Zakupy PM

No i co się stało? Nic. Nic, bo mało kto pamięta. Wrócił zatem i to cały w bieli. Dosłownie i w przenośni. Te białe koszule na konwencji, te podwinięte od roboty rękawy. Widocznie “ludziom” ów teatr pasuje. Ale ludzie, to jeszcze nie kraj.

7 Likes

Który ?

P.S.
Ta pani dalej jest posłem na Sejm RP.

4 Likes

A to już piękny talmudyzm. No i uważaj na tę… mowę nienawiści :slight_smile:

4 Likes

Przepełnia mnie uznanie i szacunek.

1 Like

Niezaprzeczalne, lecz miliard ludzi raczej się nie myli.

https://www.goldsilverpros.com/blogs/post/gold-hits-all-time-high-in-chinese-renminbi-as-us-inflation-surges-again

2 Likes

A z kontynuacją wynik jest inny?
Oni ją przegrali w pierwszym tygodniu nie decydując się na bezwarunkową kapitulację i wybierając bezwarunkowe zaoranie.
Co w takim razie jest teorią zwycięstwa? Spalona ziemia?

Dobrze, okradziono babinkę.
Dlatego wcale mnie nie zdziwi, kiedy Kacapy wjadą do Polin i tradycyjnie zaczną od rozwalania biurwy. Myślę że będą witani kwiatami.

2 Likes

Kiedyś, pod jakimś materiałem Piotra Korczarowskiego na YT o tych podlaskich “zdrajcach witających kwiatami” zwróciłem uwagę, że z jakiegoś powodu nie tylko ich witają, ale witają kwiatami, no i osobiście motyw bym w celach dydaktycznych i wychowawczych przestudiował. Bo jak piszą, jedyny pomysł RP 2.0 na mniejszości narodowe, to traktowanie na równi z bydłem hodowlanym i - co gorsze - burzenie cerkwi. Zostałem jednak u Korczarowskiego zbanowany. I ja to rozumiem: widocznie albo nie miałem racji, albo po co o tym mówić, to niedobra jest…

3 Likes

Tak jakby bezwarunkowa kapitaulacja przed Rosją nie była zaoraniem by default.

Właśnie tak, ruscy dostaną najwyżej spaloną ziemię… i jeszcze się paru ubije.

Jak ostatnio sprawdzałem to dalej sie szarpią na zaporożu. Na kiedy te kwiaty przygotować?

2 Likes

Rosja zmienia się. Przeniesieni z lat 90-tych ubiegłego wieku dzisiejszej Rosji by nie poznali. Za 10 lat Rosja może zmienić się ponownie. Na razie obserwujemy powrót do caratu i wygląda na to że inaczej niż silną ręką cara Rosji utrzymać w kupie się nie da.

To jest duży a słabo zaludniony kraj. Kto go kontroluje ten kontroluje drogę do Chin. Może się okazać że droga lądowa do Chin przez Rosję wraz z mytem należnym carowi jest tańsza niż koszty utrzymania właściciela US Navy wraz z jego flotą na dodatek.

5 Likes

Może putinowi i jego koleżkom by się opłacało, ale narodom europy wschodniej już nie. Czy naprawde mamy przerabiać rozbiory i PRL raz jeszcze ?

Skoro Rosji tak zależało na handlu to mogła się zająć tym handlem, a nie napadać sąsiada. Najwidoczniej ten handel między Chiny-EU to nie był jednak priorytet.

Mogło też być tak, że nie spodziewali się twardej reakcji zachodu. Teraz już bez znaczenia. Mleko się rozlało i Rosji liczącej zyski z pośrednictwa nie będzie.

Pozatym jest kwestia kultury, która Ci umyka. Handlujemy z człowiekiem na poziomie. Do dzikusa strzelamy.

3 Likes

35 lat temu gospodarki Chińskiej Republiki Ludowej oraz Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej były podobnie wydajne w przeliczeniu na mieszkańca. Obydwie gospodarki wychodziły w tamtym czasie z komunistycznego oczadzenia modelem centralnego planowania importowanym z Moskwy.

W Chinach grabarzem centralnego planowania był wtedy tow. Deng Xiaoping, w PRLu tow. Mieczysław Wilczek.

Co poszło w PL przez ostatnie 35 lat źle ? Bo poziomu gospodarek polskiej oraz chińskiej dzisiaj lepiej nie porównywać.

