Bezskuteczność skutecznego egzekwowania podatków.

Link do artykułu: https://zarobmy.se/bezskutecznosc-skutecznego-egzekwowania-podatkow/

Klickbajt pod czytankę – politycy są ostatnim zawodem pilnującym oczekiwanego od nich etosu pracy. Pomniki im stawiać! Totalitaryzm w nakładaniu podatków w walucie okazuje się bezskuteczny z prostego faktu, że pobierający haracz nie bardzo chce konsumować dostarczane usługi. Bo czymże jest nałożenie ileś tam procentowego (przyjmijmy dla wygody 50%) podatku…

7 Likes

w tym przypadku mowa o pożądaniu. Żądzą ekspansji macierzy pałać Chińczycy mogą ewentualnie.

Jaka AI ? Toż to kondensat internetu który konstruuje odpowiedzi na pytania według zasad rządzących SEO. Jeszcze 500 lat temu to coś po przeczytaniu zawartości ówczesnych bibliotek twierdziłoby że ziemia jest płaska. Dzisiaj twierdzi że wszyscy są sobie równi a demokracja w pytę jest. Strach pomyśleć co przed nami - wszak miliardy much nie mogą się mylić.

Dokonywanie falsyfikacji hipotez metodą plebiscytu powoduje że zamiast omijać miny zbiorowo na nie włazimy z nadzieją że ich producent dał ciała. Co z kolei prowadzi do zastąpienia logiki Boole’a abstraktami “wiara, nadzieja, twarde lądowanie” co z kolei zwiększa szkody w populacji. No chyba że przy 8 miliardach o to chodzi żeby stado lemingów przekierować w stronę klifu, a to bardzo twórców t.z.w. “AI” przepraszam.

Gdybym próbował iść przez życie tak jak większość internetu twierdzi to kupiłbym sobie szpiegofona, robił nim sobie fotki “na tle” i na podstawie zasięgu próbował wyrwać darmowe wakacje od właścicieli tła. Wraz z dojazdem ma się rozumieć.

W połowie września tow. sułtan wybiera się z wizytą do tow. cara. Na Kremlu obaj decydować będą czy jest sens utrzymywania dostaw zbóż do jewrosojuza. Za trzy dni kończy się umowa na wywóz ukraińskiego zboża pomiędzy caratem, sułtanatem i jewrosojuzem właśnie.

Jeśli zbożowa kroplówka na której wisi Bruksela zostanie przerwana to na przednówku 2024 roku lepiej być gdzie indziej.

7 Likes

Chyba nie, z ich punktu widzenia terytoria okupowane to nie Chiny.

Co to za różnica, skoro seed jest i tak losowy?^^

No i byczo - fajnie będzie.

Tu gdzie bytuję patrząc wkoło trudno mieć wątpliwości, że jest inaczej. Płasko jak okiem sięgnąć.

Czyli byczo.

New Brave Minefield.

Jeśli populacja sama sobie szkodzi to chcącemu nie dzieje się.

Jeśli miejsca nad klifem nie starcza dla 8, a miejsce się kurczy to czy ma to znaczenie jak?

Nie masz podejrzeń, że trzeba zasłaniać mniej tła aby dostawać szitowe propozycje z Dubaja?^^

Sułtan coś ostatnio wspominał o przyłączeniu EU do Turcji, znaczy ma być jakaś akcesja, ale chyba czołgami.

I do września nie ma się co spodziewać nowego.

Aż tak szybko to nie poleci, ale może być śmieszniej.
Ale teraz wszyscy tacy niecierpliwi, z widłami i pochodniami biegają, może być ciepła zima.

3 Likes

“żądza” vs “rządza”.

2 Likes

nie zainwestowałem w botoxy i silikony więc nie mam czego odkrywać.

Wierchuszka UE podczas audiencji u sułtana:

Dobrze że podstawili jej mikrofon. Pytanie czy go włączyli …

mówimy o żniwach które do połowy września będą zakończone. W moim rejonie kombajny już zaczęły żniwa.

no toż właśnie. Gaz z Hameryki, żarcie z Ukrainy, produkty z Chin.
A po drugiej stronie równania brak własnej marynarki wojennej żeby utrzymać łańcuchy dostaw, że o ich wymuszaniu zmilknę.

