Zabawa z ogniem, walka z ogniem - oręż

Jest okej, nieco, powiedzmy, remontowana instalacja rok temu

2 Likes

Za glowe sie zlapie, ze ktos w bloku mieszkalnym kombinuje wsadzic failsafe spalarnie :slight_smile:
Mysle, ze jak z wszystkim - autor bedzie musial przetestowac bo teorie to zwykle mozna sobie wsadzic.

2 Likes

No ale to kwestia przecież tylko finezji. Nie ma racjonalnych “przeciw”, prawda?

3 Likes

Mysle, ze najrozsądniej porozrzucac po pokojach jesli jest mozliwosc, jedna szafa w jednym pokoju np, zamiast wsadzac wszystko na malym metrazu i liczyc ze cos ugasi, tylko wtedy masz wiecej chodzenia miedzy pokojami i kazdy pokoj zawalony sprzetem to nie wiem czy da sie wowczas zyc
Nie ma sasiad mieszkania do wynajecia? moze sie oplaci :slight_smile:

2 Likes

Myslę, że przerobienie połowy labu na failsafe room to najlepsze rozwiązanie.

Ja to łyknę jeśli to będzie drukarnia pieniędzy, sensownie rozmieszczone - wszyscy będziemy, powiedzmy, zadowoleni.

2 Likes

Ten zbiór może obejmować więcej osób niż mamę. Ale że 15 to już nie małoletni więc wykorzystujemy^^

Skoro ciągniesz prąd z cywilnej instalacji to po prostu zabezpieczasz się przed jej awarią.
Jakbyś tam sobie 63A pociągnął i piec odpalał to by była inna historia.

Nic to nie da, pożar takich urządzeń jak się zewrą kable to jest piłowanie rozrusznika przy 6k r/min.

1 Like

Chcialbym zobaczyc na zywo taki rozrusznik - chyba ze nie zdaze :slight_smile:

2 Likes

Obstawiasz w tej chwili pozar, ale nie przewidzisz wszystkiego co moze sie zdarzyc.

Przyklady z mojego zycia

  1. Kuzyn, nowe mieszkanie, nowe sprzęty. Pekła mu rurka tzw.wezyk doprowadzajacy wode do umywalki. Zalało jego i sąsiada ponizej. Przyznam szczerze, ze powiedzial mi o tym… zamierzalem kupic i wymienic wezyki u siebie. Odkladalem na jutro i jutro. Po miesiacu pękł węzyk i u mnie ( u mnie wezyk stary, okolo 10 lat ).

  2. Serwerownia… wyrzut gazu uszkodzil kilka dyskow, polecial w diably caly raid.

  3. Remont bloku.
    W trakcie remontu robotnicy podlaczyli 380v zamiast 230. W wielu mieszkaniach wysiadla elektronika. U mnie tv ocalał, wysiadl tuner satelitarny.

  4. Praca, firma ubezpieczona od wszystkiego co zle.
    Spora burza i jeden piorun trafil w drzewo rosnące na granicy dzialki. Przy drzewie ogrodzenie metalowe ktore dochodzi do bryly budynku.
    Wysiadly dwa komputery calkowicie i kilka kart sieciowych.
    Co tam, mamy przecież PZU.
    Dzwonimy po ubezpieczyciela. Przyjechal i pokazuje umowe a tam w tzw. Warunkach, ze odpowiadają za Bezposrednie uderzenie pioruna w Budynek.
    A u nas pięknie nadpalone drzewo.

Sugeruje podzielic sprzety na dwie lokalizacje.

4 Likes

Jak bedzie sie za duzo bal to nic nie bedzie robil i nie zarobi. I tak zrobi po swojemu :slight_smile:

2 Likes

acceptable.

Przecież nie podłaczam tego w co popadnie no i… nie moja wina jak coś, co nie ?

Nic nie zrobie. Inherentne ryzyko.

Na te okazje akurat jestem w stanie sie w miare zabezpieczyć.

2 Likes

Jak będziesz tyle prądu żarł to niebiescy wpadną żeby sprawdzić czy aby plantacji
tam nie masz :slight_smile:

2 Likes

Wiem, zapraszam.

No i bez jaj - 2kW to nie kosmos.

2 Likes

Tam sa specjalne wykresiki zuzycia i w elektrowni je znaja poza tym duze okna i wszystko widac, wiec niebieskich nie potrzeba.

2 Likes

Wstaw sobie klimatyzacje do chlodzenia tego pomieszczeni i juz. Kiedys bylem w lokalnym lazarecie wyrobic login w sekscji informatycnej. Panowie kilometry kablow pozwijane w makaron, pierdzielniete na podlogach na sobie niczym makaron niczym faldy amerykanskiego grubasa co wazy 300kg i nic im sie nie fajczylo. Ale znalesc tam cokolwiek to dramat, lataiej juz cos znalesc na osoedlowym smietniku.

2 Likes

To zablokuj w samochodzie i przygotuj gaśnicę. A później przejedź się autostradą na pełnej petardzie.
Zdarza się.

Czyli budynek jest wadliwie skonstruowany. Odpływy na podłodze nie powinny być w całości zablokowane rurami^^

W sile jest 3x 220V - jak to zrobili?
Na transformatorze?

1 Like

Może to było międzyfazowe jednak?

2 Likes

Dalej pytam jak na normalnej instalacji to zrobili. Bo ja nie umiem sobie w jedną fazę wcisnąć 380V mając wszystkie 3 do dyspozycji. Jakoś mi nie wychodzi.

1 Like

Może mieli “odpowiedni” trójfazowy przedłużacz do podręcznej lampki?
Bo przy normalnej instalacji to rzeczywiście się nie uda.

2 Likes

2 kWh 24h/d 30d/m to 1,44 MWh w miesiąc…
Tyle to co niektóre rodziny w pół roku zużywają…

2 Likes

Może to wartość maksymalna nie skuteczna. :wink:

2 Likes