Chińczycy poszli swoją drogą a Polacy zaledwie wymienili Wielikowo Brata na Big Brothera. Zauważasz różnicę ?

Zerwanie stosunków handlowych pomiędzy UE a Rosją jest dziełem Unii Europejskiej a nie Rosji.

Co do Ukrainy: prawem suwerennego państwa jest napadanie i podbijanie innych państw. Po odebraniu prawa napadania jednemu państwu na inne państwa dochodzimy do konieczności oskarżenia i skazania Leszka M. oraz Aleksandra K. za rozpętanie wojny napastniczej w Iraku i w Afganistanie. A wszystkich ich następców na stanowiskach prezydenta RP oraz Premiera RP za jej prowadzenie. Że o skazaniu wszystkich amerykańskich prezydentów od czasów II WŚ nie wspomnimy.

Z jednym wyjątkiem: Donald J. Trump był jedynym powojennym prezydentem USA który nie rozpętał wojny napastniczej podczas trwania swojej kadencji. Wszyscy do więzienia, z wyjątkiem Trumpa, prawisz ?

zależy dla kogo. Bo to UE dziarsko likwiduje przemysł u siebie więc skądś produkty przemysłu importować trzeba. No chyba że nie potrzebujemy już maszyn, broni, nieruchomości, irygacji, dróg i tak dalej. Rzucimy więźniów do budowy autostrad zamiast chińskich koparek ? Robimy downgrade z wywrotki do taczki ?

Różnica pomiędzy loco a franco to problem klienta.
To my liczymy straty a nie Rosja. Cena ruskiego naboju do kałacha w Rosji się nie zmieniła.
Porozmawiamy o dynamicznym rozwoju cen amunicji na zapadzie ?

Chińczycy uważają nas za szurniętych i niedorozwiniętych. Co chwila jakieś rewolucje, co chwila albo stosy, kominy albo inne szafoty. A teraz jeszcze rozwalamy resztki własnego przemysłu.
Uśmiechają się do nas ale nie biorą nas na poważnie. Nie dziwię się im.

Handlujemy z każdym kto ma to czego potrzebujemy oferując mu to czego mu brakuje a my mamy w nadmiarze.

Jeśli wymieniamy z szympansami kontrolującymi dżunglę koraliki na złoto to tym lepiej. Kontynuujemy ten handel z szympansami dopóki z kalkulatora nie wyskoczy że taniej wyjdzie nam szympansy wybić a dżunglę odwiedzić spychaczami.

To kwestia ceny a nie poziomu. Kule kosztują.

8 Likes

Czyli bez zmian. Tubylcza mniejszość.

Nie takim, na raty. Kacapów na taką orkę orkami nie bardzo stać. No ale skoro klient zamawia…

Problem łagrów rozładowali, problem mniejszości krnąbrnych rozwiązali. U nich działa.
Nie lepiej niż kiedykolwiek działało to nie boli.

Na najbliższe spotkania w Jałcie?
Pamiętasz jakie warunki postawił Ławrow?

O to była wojna, żeby kolej kolej przez Syberię wykoleić.

A pyta ktoś o zdanie? A teraz to jak jest? Przecież ten kraj to patologia.

Skoro kupującemu zależało, to czemu dał ujemne ceny na ropę?

Na razie to jeszcze nie było twardej reakcji Kremla z miotaniem atomówkami na uspokojenie nastrojów.

Na razie to nikt tam strzelać nie pojechał. Strzela się wyłącznie na terytorium Ukrainy.
Do dzikusów mówisz?

Wszystko. Mam właśnie stosunek z tą patologią, i selekcja była negatywna każdym sposobem. Nawet niemożliwe okazało się możliwe.

Jakieś tam rakiety na Syrię podpisał.

2 Likes

Ba, przecież i warunkową kapitualcję mieli już dogadaną, aż z City musiał roczochranych przyjechać z workiem obetnic.

Patrz Pan, a inni handlują.

