Zakupy PM

Postrzegam to jako poligon doświadczalny dla nowych rozwiązań. Potem najlepsze (“najlepsze”) się inkorporuje do cbdc, a poligon obsadzi trawą.

5 Likes

Mam podejrzenie, że problem jest dużo głębszy niż rozrachunek.
Jeśli silnik produkuje straty, a nie produkty nie ma znaczenia ile do niego wlejesz paliwa.

Co za różnica jaki system, skoro na wyjściu nie ma rezultatu?

3 Likes

Może ktoś operuje inna persepktywą czasową.

2 Likes

A jaką perspektywę ma trend wytwarzania entropii bez użyteczności?

2 Likes

W republice weimarskiej ceny metali rownież ulegały gwałtownym wahaniom. Więc jeśli spot leci w dół to premie również lecą w dół??

3 Likes

Produkcja próchnicy którą pożywi sie kolejny system ?

3 Likes

W republice Weimarskiej kłopot był z rozrachunkiem.
A tu kłopot z rozrachunkiem wynika z podstawy materialnej jaką jest produkcja.
Ja cały czas się łudziłem, że skoro nie u nas to jednak ktoś, gdzieś… no i widzę, że nie. Że nie ma żadnego gdzie indziej. Ze smutkiem zawiadamiam, że nikt znikąd nie przyśle ratunku, łune wszystkie na ten wąski skrawek od Gnosjo po południe Alp patrzą, bo tu jest źródła technologii i jakości, a Japonia wymarła.
Nie ma żadnego urwał indziej. Sprawdziłem przepływy rzeczywistych części po świecie i nie ma. Chyba że wracamy z techem do lat 50-60 to wtedy da się jeszcze tu i ówdzie znaleźć zakątki.

Zjedz dług technologiczny - smacznego.

3 Likes

Właśnie o tym tu pisałem początkiem roku. :wink: albo tu się utrzyma, albo…

2 Likes

Polecasz jakiegoś sygnaliste z tłitera ?^^

2 Likes

Czyżby wychodzìł duży odpis na sapiens ?

2 Likes

Nie ma sensu, jak zawieje to szczekają.

4 Likes

Ehh znikąd łatwych pieniążków brak ^^

2 Likes

Dobry

Ludowy Bank Chin ogłosił dane dotyczące rezerw złota za marzec, dodając dodatkowe 160 000 uncji rezerw złota, co daje łączną kwotę rezerw do 72,74 mln uncji.

ZIMBABWE oficjalnie wprowadziło nową walutę zabezpieczoną złotem, która ma zastąpić lokalnego dolara.

GKkwtNHXkAA9tvu

4 Likes

opisz jeszcze jak wygląda procedura wymiany papierków na ich zabezpieczenie.

Bo na przykład w II RP złoty też był wymienialny na złoto ale w teorii. W praktyce były z tym problemy wynikające z niedoboru metalu barbarzyńców w firmie Bank Polski Spółka Akcyjna.

4 Likes

To jest oficjalny komunikat, BC wprowadzi procedurę wymiany. Warto to śledzić.

Tymczasem

4 Likes

Tak obrazkowo bo jeden obraz czasami mowi wiecej niz 1000 slow.

3 Likes

napisałem 4 marca 2024 roku.

Dzisiaj mamy dziewiąty kwietnia tego samego roku i uncja dla barbarzyńców warta jest 2357 FEDów.

Skoro nikt nie wie o co z tym najnowszym wzrostem wyceny metalu w papierkach chodzi to może po prostu zapadowi skończyło się złoto ?
To żółte, nie to comexowe.

7 Likes

Mój kolega pracuje w funduszu i mówi, że BiCki kupują złoto… może to prawda…

5 Likes

A czy kiedykolwiek tam było? ^^

To drenaż zapasów które de facto mają zostać dostarczone niezwłocznie na wschód.

Dla jasności, na każdy 1$ wzrostu na srebrze, to big to fail tracą około 100 mln na pozycjach krótkich. Po przebiciu ceny na crimex-sie 30$ za uncję, chopaki zwijają działalność. To wygląda jakby jakiś skośnooki decydował o ich bycie.

Tu masz jak się małe chooojki https://twitter.com/EsScalping/status/1776111798896222427 bawią marżami. Oh wait, nie bawią lecz desperacko manipulują.

4 Likes

Info upgrade: https://stooq.pl/n/?f=1607198

Jeśli się nie wyświetla, poniżej tekst:

Zimbabwe wprowadza nową walutę
Od maja do obiegu wejdzie ZIG, którego skrót będzie rozwijany jako Zimbabweans Gold czyli Złoto Zimbabwe. Nazwa odnosi się do faktu, że waluta ma być zabezpieczona rezerwami kraju. Biorąc pod uwagę, jak biedne jest Zimbabwe i jak duże rezerwy złota i walut ma, udało się uzyskać pełne pokrycie nowego pieniądza. To może ochronić kraj przed powtórką w poprzednich kryzysach, które z różną intensywnością trawią kraj od lat. Nadal jednak legalnym środkiem płatniczym będzie dolar amerykański. Należy się jednak spodziewać, że jeżeli nowa waluta odniesie sukces, dolar może przestać odpowiadać za ponad 80% transakcji w kraju. Trzeba pamiętać, że kraj zmaga się właśnie z 55% inflacją, a dotychczasowa waluta gwałtownie traci na wartości. Żeby lepiej zrozumieć, co to znaczy „gwałtownie” to na początku roku za jednego dolara amerykańskiego płaciło się około 6 000 lokalnych dolarów. Dzisiaj jest to niemal 29 000. Tak to około 80% spadku wartości.
Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych brak ważnych odczytów.
(InternetowyKantor.pl)

6 Likes