Wyznania komucho-biznesu przeciwko katonacjonalistom

Protest to jest wtedy kiedy władza uprawia dialog ze społeczeństwem ręcznie to znaczy tłumaczy swoją wizję rzeczywistości pałami psów a w drugą stronę płoną budynki rządowe zmuszając władzę do odwrotu helikopterem z dachów szturmowanych budynków. To są soft protesty, hard protesty są wtedy kiedy tłum otwiera magazyny z bronią i zaczyna tłumaczyć władzy swój punkt widzenia kałachami, tak jak w Libii czy Syrii.

1 Like

Zbójectwem z racji zawodu zajmują się psy, więc inicjatywa prywatna najczęściej kopie się z wydziałem. A że inicjatywa prywatna ma tradycyjny dostęp do puli mundurowych to najczęściej kopie zamaskowanych niebieskich przebranymi zielonymi.
Problem jest więc własnym rozwiązaniem.

Prywatna inicjatywa nie działa w granicach ustawy, a nawet w granicach konwencji - hobbysta na wolności używa moździerza nie kryjąc radości.
W gangach nie chodzi o to, że broni nie ma, tylko że pilnują jej księgowi - jedyny bezpiecznik chroniący przed rozpierduchą to kapitalizm. Bo to jest normalna działalność gospodarcza.

1 Like

Panstwo nie musi być molochem, inne elementy sustemu spolecznego komensują jego zadania. Rzeczpospolita nie musiala byc panstwem po rozbiorach ale inne systemy spoleczne to kompensowały pozwalając funkcjonować.

Nadrzędnym jest system religijny jako ogólny zbiór zasad z ktorego wyciagamy wnioski do organizowania pozostałych systemów. Tak to się buduje. Stąd indie wygladają jak wygladają stymulowane hinduizmem a chiny wygladają jak wygladają smarowane konfucjonizmem, komunizmem i jakimis bardziej religijnymi wierzeniami o ktorych nawet nie mamy pojęcie.

Potrzebujemy, kazdy jest potrzebny pod warunkiem że jest uksztaltowany kulturowo(bedzie dokładał do systemu) a nie antykulturowo(wezmie mlotek i bedzie walił w system) systemy spoleczne albo są jak organizm albo mechanizm. Organizm sam się regeneruje i naprawia w chwili braków a mechanizm w momencie zepsucia jednego trybika wykoleja się, jak pasek rozrzadu co sam ulegając zniszczeniu psuje inne elementy silnika.

Podejrzewam że nikt jako jednostka nie wie jak działa caly system społeczny, nie ma pelnej wiedzy dlatego zaden jeden zegarmistrz tego nie nastawi, nawet grupa zegarmistrzów. To raczej w popraqnie działajacym lub w miare normalnie działajacym systemie spolecznym bedzie sieć ludzi wzajemnie wspóldziałajacych w myśl zasad systemu religijnego jako umiejetnoaci podstawowych plus spechalistyczne dla każdwgo z nich, to będzie bardziej jak organizm. Jak zabraknie zegarmistrza to zegarek w koncu się zatrze a my wiemy że nie.ma ludzi niezastapionych ^^ a głowną przyczyną śmierci jest czas, to czas zabił wszystkivh tych ktorzy są na cmentarzu, po prostu im się skończył.

Jest grzecznie, bardzo grzecznie. Już dawno wentyl z mlodymi zostal upuszczony i wypuscili ich na zachod. Terwz to jest jak szampan bez gazu, jak ciepla wódka, jak piwo z sokiem. Nerwy puszczą jak budrzety domowe przestaną się spinać. Zresztą ludzie nawet nie orientuja się co moga a co nie mają w glowie przepisy prawne(taka pseudoreligia) i mentalnie nie są w stanie wyjść poza przepisy.

3 Likes

I tu bym postawił kropkę.

Za ile?
Moja wiara jest odpłatna - wierzę wyłącznie w bóstwa zsyłające mi mannę. A na te szastające piorunami jestem wyjątkowo cięty.

Ja nie.

Robi to tylko jeśli ma zasilanie przekraczające przyrosty entropii.

Któż ocenia normalność?

Wtedy z tych części poskładamy nowy i akurat nie ze wszystkich.

O tototo oto wlasnie chodzi. Aby rozwalic systemy spoleczne i aby je złozyć na nowo ale już po platońsku. Aby implemwntowac inny system religijny i na nim pobudować cały ład społeczny. Dojdą do zaorania tego co mamy ale nie zbudują tego co chcą, ostatecznie wyjdzie nowa jakość przeciwstawna do ich założeń. Bedzie to wynikać własnie z nadprzyrodzonego wymiaru swiata. Ostatecznie wszystko jest w ręku Boga i ostatnie zdanie zawsze jest jego. Może to brzmi niewiarygodnie ale możesz miec wycelowane w pl dziesiatki iskanderów ale jak nie będzie Jego woli to żaden nie wyleci z silosa chyba że dopuści. To jest inne pojmowanie tych spraw. Ja już to wiem, jak Ci sprzyja to nawet jeden włos z głowy nie spadnie.

1 Like

Nic nie trzeba składać. To się samo składa metodą prób i błędów. Problemy zaczynają się wtedy kiedy zaczynamy przy tym procesie grzebać uważając że to my mamy rację bo mamy z tego dyplom.

Zadziwiające jest również to że w różnych miejscach planety systemy społeczne wychodzą różne. Wnioski są niebezpieczne: systemy społeczne są tworem lokalnych warunków i nie ma jednego modelu dominującego bo nie ma jednego modelu uniwersalnie słusznego.

4 Likes

A warunki na przestrzeni tysiacleci tez dlatego niektore cywilizacje znamy z historii. Cennym dziełem jest tworczosc Konecznego i jego “o wielosci cywilizacji” tam jest wszystko w tym temacie.

