po uwazaniu i jeszcze fika…no i ma swoich od tegoz, tak jak PTS i inne towarzystwa adoracji wzajemnej.

Ja Ciebie podziwiam, bo robienie pieniedzy bedac insiderem ale outsiderem na styku eubiurwy i medyczno-stomatologicznej biurwy to dla mnie masochizm bylby. Ale powaznie, respect.

2 Likes

To zacznij od planu B. A męczarnie zostaw pozostałym.

Chcącemu nie dzieje się krzywda^^

To jest tak skonstruowane aby nie było tego jak ogarnąć. Życie uwikłanych od tego zależy. Wybierasz się na Riemanna.

Jak się wypina i akurat przechodzimy obok to dlaczego nie puknąć?

1 Like

A kalifat jak wygląda w tym zakresie?

Tutaj znajdziesz odpowiedz na pytanie : mieć czy być… posiadaczem ^^

A ktos moze potrzebuje turbiny? Mam fajne akumulatory, beda jak ekhem znalazł do kazdej!

1 Like

Na forum ciężko o taki know-how. Bardziej może na priv ci ktoś powie aczkolwiek tutaj chyba raczej same rednecki od brudnej roboty gdzie księgowość i finanse to konieczny lecz przyjemny dodatek hehe

2 Likes

Gorzej w praktyce, formalnie tak jak w Swiss fsysko folno tylko z przyczyn nieodkrytych jakoś nie wychodzi.
To dobry, sprawdzony i powielany model.

Urząd do Spraw Wolframatorów ma na Ciebie teczkę.

Nadobne księgowe podparte finansami to dodatek przyjemny, z wiekiem coraz mniej konieczny.

Bo potem inhibitora gyrazy potrzebujesz, jak pyuria niczym majonez z cewki moczowej leci. This is a trap!

@Kubus444 czy Ty naprawde myslisz, ze te gadajace glowy, te lesne dziadki z PZPN, przepraszam, PTStom to nie wiedza skad jaka dotacja bedzie? Przeciez oni to ze swoimi biurwami ustalaja.

Ja wiem jedno. Nie pchalbym sie miedzy biurwe zawodowa i finansowa.

1 Like

Jeśli masz już plan B, faktycznie, korzystaj z Niego, bo bawiąc się w podmiot (nie mając gotowej sieci pracowników i klientów) idziesz pewnie w finansowanie od biurwy, a to jest istny rollercoaster, który zmienia Twoje życie w dopasowywanie się do “zaleceń” biurwy pod własną ideą walki o lepsze.

1 Like