Wybor auta

czy warto kupowac elektrycznego tesle ?
korzystacie? używacie? wady zalety? spostrzeżenia?

czy może coś innego? ale co?
mercedes s klasa do 2006 roku ostatni dobry mercedes? czy lepiej kupowac te co beda rosly na wartosci? czyli zabytkowe…

a moze olac wydatek i jak autor bloga jezdzic takimi za kilka tys pln i jak sie zepsuja to do rowu i nastepny? (przy zlomowaniu jeszcze dopłacą ?)

1 Like

Aż tak drastycznie to nie. Ale polecane mi są samochody, które mechanicy już przetestowali w boju, więc zazwyczaj są to nastoletnie modele. Przy czym jeżdżę pickupami i dostawczakami. W osobówce czuję się dziko - blisko ziemi jak w gokarcie, nie mam pola widzenia z góry, nie mogę przez okno napluć na głowę rowerzysty, a do tego jak w dużym włączasz kierunkowskaz to ludzie biorą to na poważnie i się dostosowują.

Mam podejrzenia że nie choć zastanawiałem się nad tym i wywnioskowałem, że po pierwsze pojazdy będą coraz lepsze, zaletą jest jedynie autonomiczne sterowanie, serwis jest trudno dostępny i drogi. Trzeba poczekać aż technologia się uleży i te rozwiązania zostaną zastosowane w innych samochodach.

Immunitet na krawężniki ma to:

choć dostępność bagażnika i rozmiar w porównaniu do dostawczaka wadzi.
Ponadto można tym ciągać wielotonowe przyczepy, kosić betonowe studzienki i trąbić na rowerzystów (bardzo ich to ekscytuje - wręcz unoszą się).

Wiadomo że najlepsze auta to te co się nie psują. Wszystko zależy od tego do czego ci te auto potrzebne ale jak tak dobrze się zastanowić nad tym tematem to dobrym rozwiązaniem jest bus bo zabierzesz te 6-8 osob wygodnie, przewieziesz towary, jak trzeba to wyśpisz się w środku jakbyś był pod namiotem, od wyboru do koloru. Z tych starszych okolo kilkunastoletnich mialem do czynienia z toyota hiacy i była super bo jeździła na ponad pólmilionowym przebiegu bez usterek. A tak w naszej okolicy to te transportery t4, t5 są rozsadnym wyborem i duzo wersji
Polskiej produkcji to wiadomo lublin, ma zajebiste zawieszenie bo wszystkie resoru piórowe i jest naprawde dzięki temu wygodny(co było dużym zaskoczeniem) a minusy to takie że to lublin i czasami na wyposazeniu mozesz znaleśc uzywki z gumoleum na podlodze :] i koszmarne spalanie względem konkurencji.

1 Like

20180312-breakingbad w kamperze można laba mieć.

2 Likes

Na ile driverless cars jest kolejnym etapem w transporcie, a na ile sprzedażą marzeń na podstawie kreskówek o przyszłości?

1 Like

z dostawczakow moge polecic sprinter 1990 rok. 3 lata temu mialem produkcje regranulatow z odpadow niemieckich i nie tylko. na krotkie trasy jak trzeba bylo zrobic proby na wtrysku u kolegi co kołpaki samochodowe na rynek US robił to zdawał egzamin. to było dobry wybór, potwierdzi Ci go facet który ma firme przewóz busami osob na linii Braniewo Elbląg który tylko takie auta używa bo kiedys dostał na głowe i kupił nowe ale na szczescie mogle je oddac bo sie zaczely walic. te stare 1990 r teraz po milion km moze nimi robic. oczywiscie co jakis czas raz w roku najczesciej remont kapitalny silnika i dalej jezdza. kolega co ma wypozyczalnie busow kupil 40 sprinterow nowych , nie minely 3 miesiace i je zwrocil.

to mozesz wykorzystac w druga strone. wsadz uszkodzony uklad ladowania pozyczony od mataczy z gieldy czesci samochodowych za 1000 zl dniowki , i masz zwrot przy malej stluczce od 25 tys wzwyz :wink: po wycenie kosztorysu wsadzasz z powrotem poprawny,

1 Like

Na drogach bezkolizyjnych nie doprowadza do kolizji - sukces.