Zabawa z ogniem, walka z ogniem - oręż

Co się dzieje u mnie na chacie to każdy chyba tutaj widział.

Niby spoko, ale jednak dzisiaj pojechałem w góry i prawdę mówiąc miałem trochę zepsuty dzień bo zacząłem się schizować, pewnie, można się ze mnie śmiać, ale jak mam wpięte 150 gniazdek a widziałem, do czego zdolni są chińczycy w swoich produkcjach…

… zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami.

  1. Zamówione już ale z opóznieniami SUG-i - ponieważ trzy mam “nagrane” to raczej na pewno je i tak zamontuje

Coś takiego. Jakieś wskazówki odnośnie montażu? Tutaj głowny concern jest taki, że to może dać misfire. Brzmi… tak se, no co tu dużo mówić. Jakieś doświadczenia?

  1. Myślę jako dodatkowe zabezpieczenie na każdy segment racka dać niedrogie takie cudo :

https://allegro.pl/oferta/kula-gasnicza-gasnica-proszkowa-samochodowa-2kg-10136458901

Overkill?

Jak overkill to bardzo, bardzo dobrze.

Prosze o to żebyście podzielili się swoimi spotrzeżeniami wiedzą i doświadczeniami w tym temacie który jest, no, w sumie zajebiście ważny i mam nadzieję, że ktoś z tej dyskusji poza mną skorzysta w przyszłości.

4 Likes

Z moich doświadczeń wynika, że jeżeli użyjesz gaśnicy proszkowej to możesz raczej pożegnać się z elektroniką.
Te samoczynne gaśnice zawieszane na stropie są dość czułe na wyższe temperatury. Słyszałem o odpaleniu spowodowanym lampą warsztatowa umieszczona w pobliżu.
Jeżeli nie zależy ci na sprzęcie a raczej na zabudowaniach to może być. Ale jeżeli sprzęt też ma ocaleć to może CO2?
Tak z wierzchu internetu to tu info czego należałoby używać:

1 Like

Tak naprawdę to najlepsze byłyby tu MUG’i - byłem na kilku szkoleniach i prezentacjach TELESTO i widziałem działanie na własne oczy - pożar ugaszony a dwa komputery i telewizor nadal pracowały. No i nie ma sprzątania - po proszku to jest dramat, żeby wszystko doczyścić.
To tak, jak mówią strażacy: “Panie Komendancie, melduję, że fundamenty uratowane!”.
Spróbuję jutro odnowić stare kontakty i dopytam - szczególnie o cenę…
CO2 raczej nie stosuje się w pomieszczeniach zamkniętych.

https://www.gasnicedomowe.pl/gasnice_wodne_mglowe/gasnica_wodna_mglowa_6_litrow.html
http://www.telesto.pl/extinguish/ochrona-przeciwpozarowafire-protection/safetychef/

2 Likes

Butla duża z co2 i przepalany bezpiecznik zaworu-wyzwalacza (są takie ppoż).
Tylko jak Ci to poleci z Tobą w pomieszczeniu to się utopisz i nawet nie poczujesz kiedy.

1 Like

Szczególnie w nocy…

3 Likes

Fajne byłoby coś, co i ja przeżyję i sprzęt… Ale no cóż ^^

mam nadzieję, że @tadek swoje stare kontakty odnowi w stopniu pozwalającym na uratowanie wszystkich

2 Likes

Zależałoby mi, żeby sprzet był cały i operator gotowy na ewentualne nowe projekty :wink:

A co myślicie o dużej ilości tych kul gasnicych w jakiejs rozsadniejszej odleglosci (typu 30,40cm) od potencjalnego “zrodla ognia”?

Muszem powstawiac z-IoTyzowane sensory temperatury tu i owdzie zeby zobaczyc do jakich temperatur to w ogole dochodzi. Zdaje sobie sprawe z tego, ze misfire narobi wiecej szkody niz pozytku.

Natomiast no, sensownie zamontowany sprzet mysle, ze moze dac spokojny sen i wyjazd na kilka dni bez spiny.

2 Likes

To musisz być z tego samego materiału^^
Krzem ma przyszłość, w końcu to 2020 już za nami^^

2 Likes

Może taniej wyjdzie przygarnąć bezdomnego, żeby na kwadracie za ppoż robił :wink:

2 Likes

Mam eksperiencję w mieszkaniu z żulami w jednym budynku. Oni mu prędzej klawisz z dymem puszcza niż ziarenka^^.

2 Likes

Dobra, kurwa, jestem gotowy na wszystko. Możecie mnie nazywać chorym pojebem, it’s OK.

Zajebałbym to 200-oma pustakami i zrobił w rogu sypialni (BO JEST MIEJSCE HEHE) komore serwerowa. No ale strop nie wytrzyma. A może wytrzyma, nie wiem. Jebany strop. Powiedzmy, że idea jest taka, żeby nie powodować katastrof w ruchu lądowym, powietrznym i budowlanym in the process.

Co będzie lepsze od tego?

Zerwe wykładziny, położę płytę chodnikową, chuj, niech se będzie. Tylko jak taka dzialowke podstawic bez jakiejs straty dla parkietu ale zeby byla solidna?

2 Likes

Jak juz mowilem we wczesniejszym wejsciu - jestem gotowy na wszystko. Ale jest pomysł nr 2

1 Like

Ja tak naprawdę nie potrzebuje tak dużego laba. Jest okno na wentylacje, mogę zrobić z tego dwa pomieszczenia, połowę mebli wyjebać do sypialni - i tak żyje jak jebane zwierze i tak - postawić z ceramicznych pustaków dzialowke, na to płyty gipsowe i voila.

Szto dumacie towarzysze??

2 Likes

No coz, czekam na Wasze propozycje i oceny, udaje się do mojego centrum celem odpoczynku

4 Likes

Sprawdzales juz moze termo kamerka czy gdzies na zasilaniu nie robi sie cieplo? Troche tych polaczen chyba bedziesz mial.

Moze po drugiej stroniemieszka jakies oko sauronowe? Nic nie zastapi monitoringu osiedlowego.

Zawsze mozesz sie ubezpieczyc :stuck_out_tongue: aczkolwiek Lech Wilczynski wspominal ostatnio, ze odmowiono mu ubezpieczenia bo Elon Musk nie popiera bitcoina.

Ja w te gasnicowe sprawy za bardzo nie wierze (nie jestem strazakiem). Skupil bym sie na tym by przewody byly dobrze poprowadzone, polaczenia posprawdzal itd. Odizolowal maksymalnie sprzet od siebie jak sie da itd.

2 Likes

Na razie niby nigdzie nie jest źle ale podejrzewam, że wszystko jest dobrze dopóki jest dobrze. A jak zrobie wszystko niepalne to sie nie spali, no nie?

Włamania sie nie boje, oko sauronowe owszem jest i to deluxe ale jakby cos sie zaczelo kopcic to i tak jest po ptokach.

No właśnie dlatego myślę o rozwiązaniu które ma to do siebie, że mogę w nim ognisko palić. I nie ma problemu. Failsafe.

2 Likes

Psychuszkę zawiadamiać?

1 Like

No przeca dla Ciebie to znaczy “zatrudniać”.

3 Likes

Mama uparcie twierdzi, że mam 15 lat i jestem popierdolony.

3 Likes

A jak w ogole stan instalacji w budynku? Budynek nowy/stary? Jak zapalasz światło w pokoju to słychać w głośnikach? ^^
Mam strażaka w rodzinie do podpytam

2 Likes