Zamiana ołowiu w obiecanki

Link do artykułu: https://zarobmy.se/zamiana-olowiu-w-obiecanki/

Padła seria pytań, w tym od korpory, dotycząca “co takiego niby jest problemem w układaniu puzzli z cząstek?”. Akurat identyczne pytania postawiło smarkate klepiące w moleksyntez z zacięciem i stawiające pytania, dlaczego w tej grze cząsteczka wody ma wodór po osi, a w wykładach jest narysowana inaczej, no i co…

4 Likes

To jest dobre, nawet bardzo^28 dobre. Zastanawiam się czy rzeczywistość ma jakiś limit na liczbę planet odwiedzanych w jednym tekście i na liczbę mówiąca na ilu z nich trzeba przebywać równocześnie w danym dt.
Pożyjemy zobaczymy^^ A tymczasem pozostaje wdrażać to co już spisane

2 Likes

A to cokolwiek znaczy?

A to cokolwiek znaczy?

Mniej więcej tyle co +hint parallel(8) w Oracle
Czasami zaklęcie odnosi skutek

1 Like

Jeżeli przypisujemy cząsteczkom kształt, to można i tak zażartować.

2 Likes

To są kłopociki, kiedy ewoluowało się niby na sawannie i zabiera za łapanie cieni na ścianie jaskini.
Wcale się nie dziwie, że chcą legislaturą zatrzymywać rozwój ai, bo fiszyka była prawie skończona pod koniec XIX wieku i gdyby wtedy wszystkich matematyków i fiszyków postawić przed plutonem to by tak na jakiś czas zostało^^
Dobrze było^^ świat był zrozumiały, a tu napsuli łobuzy!
Nauce mówimy stanowcze “pod ścianę!”.

4 Likes

a to nie chodzi aby drabinę, po której się OpenAI i inni wdrapali teraz szybko usunąć?
Kto się wdrapał ten ma, reszta wypad, mamy patenty na wszystko.

2 Likes

Jak chcesz usunąć nerdom drabinę, którą już sobie naściągali na maliny, a wszystkie prerequisites sami wydziergali?
To jakbyś w bimbrowni chciał zakazać pijaństwa.

Drabina jest wciągnięta z przyczyn niezwiązanych z legislacją, a z poziomem intelektualnym użytkowników. Większość nawet nie wie jak to ugryźć. Fakty zaś są takie, że tam na razie nie bardzo jest co do ogryzienia, to na razie są zabawki. Fajne, można tym pomęczyć normików, podozorować, rozpoznać jakieś parametry czy ogólnie uskutecznić czepialstwo, ale my tego chcemy użyć do eksploatowania rzeczywistości - normików można eksploatować rządem. Ten eksploit działa i jest ogarnięty.

O patentach możemy już zapomnieć. Kacapi prowadzą wojnę ze wszystkimi, a Chińczycy czy Hindusi mają te kwestie w poważaniu od czasów niepamiętnych. No chyba że chcemy tarmosić sąsiada, że ma zastrzeżony kolor trawy, bo mu się rozwinęła, ta którą myśmy posiali - to przez białe, zapadnie płotki możemy sobie takich zgryzot przysparzać. Ale za kolczastą kurtyną lewników wyśmieją.

Kacapia nie kuleje z softem. Kuleje z hardwarem tak samo jak EU czy US. Z dokładnie tych samych przyczyn. Warunkiem produkcji tranzystorów jest sprzedaż każdemu, w dowolnych ilościach bez głupich pytań. Każde obostrzenie zarzyna rynek.
Że softu nie zabronimy to wiemy z doświadczenia.
A że hardware zabronić możemy przede wszystkim sobie to jest nasz problem, a nie cudzy.

2 Likes

Te dwa cytaty oprawić w ramkę i powiesić w paru miejscach :wink:

Ja się z sieciami neuronowymi i ich zastosowaniami jakoś prawie 20 lat temu na studiach w matlabie coś przez rok “stosunkowałem” i ogólnie mam do tematu podejście jak do ogniw paliwowych. Czyli obecnie dziękuję sam sobie, że wtedy temat odłożyłem na półkę pt. “kiedyś może będzie z tego coś fajnego, ale tu i teraz na pewno nie dla mnie i ręce precz, niech inni się bawią” :wink:
Jak ktoś chce, to mam ponad 800-stronicowy podręcznik do sieci neuronowych w matlabie oraz trochę fajnych wykładów z AI, mogę się podzielić :wink:
I będzie można sobie samemu drabinę wystrugać :wink:

2 Likes

Najlepiej w biurze zarządu “target oriented”^^
I jeszcze im niżej powieś, że:
∫∣ψ(x)∣^2dx=1
Czyli że rozwiązanie na pewno istnieje tylko t(jego odnalezienia)->infinity i poza tym jest cool.

Ich wolitywne sztuczki nie są ujęte w równaniu, więc nawet gdyby ich nie było to nie zmieni to rezultatu.

Też w mniej więcej tym samym przedziale czasowym.
Z podobnymi wnioskami idącymi nawet nieco dalej bo już się prostytuowałem na wciskaniu literek w kompilator.

2 Likes

dodaj gwiazdkę - nie dotyczy niektórych Carów^^

2 Likes

Śmiała teza.

1 Like

Rząd już zadbał o całe ich dobro, a wejście w głębsze minusy wymaga ekspertów od Kima? No to wiemy jak się sytuacja rozwinie^^

1 Like