5 Likes

Że się głupio zapytam - a co idzie w drugą stronę?

6 Likes

Że Ci głupio odpowiem - najważniejszy produkt na planecie: studia o klimacie i dżender^^

7 Likes

Ładne podsumowanie, choc wysyłam czasem takie teksty odpowiadające wprost na pytanie “jak do tego doszło?” znajomym miłośnikom Konfederacji, co ciągle pytają “dlaczego?” i… odbijają się od sciany. Język hermetyczny? Za dużo prerekwizytów i nie uczestniczyli w kursie w poprzednim semestrze? Za mało romantyzmu? Dziś prawdziwych korwinistów już nie ma? - nie wiem.

Unia to chyba ma odwrotny problem, nie ma gdzie tego zboża opchnąć. Sułtan po pierwsze sam z siebie wydał azowników Ukrainie, wbrew ustaleniom z Vładem, by pokazać że może. A po drugie, Zboże przede wszystkim ma płynąć do chwilowo nieformalnie związanych z Sułtanem ex-lenników Imperium. Z resztą biorąć pod uwagę historię relacji Turcja-Rosja ostatnich lat, to wiadomo kto tu jest sprite, a kto pragnienie.

Mój ulubiony rodzaj profetyczności: profetyczność wsteczna. Tak już jest i będzie tylko bardziej. Z resztą oczywiście żadnych problemów mas to nie rozwiąże, ale…

I dlatego właśnie ja w służbie Doktora jestem, bo tam masłem chleb smarują z obu stron:)

Tu jest nutka fałszywej naracji, bo przecież nie bylo złotego wieku. Ludzie nie są jakos bardziej leniwi, egoistyczni i krótkowzroczni niż kiedyś, po prostu dziś objawia się to tak a nie inaczej. Kiedyś budowali barykady w Paryżu, albo w imie quasireligii chodzili nago po ulicach i nie podobała im się gospodarka a dziś jest zupełnie inaczej:)

No własnie, tu jest całkiem racjonalny sceptycyzm, ale potem popadamy w romantyzm i snucie wizji

No to jest wizja z much i paproci. Po pierwsze biorąc pod uwagę po której stronie piramidy są endodynamicy to raczej nie do pomyślenia jest taka narracja, bo gdy drwa rąbią tam… i ja troche chrustu nazbieram.
Po drugie nawet jeśli Bosak i koledzy zbierają elektorat za pomocą następującego argumentu:

to biorąc pod uwagę jak im się udało w tej kategorii, to może nie braknąć zarówno branek jak i córek zarządu i obietnice zostaną bez pokrycia, czyli jednak grupa specjalna będzie tangpingować

i powrót zdrowego pesymizmu:) Tzn w ogóle nowa wielka rewolucja może i nawet nadejdzie, trzeba tylko znaleźć takie dobrze odizolowane w miarę cywilizowane państwo, by się tam gospodarka zawaliła i wszyscy obywatele państw imperialnych zabrali się z ochotą do roboty. , przy okazji można zaklastrować do jutra braki osobowe piramidy od tych którym udało się ucieć z tamtego rewolucyjnego raju. W sumie Kondominium nawet z trzema kandydatami do tej operacji sąsiaduje.

Jak to zostało pokazane.

PS popkultura twardo obstawia narrację, żeby się nic nie zmieniło

2 Likes

3 Likes

jedna trzecia statków z kontrybucjami z Ukrainy została wyładowana w portach Unii Europejskiej.
Jeśli wierzyć Władimirowi Władimirowiczowi Putinowi.
Bo można mu nie wierzyć i poczekać na efekty w piekarniach UE.

Do tego dochodzą kontrybucje które opuściły terytorium Ukrainy na kołach oraz na szynach.
Ostatnio się o to burzyli rolnicy z Generalnej Guberni zdaje się ?

4 Likes

Prędkość przyswajania informacji w populacji jest zróżnicowana. Najwidoczniej w konfederatce względem wzmiankowanego Korwina jest pewna różnica. Delikatna. Tyci tyci.

To tego się nie je? Tym się handluje?^^

Jakie wbrew?
Sułtan zapytał ambasadora czy udokumentował wypowiedzenie W ru vs u, no i kwitów nie było. Skoro nie ma W to nie ma powodu aby turystów pilnować.

