Zyski zadekretowane

wywiadowca chyba jednak tak źle nie skończył. Ktoś w końcu mu opłacił dwie kosztowne operacje jelita grubego, jedną w Norwegii a drugą w aktualnym kraju stacjonowania. Człowiekowi nieubezpieczonemu w kraju operacji.

Medyk nam podpowie ile to może kosztować.

Ktoś więc za te operacje zapłacił a historie o pracy na dachu traktuję jako legendę operacyjną. Emeryt, nie emeryt ale jeszcze to i owo wie i umie, no i ktoś mu ten komin w wynajmowanym domu w Norwegii zatkał żeby się zaczadził - ewakuacja do innego kraju była pospieszna.

1 Like

Ktoś - nie łun sam tylko ktoś.
Ludzie którym ktoś za coś to żonę też ktoś.

To nie tak ze ktoś mu zapłacił. Zapłacił podatnik, bardzo bogata instytucja.

W lazarecie operuje się każdego bo zawsze biurwie zapłaci inna biurwa. Gmina/Gemeinde lub Kanton/Bezirk/Bundesland zaplaci.

Pamietaj ze leczenie jest ubocznym skutkiem biurwokracji.Jest dodatkiem do biurwy. Gdyby przestać leczyć nieubezpieczonych to nagle pojawiły by się pytania a po co tyle biurw ustalających możliwość (braku) płatności.

A nawet jakby był brak płatności to zawsze biurwa może takie przypadki zbierać i mówić - droga biurwo pilnująca pieniędzy podatnika dej dej dej bośmy w potrzebie. Biurwa napisze raport, inna biurwa go przeczyta, inna jeszcze pieczątkę postawi, kolejna walnie za zgodność i tak mamy kilka etatów dodatkowo.

A przecież o to chodzi, co nie?

2 Likes

Po otwarciu oczu pierwszą czynnością jest wymamrotanie sekwencji “to jeszcze nie dziś”. Fakt że jak do tej pory codziennie rano żywym udaje mi się zwlec z wyra biorąc pod uwagę że wyro jest najbardziej śmiercionośnym narzędziem jakie wymyśliła cywilizacja jest cudem samym w sobie. Później idzie z górki: należy ustalić gdzie jestem, czy już jest ciemno czy też jeszcze jest ciemno, czy dzień mamy czarny czy czerwony, i tak dalej, aż do momentu ponownego zamykania oczu. Uda się ponownie otworzyć na tej planecie oczy czy też raczej nie, oto jest pytanie …

3 Likes

jestem obecnie w Clermont-Ferrand.
Miasta w ktorym urodzil sie Blaise Pascal, Wercyngetoryks,

Syf straszny jak w Polsce C.

2 Likes

… znaczy się jak w Zaporożu ?

1 Like

1 Like

Ten ser zdecydowanie ma grzyba.

Ma, i powinien mieć. Jeden z nich to Cantal. fromagerie gardon chapel laurent

A teraz Oksytania i w kierunku starego zamku Carcassonne

2 Likes

Dali zepsuty ser, okruch bułki pszennej, pomidora, pół talerza zieleniny dla królików i zbudowali z widelca most na talerz, żeby mrówki miały jak to wynieść.

Nic do jedzenie nie mieli? Jakaś zdrowa żywność stek & fryty? Kasza? Groch? Skwarki?

No ale w kraju stan wyjątkowy od dłuższego czasu to można wybaczyć.

1 Like

kanapka z czipsami ?

1 Like

ja tam jeszcze widzę coś na kształt dżemu (?)

  • ach, ta szwedzka perwersja kulinarna ;), jak nie psujące się śledzie to kanapka z czipsami i dżemem
1 Like

Chciałem podworować z kulinarnych gustów @MedicusHellveticus (dobra - sam lubię ten ser, no ale to jest portal “zostań warsztatowym redneckiem” i nie będę wrzucał pięciodaniowych obiadów carskiej czy dawnej polskiej kuchni serwowanej w Krakowie) więc wklepałem w google rednecks food i wyszła kanapka z dżemem, masłem orzechowym i czipsami. Brakuje tam boczku i sadzonego jajka^^

Cóż.

Teraz trochę

https://1.bp.blogspot.com/-AA1xT4i9MVM/WeYIe4AEK3I/AAAAAAAAB-Y/XdK-8GkcSq0WGEQ_bBDwOhzkJnEi6pE8wCLcBGAs/s1600/Ciudad-fortificada-de-Carcasona-Portada.jpg reklamy i photoshopa

Bo przed 3 minutami zdjęcie zrobione wyglada tak:

25 października będę w Poitiers

1 Like

Widzę, że metadane usunięte że zdjęcia :ok_hand:

1 Like

Nie usunięte. Ja nie mam nic do ukrycia

1 Like

W każdym razie ich nie ma a przynajmniej program ich nie odnajduje. :female_detective:

Wyszedłem na balkon hotelu i zrobiłem iPhone 6s Plus zdjęcie a te dobrej jakości jest z sieci. Żeby było śmieszniej opcje prywatności były nieaktywne. Wujek sam ma koordynaty

1 Like

Pojechał tam jeden z naszych i jak widać dostał na talerzu to co miejscowi tam jadają, no nie jego wina przecież. I tak to nim wstrząsnęło że aż musiał zrobić zdjęcie żebyśmy sobie mogli z żabojadów pociągnąć. Chwała medykowi.

Jak oni się tam sałatą i zepsutym serem żywią to nie dziwne że im przemysł dawno padł. Korelacja pomiędzy sałatą na talerzu i lotniskowcem w porcie jest najwyraźniej nikła.

2 Likes

Polecam kanał na YT - KuchniaKwasiora. Sama zdrowa żywność, dwa kilo zmielonej wołowiny na cztery burgery, bekon, te klimaty. Ważne jest aby nie oglądać na głodnego.
Inspiruję się Nim jak sam robię grilla.

1 Like