Co sądzicie o szczepionce?

W mojej branzy na moim stanowisku to pracownik wybiera. Jak sie to zmieni to wtedy bede szukal innych rozwiazan.

3 Likes

w mojej tez. Tyle ze wybor jest pomiedzy dzuma o cholera. Mnie zastanawia czy w kuluarach nie maja pomyslu dla firm - ze firmy wyszczepione beda mialy mniejsze podateczki czy cos.

odgorna presja biurwokratyczna na wakcynacje jest ogromna.

3 Likes

Bardziej pozwolenie na dzialanosc w trakcie groznej pandemii - certyfikat koszernosci. Oczywiscie z oddzieleniem czarnych owiec wraz z oznakowaniem.

2 Likes

Bo za chwilę wyjdzie śmiertelność po szczypaniu i się skończy.

4 Likes

konsekwentne zamykanie nieposłusznych biurwie biznesów doprowadziło już raz do octu na półkach ale nic to. Przećwiczymy “lotne komisje d/s walki ze spekulacją” raz jeszcze.

4 Likes

Ireland to delay indoor dining and only allow access to fully vaccinated

zapomnieli w Irlandii o fitoftorze.

Organizm Phytophthora infestans był główną przyczyną klęski głodu, która nawiedziła Irlandię w latach 1845−1849, znanej jako Wielki Głód. Epidemia zarazy ziemniaka pociągnęła za sobą półtora miliona ofiar śmiertelnych, doprowadziła również do nasilonej emigracji, w wyniku czego populacja Irlandii zmalała z 8,2 mln w 1841 roku do 4,4 mln w 1911 roku[6][7][8].

Ale Rzad sie zawsze wyżywi

2 Likes

A co ma jedno do drugiego Medyku? W sensie co ma segregacja do kleski glodu na wyspie?

P.S. gratuluje syna

2 Likes

Produktywność. Niby czemu tak walczyli z uprzedzeniami? Jaka jest z tego korzyść biznesowa aby dyskryminację przeprowadzać wyłącznie po kompetencjach?

2 Likes

produktywnosc gospodarki. Gettoizujac gospodarke robia sobie kuku. Juz zapomnieli. To moje luzne skojarzenie,

4 Likes

A po czym innym? Musi byc taka dyskryminacja w biznesie bo inaczej nie będzie biznesu.
Że podcinają lichą gałąź, na ktorej siedzą? Podcinają, byłem tam, tam nic nie ma. Jakis Irol mi powiedział, że gdyby nie UE to by nadal na drzewach siedzieli.

Robią. Mam tam szwagra, dla niego Poland is freedom ^^

3 Likes

Wyłumacz to oficerom politycznym od “diversity and inclusion”

2 Likes

Oni jeść nie muszą ? Pusta miska jest dobrym punktem wyjściowym do refleksji.

2 Likes

Mierzysz siłę ciągu wioślarza dzieląc ją przez wielkość jego michy i sortujesz listę wioślarzy.
Najmniej wydajnych wywalasz za burtę.

Zaczęło się od linii lotniczych, turystyki, hotelarstwa i gastronomii ale na nich nie koniec przecież. Kurczy się gospodarka, kurczy się masa towarowa, kurczą się do wytworzenia tej masy towarowej niezbędne kompetencje. Nawet armie się kurczą. Taka Bundeswehra miała na stanie kiedyś ponad 2k czołgów. Dzisiaj ma ich około trzystu a na manewrach nie ćwiczy tymi czołgami ataku lecz działania opóźniające atak przeciwnika.

Gospodarki się zwijają, odpowiednio do zwijających się gospodarek dyskryminuje się różnych ‘non-essential’. Tnie się po skrzydłach znaczy się.

Nowa norma: do tej pory kontakt z białasami oznaczał zbliżającą się inwazję białasów i kolonizację. Teraz to białasi są kolonizowani.

3 Likes

To ze strony 13 i 14.

Od 1 lutego do 21 czerwca 2021 zmarło:

  • szczepieni 73
  • nieszczepieni 44

Oficjalne dane, cóż poradzić.

4 Likes

Kompetentny niezaszczypaony vs zaszczypany niekompetentny.
Przy obecnej podaży skoro i tak specjalistów korpora zatrudnia po cichych jurysdykcjach mykami podatkowymi pytanie o szczypanie jest wołaniem na puszcze. Podaż dyktuje warunki, kto ma kompetencje ten je ustanawia. Kto walczy z sukiem jak pies kończy.

No to nie będzie.

Na nielichej ich powieszą.

Zajmuje mi to czas do pierwszego zlecenia.
Macham na nie ręką i wskazuje że są kompetentniejsi ode mnie, a mi się nie chce chcieć.
Merytokratyczna supremacja.

Najpierw musi być pusta.

Tyle że my nie mamy kontaktów z urzędactwem bo jak niby mielibyśmy usiąść przy jednym stole? Na tych stołach jest różny obrusik “nakryj się”. Jak mi urzędas mówi ile zarabia to mu tłumaczę że to dobra dniówka i nie ma powodów do narzekań.

To akurat nie, ponieważ po zwolnieniu połowy załogi pozostają Ci zróżnicowane miejsca pracy wymagające aby ktoś miał multiskill na przynajmniej dwa stanowiska. Jak zrobisz takie cięcia kilkukrotnie to masz 2^(liczba_takich_cięć - 1) kompetencji na dzioba. Taki dziób ma kompetencję aby się otworzyć i postawić warunki bo skoro tak łatwo się ich wywala to oni żadnego związku z robotą już nie mają. Jak korpora pójdzie z torbami za brak dostaw to i tak im to leży bo oni mogli nie mieć roboty z błahszego powodu.