3 Likes

Kolega wybaczy, ale to, że tamtych mrówków jest 32 raza więcej niż naszych, a i poświęcili kilkadziesiąt milionów swoich, żeby zbudować wrażenie na innych, to nie jest kryterium prawdziwego sukcesu. C’nie? :wink:

Ja akurat dostaje update na bierząco, bo i spowinowaconych tam mam i co chwilę nowych znajomych poznaję, uciekinierów stamtąd. W ostatni weekend rozmawiałem sobie z doktorem inżynierii elektrycznej (doktorat robił w europie) i opowiadał jak tam w CN gospodarka po całości leci nosem w dół.
PL to akurat cud, miód i orzeszki w porównaniu z losem dziesiątków milionów Chińczyków :wink:

I dobrze. Czas tęj hydrze łeb ukręcić… :wink:

Owszem zmieniła się. Tam też brakło ludzi, żeby je za frajer produkować. :slight_smile:

Taaaaak? :thinking: A to przypadkiem nie oni wymordowali u siebie milionów ludzi wielkimi skokami naprzód i rewolucjami kulturalnymi, tak że bez pomocy zachodu by w wielkiej i czarnej dupie siedzieli?
Tak się zapytam, kiedy na zachodzie ostatnio kilkadziesiąt milionów ludzi z głodu umarło, bo partia sobie eksperymenty wymyślała?
Albo inaczej… kiedy to Chińczycy ostatnio Europę skolonizowali, a kiedy Europejczycy Chiny? :wink:

1 Like

PRL minus RP równa się sześć milionów które zagłosowały nogami. Co prawda w ich miejsce pojawili się nowi mieszkańcy ale to chyba nie o to chodziło ? Bo przy dziesięciu procentach obcokrajowców wśród mieszkańców Szwecja wprowadziła u siebie drugi język urzędowy: fiński. No to czas na drugi język urzędowy w Polsce zdaje się, dziesięć procent mieszkańców PL to Ukraińcy.

Przeskaluj proporcje w dół po liczbie ludności i akurat wyjdzie Ci 200k nadmiarowo zabitych przez partię z okazji plandemii w Polsce.

Porywanie się na kolonizację Europy kiedy za pustynią jest Syberia byłoby nieprzytomne.
Na Syberii się dzieje choć obydwie strony się nie chwalą.

Choć, jednakże, zauważam że kolonizacja zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej postępuje zgodnie z planem. Połowa mieszkańców Vancouver czyli teoretycznie jeszcze kanadyjskiego miasta podziwia świat przez szerokokątne obiektywy. Tendencja jest rosnąca. Długie nosy stają się tam mniejszością.

5 Likes

A to że w Polin wypędzono co czwartą mrówkę, żeby zrobić wrażenie… a i tak jest ciasno bo infrastrukturę budowali właśnie ci wypędzeni… to jest kryterium czy nie?

Widzę… od dobrobytu aż się robić nie chce^^

Bluźnisz przeciw @gruby! W ramach pokuty dowieź mu do Swiss paczkę kulek po kacapskich cenach^^

A to nie z Polin wypędzono kilka milionów mieszkańców na okoliczność anszlusu do EU?
Wiem że problem trapił już Partię Nieboszczkę, no ale data skorelowała się akurat na “sukces”^^

Na zapadzie to się po prostu nie rodzą. Taki głód, że nawet nie zdążą.

A kiedy Japończycy?^^
Czyje na wierzchu?

Jak dodać mniejszość niemiecką to całe 12% nazistów^^

5 Likes

Zabić (jak u Chińczyków), a przepędzić (jak u Niedorzeczan), żeby dewizy do kraju wysyłali, to tak leciutko się różni, c’nie? :wink:

To jest kooptacja. :wink:

Sorry… ale z tej pokuty nic nie będzie ^^ wszystkie wystrzelałem podczas ostatniego pobytu na podkarpaciu ^^
Coś ze 2 tysiące sztuk na strzelnicy natłukłem.

2 Likes

Jako ofiara wypędzeń jestem w stanie ocenić.
Otóż wyrażam urwał niezadowolenie.

To już wiemy kto prowadził tam dywersję^^

Pokoloruj kacapa^^

1 Like

DITO.
Ten doktorek z Chin, z którym sobie pobałakałem, też takie wyrażał. Ale skontestował, że miliony jego współplemieńców nie mają nawet takiej możliwości… i za smutny los wygnańców wznieśliśmy toast lemoniadą truskawkową ^^

2 Likes

Masz pojęcie ilu emigrantów się z radości wyhuśtało albo skoczyło na pociąg?
Banicja była dawniej równoznaczna z ks i niewiele się zmieniło. Na forum mamy raczej żywych, ale kto wie co tam nekromanci w piwnicach organizują.

2 Likes