Czyli jest to zborze wezyra.

Sułtan się stara na rzecz sułtanatu, car na rzecz carstwa, a w Warszawiwie jak zawsze robią laskę obcym.
Ostatnio konfederatce ktoś wyciągnął kwestię skąd brać imigrantów jeśli mają być tanią siłą roboczą - bo przy oczekiwanych kompetencjach to lepiej żeby SETI się zakończył jakim spektakularnym sukcesem w okolicy, inaczej nie nakarmimy korpory i będzie wielka niedobrze.

Dlaczego nikt nie komentuje proponowanego zwrotu w prawo z pokrzykującym despotą z wąsem?
Ja tę ai dodałem tylko żeby mi nikt ad hitlerum nie rzucał!
Z d dodałem ten akapit o ai! Jego tam w ogóle nie było początkowo!

Ale też nie trzeba tego rozwiązywać, tam nie ma żadnych problemów. Wystarczy przypisać do równania i odkryć że korpora walczy z entropią, próbując wykorzystać wyższą do zmniejszania niższej^^

Ta nutka to grzmot^^

Dziś nie trzeba budować barykady - można wywrócić kawałek łańcucha nie wykonując umowy o wykonanie czegoś. Zaniechanie zbrodnią.

Narracja wymaga, bo jeszcze ktoś sobie zacznie robić “co dalej” i mi dopisze, że będzie dobrze, a później przyjdą z widłami “wodzu prowadź”. No to trzeba podać absurdalną wizję “co dalej” żeby się nie fatygowali z widłami.
Ja już miałem propozycje polityczne jak się konfa rozkręcała. Profilaktycznie zasugerowałem im że będą konwergentni i niebawem nie odróżnię ich od lewactwa.

No wreszcie ktoś poważny odniósł się do postawionego absurdu.

Obietnica wyborcza, a realizacje.

Przebrnąłeś^^

Mhm… cesarstwo rzymskie domu filipińskiego.

Czyli dobrze jest i robimy tak dalej^^

Bo Ukraińcy zorganizowali 3WW taniej! Skandal! Wygrali wyścig do dna!

1 Like

bo go nie będzie. To znaczy zwrotu w prawo nie będzie. Będzie w lewo. A ponieważ zwrot będzie w lewo to zwisa mi czy będzie robił go wąsacz, brodacz czy łysy. Strzeliłem focha se.

3 Likes

Zaraza

ECB z siedzibą w Szanghaju.

1 Like

Średnio wychodzi kontynuacja w ścianę. Ale skręcanie w ścianie też nic nie da. Tam też w środku ściany jest środek ściany.

Zwrot jest zawsze na lewo - wąsacze tak tylko opowiadają że to jest nieco bardziej na prawo od innego wąsacza.

1 Like

Na przekór zawartości bibliotek?

W ramach parytetów do korwinistów przydzielono nacjozwierzęta i prędkość przyswajania wróciła do normy.

Większego wzbudzenia populacji niż w marcu 2020 nikt nie uzyska, ale to było wzbudzenie do tang ping. Maszerować szeregami nikomu nie będzie się chciało.

3 Likes

Zaczęłoby ulepszać epicykle?^^

Gdyby przydzielili koseckich nacjosapiens to zrobiłoby się dość kameralnie. Partia nie dość że kanapowa to jeszcze na małej kanapie i do tego jednej. A tak proszę - sale pełne, miejsca w Wiejskiej stodole są - dobrze jest.

A co wtedy leciało?

2 Likes

Gruby bądź realistą^^ w tej chwili to lecimy z klifu i możliwe są jedynie minimalne korekty na boki …

2 Likes

Ale to miał być skok na klifem, ale najwyraźniej przy próbie generalnej coś nie poszło… ^^

1 Like

Ubiegłeś^^

Po demografi patrząc to zdanie z kazdym dniem jest prawdziwsze.

Maszerujące szeregi tang pingowców. Absurd wiekszy od sraczki.

kto pierwszy otworzy spadochron przegrał

“zapomnieli” dostawic po drugiej stronie ?

Trzeba sie organizowac w kierunku na Wiedeń, zwrot przeciwny

2 Likes

no i wykrakałeś, kto by pomyślał, że Rosja będzie pierwsza

2 Likes