A kto jest tym legendarnym przeciwnikiem?

2 Likes

W kwestiach ideologicznych jest przed nami koncepcja czwartej rewolucji przemyslowej.
Ma to polegać na tym ze kazdy ma miec dochod gwarantowany, praca jako taka bedzie dochodowa ale dla wybranych bo wiekszosc nie bedzie pracowac. Czwarta rewolucja przemyslowa ma polegac, przejawiac sie w coraz wiekszej cyfryzacji wszystkiego co sie da. Do tego takie koncepcje jak dostarczanie paczki dronem, dostarczanie towarow spozywczych bezzalogowym kurierem, sklep bezobslugowy, transport bez kierowcow tylko pojazd pokonujacy trase automatycznie ma powodowac eliminacje kontaktow miedzy ludzmi. Ludzie mają sie kontaktowac miedzy sobą nie bezposrednio ale posrednio przez urządzenie albo wcale. Idealem bedzie nieposiadanie a wynajem. Praca bedzie zbedna, poziom produkcji bedzie mniejszy(ekologia) czyli wegwtacja na minimum socjalnym. Za to przewiduką wzrost w medycynie. Ma byc dwa razy wiecej lekarzy co juz pewnie widac po naborach na studia lekarskie. Ma byc wiecej lekarzy zwlaszcza psychiatrow ponieważ normalnie nie bedzie mozna funkcjonowac w tym nowym systemie. Pozatym poziom medycyny bedzie niski bo nowi lekarze bedą ksztalceni na poziomie felczera co ma byc mierny bierny ale wierny i zgadzac sie na wszystko jesli chodzi o postepowanie z pacjentem. Tak ze medycyna bedzie niskonplatna nizej niz obecnie ale za to na nizszym poziomie z mocno rozwinietą psychiatrią. I to sie bedzie realizowac bezwzględnie.

2 Likes

W kazdej dziedzinie ma nastepowac regres, zwijanie się i to na naszych oczach. To bedzie powtorka z zwijania sie PRL i teraz to samo w skali europy. Nic sie nie bedzie oplacac za to bedzie to samobujstwo. Mowimy tu o ladnie opakowanym samobujstwie. I mozna miec zludzenia ze nie nie nie to nie to, to tylko teoria spiskowa, ze ktos musi na to robic ale de facto wszystko wskazuje na to ze nikt nie liczy na to co bedzie potem. Walomy samobujstwo chyba ze sie kazdy z was bedzie z tegk ratowal. Niech się ratuje kazdy kto moze

3 Likes

Dwa stanowiska oznaczają że na każde z nich możesz poświęcić co najwyżej połowę dotychczasowego czasu. W rzeczywistości mniej bo dreptanie i każdorazowy context switch to niezerowy czas. Im częściej dzielisz siebie (albo mnożysz swoje maszyny) tym stopień nadzoru nad maszynami słabnie. Jakość produkcji spada bo wzrasta ilość odrzutów bo maszyny coraz rzadziej są kontrolowane, procentowy udział dreptania w dniówce wzrasta.

Od pewnego momentu stwierdzasz że już nie pracujesz tylko spacerujesz. Aż klient stwierdza że zamówi u innego który drepta szybciej, który wziął sobie wspólnika do dreptania i tak dalej.

Korelator został zapchany dreptaniem.

5 Likes

Trzydzieści lat temu dzwoniłem do hotelu, podawałem nazwisko, termin przybycia oraz liczbę noclegów. Recepcjonistka trzymając słuchawkę w jednej ręce drugą otwierała sporych rozmiarów kajet, wpisywała kto i w którym pokoju będzie nocował. Potwierdzenie przychodziło od razu: pański pokój jest zarezerwowany, do zobaczenia.

Dzisiaj rezerwacja jednego pokoju w jednym hotelu trwa trzy dni i nie jest jeszcze zakończona. Latają sobie jakieś e-maile, jakieś screenshoty z SAPa coś rzekomo potwierdzające, wymagane jest podawanie numerów kart kredytowych przez telefon osobie mi nieznanej poprzez niezabezpieczone łącza telefoniczne i tak dalej.

Ta rewolucja przemysłowa to ona rozbija się o binarne oczekiwania klientów:
klienci oczekują że zadziała a to coś działać nie chce.

4 Likes

Bo widzisz Gruby ma byc gorzej i oni projektują konkretne zalozenia pod to gorzej. Spojrz na to. Zakladają sobie ze ludzie mają miec coraz mniej kontaktu z innymi ludzmi beposrednio ale za to wzrost kontaktu z posredniczacymi urzadzeniami.
Nie zpotkasz sie z kurierem bo paczke dostarczy dron.
Nie dodzwonisz sie do recepcjonisty bo telefon odbierze automat to samo w punktach informacyjnych
Nie pogadasz z taksowkarzem bo taksowka bedzie kierowana jak dron automatycznie zdalnie.
Nie spotkasz sie z kasjeRKĄ bo sklep jest samoobslugowy.
I zobacz co mamy. Oni nie mogątego zrobic teraz wiec kaząnosic maski na twarzy abys nie mogl poprzez swoje neurony lustrzane kontaktowac sie z innymi ludzmi wiec musisz popadac w psycgopatie i zaburzenia psychiczne z braku kontaktu z innymi sapiens. Wiec oni nas juz do prwnych idei przygotowują z wyprzedze je. Jak ogladalem kapitana planete to juz wtedy mbie urabiali na ekologie. A to wszystko to wprowadzenie do samobujstwa wszystkich ludzi bo te pomysly to wytwor globalizmu

3 Likes