Wakacyjna szkoła magii

Dziś : elektrosawieckaja metoda przeróbki pokrowca akordeonowego na debulionator indukcyjny.

W wersji alfa niedostępne są :

  • satysfakcjonująca powtarzalność pomiarów
  • wygląd niekojarzący się z wystrojem mieszkań z wielkiej płyty w latach 80-tych
  • wystarczająca dokładność

Ale nasze stado wytresowanych borsuków ma już trochę pomysłów co z tym zrobić tak by beta zwalała z nóg (są ponoć nawet pomysły inne niż podłączyć przewód fazowy do obudowy)

1 Like

!

Zdjęcie poglądowe po wpięciu w magiczna dziure w scianie
image

Kalibracja (próbka referencyjna)

!

Pomiar - zielone, odchylenie ponizej 4-6 punktow, to raczej taki sam obiekt. Ten sam akurat.

image

Pomiar - czerwone, odchylenie konkretne, to na pewno nie taki sam obiekt.

1 Like

image

Sztabki takie same

image

Obiekt podobny ale nie do końca, warning (IRL to jest fioletowawe swiatelko)

Swiatelka to pierdoly, do kalibracji, pomiary musza byc robione w seriach po 6-8 w odstepach czasu (TODO na razie jest jeden klik)

Cewki musza byc rowne, topologia musi byc nie taka jak jest teraz, no i wogle. Ale czary sie dokonuja i w przypadkach z gatunku skrajniejszych niz podobniejszych jesli chodzi o przewodnictwo i przenikalnosc elektro/magentyczna wynik aż razi na czerwono.

Po pewnej ilosci testow polowych wyciagniete zostana wnioski jakie zmiany warto wprowadzić, to jest prototyp protoypu - ale nie bójta sie, pół roku się z tym gryzę, odkryłem tysiąc sposobów jak nie odróżnić złota od wolframu ^^

@gruby teraz moje tez miga diodami.

4 Likes

Gear :

ESP32 & shunt 75mV & ADS1015 & ZVS & cefka

Spells :

ALERT!!! BSZYTKO PISZEM!!!

firmware : micropython unstable version ktorastam

libs : picoweb,ads1x15

boot.py : https://pastebin.com/0eh6Rk26

main.py : https://pastebin.com/zGQim2YK

W kodzie jest duzo brudu z ostatnich 10 wersji wiec jak cos sie nie klei to pewnie jakis artefakt, byla (jest) wersja na Blynk&ESP8266 ale ostatecznie ESP32 daje wieksze mozliwosci (np. dziala na nim picoweb bez freezowania modulow) i wiecej pinow do ewentualnego interfejsu manualnego.

jesteśmy open source & open hardware & buk zaplać, sugestie mile widziane

2 Likes

W tym różnicę pomiędzy bulionami w kostkach^^

Jeśli ktoś ma pytania dlaczego ta chińska kuchenka przypomina kuchenkę, to pozostaje się cieszyć że nie zainspirowała nas betoniarka^^

1 Like

Tak było…

1 Like

a coś w typie hokus pokus, abrakadabra, power on… true/false…^^ wiem ze idę na łatwiznę… ale gotów jestem na: zarób se…^^

1 Like

Mhm, czyli jest ciśnienie na dwa guziki?

Są też i takie opcje rozważane.

Na razie czekam na kupne cewki w tym tygodniu potestuję. Te domowe nie są tak równe.

1 Like

Menadżery od klientów będą wniebowzięci.

Jak to na razie działa ?
Kładziesz wzorcową próbkę, ‘zerujesz wagę’, kładziesz obiekt mierzony i porównujesz ?

1 Like

Tak.

W poprzedniej wersji gdzie udalo mi sie ladniejsza cewke zrobic dzialalo duzo lepiej ale zalalem ja epoksydem i zrobil sie za duzy dystans monety od cewki i przestało łapać a miałem teraz ostatni kawałek drutu i spieprzyłem troche ten egzemplarz.

Strata żadna powiedzmy, jutro w paczkomacie będą kupne ładne i powinno działać jak marzenie.