1 Like

No dobra ale jak yacy chinczycy mają cywilizacje od pięc i pól tys lat to oni w tym czasie mieli zmienne wqrunki srodowiskowe a jednak pewne elementy są trwałe.

Koneczny wymienia takie cywilizacje jak lacinska, turańska, bizantynska, żydowska a ich wplywy i relacje miedzy nimi są dynamiczne. Nawet na jednym obszarze przez pewien okres mozesz miec rózne cywilizacje i to tym bardziej w dobie globalnego prxesylu informacji. Dlatego jak Dugin mowi ze prusy to taka mała Rosja w niemczech to ma sporo racji. Poczytaj Konecznego, to bardzo dobry naukowiec

1 Like

Mi wystarczy że dla mnie działa, czy jest pokemońsku zupełnie mnie nie ciekawi.

Po co mi ład?

A rzeczywistość jest w błędzie^^
Rzeczywistość nie ma dyploma!

Chińczycy to tylko tak sobie gadają o pięciu tysiącach. Po drodze mieli wiele różnych rozwiązań na różne okazje. I to nie byli ci sami “Chińczycy”, często nie ma żadnej łączności etnicznej pomiędzy kolejnymi ich kulturami.

1 Like

Jeśli fakty twierdzą inaczej to tym gorzej dla faktów.

Pewne warunki środowiskowe mieli zmienne, przeciwko innym wybudowali mur.

1 Like

czytam sobie polska ustawę o stanie wyjątkowym a tam taki kwiatek:

. Przepis ust. 1 pkt 1 nie dotyczy zgromadzeń organizowanych przez kościoły i inne związki wyznaniowe oraz organizacje religijne działające w obrębie świątyń,budynkÛw kościelnych, w innych pomieszczeniach służących organizowaniu i publicznemu sprawowaniu kultu, a także zgromadzeń organizowanych przez or-gany państwa lub organy samorządu terytorialnego.

7.Cenzura prewencyjna nie obejmuje należących do kościołów i innych związków wyznaniowych środków społecznego przekazu, stanowiących źródła informacji na temat religii isłużących wypełnianiu funkcji religijnych.

1 Like

No widzisz, Kościół stanowi jeden z systemów państwa więc nie ma tu sprzeczności. Tak jak prawosławie to element federacji Rosyjskiej(np budowa w tym roku głownej cerkwii sil zbrojnych federacji Rosyjskiej). Ma to swoje wady i zalety ale jest kożystne bo chroni przed anarchią. Jaj system religijny pada to pozostale systemy społeczne też. Jak jeden system dominujacy się osłabia to w te miejsce wchodzą inne systemy religijne lub ideologie przemodelowując działanie spoleczeństqa napędzając ludzi do konkretnych działań.

2 Likes
1 Like

Czy mamy wyznawców?^^

Wierzę w kapitalizm?^^

2 Likes

Czas jakiś temu wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti postanowili oficjalnie zarejestrować się w PL jako związek wyznaniowy. Zostali przez MSWiA spuszczeni po brzytwie. Ministerstwo wynajęło biegłych którzy ocenili że wiara w Potwora Wykonanego ze Spaghetti jest niepoważna i dlatego zaszczyt zarejestrowania jako związek wyznaniowy w PL jego wyznawcom się nie należy.

Pewną nowością w tej sprawie była obecność biegłych (wyznających inną wiarę niż ta przez nich oceniana) oceniających na ile ich pragnąca się zarejestrować konkurencja jest poważna.

2 Likes

Kulty nie istnieją dlatego, że są poważne od strony doktryny. Istotne są ich funkcje społeczne.
Potwór z durszlaka takich funkcji nie dostarcza i dlatego jest niepoważny jak Cthulhu.

5 Likes

Powiesili na świetlicy, że z powodu braku zachorowań i odciążeniu służby chorowia znowu trzeba mieć kwit od dochtura, żeby iść na opiekę nad dzieckiem. Bo od maja z powodu obciążeń nie trzeba było zawracać dochturom głowy i niektórzy mieli wolne stale^^

3 Likes

To maila do dochtora i papiurek mailem niech przyjdzie lub przez ichniejszy profil zaufany.
Moja zona wystawiłaby papiurek od razu, po co ludziom problemy robic a skoro biurwa papiurka chce to niech ma.

To najprzyjemniejsza robota dla rodzinnego dochtora w Szwajcarii papiurki wystawiac. Najpierw.

Czyli dwie d 3 minut policzonoby czyli 3x TL,

potemzadzwonilaby do Jasniewielmoznego Pana czy papierek wyslac listem poleconym czy faksem

No i jeszcze pare pozycji daloby sie wpisac. Rachuneczek na 160 CHF spokojnie, z czego Jasniewielmozny Pan zaplacilby albo 10% albo 100% gdy to pierwszy w roku rachunek.

No i wszyscy zadowoleni. Problemem jest gdy Jasniewielmozny Pan nie zaplaci bo trzeba cale incasso, debitorenmanagement etc.

Najlepszym platnikiem jest system biurwokratyczny i za uchodczcow placi biurwa w ciagu 24 godzin w praktyce od wystawienia rachunku. Zero problemow z platnosciami czy obsuwami.

2 Likes

Dochtory odpisuja na maile? To pewnie trzeba by miec jakiegos osobistego albo choc raz go odwiedzic :smiley:

To juz po pandemii ? Nie czekamy do maja ?

1 Like

Kazdy odpisany mail to pieniazki. Co prawda nie tyle co Anwalt z Zurychu, ale odpiszesz na maila jednym zdaniem i 90 CHF przychodu jest. Czesto lepiej pisac na maile niz leczyc. Wiekszy cost/efficiency.

4 Likes