4 x NIE?

Referendum się w PL zbliża. Naród będzie miał rzadką okazję żeby wziąć udział w kierowaniu krajem bezpośrednio.

Zarząd Generalnej Guberni wypichcił cztery pytania.
Jaki jest prawidłowy i jedynie słuszny model odpowiedzi ? Ma ktoś ściągę ?
Co tam trzeba będzie zaznaczyć dla dobra partii i państwa ?

4 x NIE ?

5 Likes

Program Partii programem Narodu.

Kto nie z Partia ten ruska onuca

4 Likes

dlategoż pytam. Partia matiuszka pytania ogłosiła a jedynie słusznych odpowiedzi nie.
I się pogubiłem.

Skąd ja mam wiedzieć czy ten płot na przykład to jest dobry pomysł skoro nie wolno mi się do niego zbliżyć i sobie o jego jakości samodzielnie zdanie wyrobić ? Pozostaje czekać na komunikat z ministerstwa czy on jest dobry i ma zostać.

Ewentualnie musiałbym wyjechać na Białoruś żeby móc się legalnie do niego zbliżyć od drugiej strony i przekonać się o jego jakości. Są tam jakieś wycieczki z przewodnikiem organizowane ? Znaczy się wycieczki z biletem powrotnym, czasy w których wzorem takiego jednego byłego prezydenta przełaziłem przez płoty minęły.

Bo w Korei można - i to od obydwu stron - się do płotu zbliżyć. Wycieczki są, przewodnicy są. Ciekawe w koreańskim płocie jest to że po obydwu stronach płotu opinie przewodników co do wspólnego dzieła obydwu części Korei mocno się różnią.

5 Likes

Wyczuwam nieprawomyslnosc. My tu wlasne komitety tworzymy tawariscz. Nie palimy innych.

Razwiedki sie Wacpanowi zachciewa. Wystarcz wszak włączyć teleekrqn. Waadza powie co jest dobre i sprawiedliwe, biurwenamt zadba aby wacpan nie mial zbyt duzo na glupawe pomysly…

2 Likes

A to ma znaczenie jak się głosuje? jestem przekonany ze ważne jest kto te głosy liczy^^

3 Likes

audytu. Również za moje stawiali. Ile razy w PeeLu jestem każą mi podatki płacić. Średnio połowa rachunku za wachę to haracz idący również na płot.

W teleekranie na państwowych kanałach same reklamy lecą, na “prywatnych” jest jeszcze gorzej.

no też właśnie o to chodzi że waaadza na razie nie powiedziała jak głosować. 4 x NIE ?

głosowanie zgodne z wolą władzy zmniejsza wydatki na fałszerstwa. Jest zatem ekonomicznie uzasadnione.

jeśli naród zagłosuje zgodnie ze ściągą (której brakuje) to nie będzie potrzeby kreatywnego księgowania wyników referendum. Taniej wyjdzie.

2 Likes

Zawsze myślałem, że tego typu wydarzenia to głównie przerzucenie odpowiedzialności na “lud” za owe wyniki goosowania.

Waadza ma już kilku wiekowe tradycje w sterowaniu tumultem więc czego się spodziewać? Może niespodziewanego?

2 Likes

tego ?

umieszczanie naklejek “ЧВК Вагнер” na drzwiach kibli wyczerpuje zdaniem ABW znamiona szpiegostwa.

Do tej pory wydawało mi się że szpiegostwo to zawód polegający na zbieraniu informacji.
Małopolski wydział Prokuratury Krajowej jednakże jest zdania że dzielenie się informacją w formie rozdawania reklam też jest szpiegostwem. Gdyby te vlepki były dezinformacją to bym się zgodził. Ale co to za dezinformacja ?

  • ЧВК Вагнер istnieje naprawdę, Ukraińcy przekonali się w Bachmucie co ta firma potrafi,
  • ЧВК Вагнер działa w Polsce: skoro rozkleja vlepki to działa, q.e.d.

Zarzut szpiegostwa jest nie do utrzymania. Nie zbierali informacji (a przynajmniej ABW i prokuratura o tym milczą), nie uprawiali dezinformacji. O sabotażu też cisza. Żeby przynajmniej śrubokrętem uszkodzili zamki w tych kiblach to można byłoby im sabotaż szaletów zarzucić. A tu nic …

Zarzut “udziału w Grupie Wagnera”: Grupa Wagnera to prywatna firma posiadająca osobowość prawną i zarejestrowana w Rosji. Analogicznie do firmy “Triple Canopy” (wcześniej “Constellis Holdings”, wcześniej “Academi”, wcześniej “Xe Services”, wcześniej “Blackwater”) zarejestrowanej w USA. Są to firmy usługowe wynajmowane przez polityków do zadań z których nie muszą się później tłumaczyć przed własnymi komisjami śledczymi. Firmy te mają długą tradycję bo popyt na tego rodzaju usługi istnieje od dawna - szwajcarska gwardia papieska jest przykładem organizacji najemniczej dzięki której państwo Watykan może twierdzić że oficjalnie nie posiada własnej armii. Papież przystrojony w pagony głównodowodzącego armii mówiący o miłości: to nie wyglądałoby w telewizorze zbyt dobrze.

