Zakupy PM

https://stooq.pl/mol/?id=29934

W ścieku takie rzeczy, Panie koniec dolarkowego eldorado. No chyba że przylecą wprowadzać pokojową demokrację ^^

2 Likes

CIekawe. Nie sąsiadują z Rosją… Ani z Chinami … no takie średnie proxy - pytanie czyje to…

Tylko to niedobra jest czy tak, czy tak.

3 Likes

Z wydobyciem na poziomie 130 ton złota rocznie wygląda mi to bardziej na próbę wsparcia wyceny własnego towaru eksportowego. Niegłupie posunięcie.

4 Likes

Znaczna część USArmy to obywatele Ghany. Mają to tam nawet zorganizowane na tyle, że zielona karta pod rekrutację jest standardem wyjazdowym.

3 Likes

https://stooq.pl/mol/?id=29977

2 Likes

6 Likes

3 Likes

Przeglądałem ostatnio internetu w poszukiwaniu dość dokładnych planów czołgu bo chciałem sobie model RC zrobić i licho jest. Same ogólniki. Ktoś wie w ogóle czy takie coś idzie znaleźć ? Jakieś ogólne schematy modelarskie są na internecie ale wymiary są dla całego korpusu a chciałbym każdy detal mieć ^^

2 Likes

Są manuale do rekonstrukcji uszkodzonych pojazdów. Papierowe na pewno.
Przynajmniej to co nie podpada (schematu serw nie dostaniesz^^). Miałem to w rękach u hobbystów i tam jest co gdzie przyspawać i jak się tam dostać gdyby właśnie to się urwało. Mnie głownie wanna interesowała.

2 Likes

Czasy, kiedy do każdego telewizora i pralki dokładali w instrukcji obsługi dokładny schemat minęły i nie wrócą…

8 Likes

Może coś takiego?
W sumie ładnie nawet wykonany.

3 Likes

O właśnie coś takiego chciałbym popełnić. Tylko planów brak. Autocad i później reszta to nie problem.

2 Likes

Może coś w ten deseń

2 Likes

… ale się porobiło …

W ciągu zaledwie trzech lat (styczeń 2020 → styczeń 2023):

  • Estonia wprowadziła 20 % VAT na srebro,
  • Niemcy ścięli limit anonimowych zakupów metali szlachetnych do 2k € na transakcję,
  • kurs wymiany € - CHF osiągnął poziom 1:1,
  • skrzynka liści klonowych w proaurum w CH kosztuje dziś 16,6k €, razem z 7,7 % VAT naliczanym detalistom.

Z 9,5k € na 16,6k € w trzy lata.

6 Likes

Białogłowa też coś marudzi, że papier do poszedł x2

2 Likes

I nic nie pomaga obniżona gramatura rolek - sama tektura droga^^

1 Like

Processing…

Edit:

Edit bis: US&A

1 Like

Edit:


2 Likes

hej @BartArt ,

w dniu dzisiejszym rząd federalny USA podobno uderzył w sufit limitu zadłużenia.

Od teraz administracja Bidena nie ma prawa pożyczyć ani jednego FEDa więcej dopóki parlament nie wyrazi zgody na podniesienie limitu długu.

Ponieważ USA wykupuje swoje stare obligacje za środki pochodzące ze sprzedaży nowych pojawia się pytanie jak oni planują unikąć defaultu na amerykańskich obligacjach skoro im drukarki wyłączono.

Jakieś pomysły ?

Bo mówimy o krążących po “rynkach” obligacjach rządu USA o wartości nominalnej - zaledwie - 31,4 biliona FEDów.
Ciekawe czy te bondy zaparkowane są również w NBP robiąc za część jego “rezerw walutowych”.
Ciekawe ile tego śmiecia upchnięto w nadwiślańskim systemie bankowym …

9 Likes

Cześć @gruby, podniosą limit zadłużenia tak, że go zniosą i będzie unlimited ^^

Edit: Dodałbym do tego wszystkiego taki smaczek, otóż 103 kontrahentów przejmuje 2,123 bln dolarków w ramach operacji RRP ( Reverse Repurchase Agreement ). Skoro pobrali to oznacza że jest tam kupa dolarków więc wchodzenie w kryzys będzie bardzo interesujące. RRP wprowadzono głównie po to żeby rozwiązać kwestię nadmiernej płynności na rynku a to się staje problemem ano dlatego że uruchomienie QT nie osuszyło tak potężnej masy gooowna. W tak zaistniałej sytuacji, oczywiście nie ze złej woli bankierów, w mojej ocenie należy zadać pytanie: cóż takiego może się stać?

Edit bis:

Ktoś z Was nadal siedzi w dolarkach.

4 Likes