Ale tak, to jest komparator.

reference coin, callibrate
cygański tombak, measure

red led

1 Like

To nieefektywne, należy ograniczać ilość odpadów w produkcji… :wink:

Tu mi się podoba - jest to stosunkowo proste do aplikacji w porównaniu do wymyślania od “zera”.
Tylko co z gwarancją, jak klient będzie porównywał do fałszywki…
Tu pomoże fakt, że będzie miał same fałszywki…
A nie… przecież fałszywka fałszywce nierówna… :slight_smile:

1 Like

Urządzenie służy do odróżniania fałszywki od oryginału a nie fałszywki od fałszywki ^^

Dużo by pomógł jakiś shunt 5A o rozstrzale ~ 500mV ale trafiłem na max 100mV - im wienkszy milivolt tym lepsiejsze wyniki. Bo to amperomierz jest tak naprawde. Ale dobry amperomierz wcale nie tak łatwo, dużo fizyki i elektroniki sie buntuje zeby pokazywac po bożemu.

1 Like

jeden^^ po co iść w koszty…:wink: i trzy diody …true, false, co oni kuzwa tu wsadzili?^^^

1 Like

Dla niektórych liczba przycisków świadczy o stopniu zaawansowania technicznego danego urządzenia…

2 Likes

Czyli urządzenie nie ma wykonywać pomiarów ocenianych przez homo sapiens, a substytuować zdolność penetrowania prawdy?^^

Takie rzeczy robi się w obozach - zek pyta rano gada jaka jest prawda na dziś.

Jeden guzik i dwie odpowiedzi - prawda/fałsz.

W zasadzie tak. Choć tam jest komputerek co może się nauczyć tych wzorców i rysuje wykresy, powstało jako sprzęt laboratoryjny, ale zawsze można uprościć do małpy.

Tylko czy znowu nie przyślą miedziano-aluminiowego z szumami gratis.

To jest problem klienta.
Ale zawsze możemy sprzedać bazę danych z wzorcami. (kiedy już taką zbudujemy^^)

W zasadzie rozróżnia nawet oryginały.

Urządzenia przeznaczone dla kobiet muszą mieć więcej przycisków niż dla mężczyzn - w Czechosłowacji nawet badania nad tym robili co do efektywności produkcji. Muszą i tyle.

To drobna uszczypliwośc czy chodzi Ci o to że rozróżnia maple leafa od philharmonikera? Im stala masa ciensza blaszka jest tam więcej ssie sztromu. Ponieważ właśnie wsiadam na kajak nie będę teraz rozwijał.

Sa zwroty. Można dorzucić komentarz w postaci ryja Jerzego Urbana - do koperty.

I to na kupnych cewkach powinno mieć powtsrzalnosc godna człowieka renesansu.

Dziękuję że wszyscy mi to mówią jak już zrobiłem webowy interfejs po wifi z access pointem, asynchronicznym serwerem z możliwością rozbudowy tego właściwie do lokalnej sieci. W zestawie na razie jest tablet, można pograć w gry i pikac może.

Jesteś super gwiazdą!^^

Dla chińczyka jak coś nie pika i nie doprowadzą do szału wszystkich dookoła to decyzja o kupnie sprzętu nietrafiona.

Dla Prawdziwych Polaków tablet może odtwarzać w trakcie realizacji zadania odtwarzac pieśni patriotyczne i tajemnice różańcowe.

@3r3 w pierwotnej wersji chciał malinę z taczskrinem, ucialem to do esp32…

TODO poza cefko - zamienić ads1015 na ads1115 i pobawić się PGA celem zwiększenia rozdzielczości

1 Like

Coś w tym jest. Były maszyny do pisania i działały, a potem ktoś wymyślił smyrfony i jest jak jest.

Żeby od razu wyniki były uploadowane do urzędu skarbowego?
W takich zastosowaniach brak jakiejkolwiek ekspozycji na net może być zaletą.

1 Like

Matuszka Ziemia to jeden wielki obóz…:wink: “Prawda” na dziś była w tej części globu codziennie rano w kioskach wiec i pytanie było zasadne^^

1 Like