Do Wagnera wracając:
istnieje sobie urzędowa lista terrorystów, zarówno osób jak i organizacji. Lista ta pielęgnowana jest przez Brukselę a dostępna jest pod tym adresem. Grupa Wagnera nie jest ujęta na liście. Zdaniem Brukseli “ЧВК Вагнер” nie jest organizacją terrorystyczną zatem.

Firma “ЧВК Вагнер” wpisana jest na unijną listę podmiotów i osób objętych sankcjami. Co oznacza zamrożenie jej kont w bankach Unii Europejskiej. Ale nie automatyczną odmowę wjazdu na terytorium UE dla członków “ЧВК Вагнер”.

Członkostwo w Grupie Wagnera (bycie jej pracownikiem bądź freelancerem działającym na jej zlecenie) nie jest zatem czynem zabronionym na terytorium RP. Rozlepianie vlepek nie jest szpiegostwem. Rosjanie przebywają w RP legalnie bo nie dostali zarzutów “nielegalnego pobytu”. Nie wiadomo czy oskarżeni Rosjanie są pracownikami etatowymi firmy Wagner czy też niezależnymi od centrali zleceniobiorcami. Ewentualnie można byłoby przyczepić się do wykonywania pracy na terytorium PL przez turystów. Pytanie brzmi czy ściganie pracy na czarno to robota dla ABW.

Właściwie to nie za bardzo jest za co tych Rosjan skazać. Ale za coś trzeba ich skazać i to szybko - w październku są wybory. A może nie trzeba skazywać ? Niech sobie na razie posiedzą. Do połowy października śledztwo będzie się raźnie posuwało naprzód a zero regularnie będzie ujawniał jego tajemnice przed kamerami … co oczywiście przestępstwem nie jest.

To ma ten płot zostać w końcu skoro się szpiony przez przejścia graniczne przedostają ?
Jak na razie poziom tych szpionów i wyznaczonych im zadań jest adekwatny do poziomu pał ich ścigających oraz lewników ich oskarżających.

5 Likes

Jeśli już to subwersji.

1 Like

próba obalenia ustroju vlepkami ? Drażliwa się coś ta waaadza zrobiła.

3 Likes

Skoro reagują na wlepki to najwidoczniej tak tekturowo sprawują tego powerpointa.

5 Likes

Jackowski twierdzi że wyborów nie będzie.
To może mieć sens: naczelnik na tron, ryży na męczennika a konfa na emigrację (na wschód).

4 Likes

Kołyma?

2 Likes

Ale nie objaśnił dlaczego?
Może wojna z Filipinami?

1 Like

inwazja wysp Palau się szykuje, ze względu na ich podobieństwo nazwy z “Poland” :wink:

Flota lotniskowców jest już zwodowana w Radomiu, teraz zastanawiają się czy taniej wyjdzie obciąć im pokłady czy zerwać mosty na drodze do ujścia Wisły.

3 Likes

Po co? Przecież mogą posiedzieć dziesięć lat w areszcie śledczym.

3 Likes

właściwie to masz rację. Skoro w Guantanamo mogą siedzieć bez procesu 25 lat to dlaczego w GG skromna dycha nie miałaby być możliwa ?

Marcin P. of AmberGold siedział w śledztwie osiem lat bodajże.
Czyli w sumie się da.

“szybko” - dlatego że wyrok przydałby się w kampanii wyborczej bardziej niż areszt wydobywczy. Wyrok ma większą siłę rażenia na wyborców niż zwykły areszt tymczasowy.

1 Like

Wiesz że złapią kilka razy tyle losowo wybranych obywateli kraju wrogiego i zamkną w areszcie śledczym?
Tak dla symetrii?
Tak się prowadzi dyskusje z krainami niepoważnymi.

3 Likes

collateral kampanii wyborczej.
Dostaną w PeeLu status męczenników, alleluja i do przodu.

2 Likes

albo na odwrót, próba przedłużenia agonii
równie dobrze te wlepki to z funduszy kampanijnych mogą pochodzić :>
Tanio & efektywnie!

3 Likes