Core meltdown A.D. 2022

Jeśli akceptujesz dług jako pieniądz to masz problem.

… dłużej utrzymywane są dotacje dla kupujących metal. Wyobraź sobie że urealnili wycenę metalu, tak na dobry początek x20. Kupiłbyś metal ?

Przez ostatni rok zmniejszyli dopłaty do metalu o 17% w FEDach mierząc i już dzisiaj bolą mnie pejsy jak przychodzi do wymiany papierków na metal po tym kursie. Rozbój w biały dzień.

3 Likes

Cudowne ocalenie Ziemi przed potężną burzą słoneczną

//3r3 - nie polecam takich głupich kanałów jak podlinkowany, ale w litości swojej nie zdzbanuję prowodyra;

//Aeon - Nie o kanał chodzi a o informacje, którą uznałem za wystarczająco dobrze podaną i interesujaca, żeby się nią podzlelić dla refleksji. Jak gdzies indziej na ten temat mowia czy piszą rzeczowo, to nie robi to dla mnie różnicy.

3 Likes

Ilu nie akceptuje?

Kto w takim razie kupował jak było to niemodne? ^^

4 Likes

Trendseter walący wiosłem w powierzchnię stawu.

6 Likes

2 Likes

Interwencja!

1 Like

Chyba już tylko któregoś z bóstw Shinto.

2 Likes

minister długu drukuje obligacje, szef śmietnika centralnego drukuje walutę.
Dochodzi do swapu i obydwie strony są zadowolone: śmietnik centralny ma wzrosty na księgach a minister długu nie musi się pałować ze ściganiem zanikających mu powolutku podatników.

2 Likes

Dumnym samurajom pozostaje wypatrywać 9 w skali Richtera.

2 Likes

Powyższy model sistiema jest obecnie na wymarciu.

3 Likes

Czuć trupem.

5 Likes

I to działa tak długo, jak długo wszystko może pozostać krajowe (aby Japonia nie mogła mieć kryzysu energetycznego), a oprocentowanie światowych obligacji pozostanie na tyle niskie, że różnica między ich rentownością a globalną rentownością nie stanie się nadmierna.

Szkoda tylko, że ​​jedno i drugie dzieje się teraz w tym samym czasie!

3 Likes

Kraj wtedy szybko się zawęża do pałacu. Później do pałacu wchodzą wrogie wojska spoza pałacu i dług ginie wraz z winnym.

2 Likes

Pod ścianą.

2 Likes

Płaczu w Jerozolimie, gdzie można zostawiać kwity co kto komu był winien, a obecnie przebywa za ścianą.

2 Likes

SAUDI ARABIA SLASHES U.S. STOCK HOLDINGS BY $15 BILLION
.
.
.
Janet has a lot of USTs to sell, every week, from here until eternity:
Next Week
$69bn 2 yr (Tues)
$70bn 5 yr (Tues)
$44bn 7 yr (Wed)
$28bn 2 yr FRN (Wed)

4 Likes

Amerykanie powoli i z bólem przyznają, że przez minione prawie pół wieku konsekwentnie zniszczyli przemysłowy dorobek poprzednich pokoleń. Oczywiście - ci wszyscy, którzy przez ten czas entuzjastycznie suflowali wszechobecny “outsourcing” i redukowali potężne niegdyś firmy przemysłowe do montowni i biurowca wcale nie uważają, że popełnili karygodny błąd. Oni jedynie podążali z duchem czasu, wdrażali pomysły opracowane przez najlepszych ekonomistów z wielkimi tytułami naukowymi, odpowiadali na polityczne zapotrzebowanie epoki, w której kapitał miał nie mieć narodowości a rynek stał się globalny. Zarządy firm wdrażały pilnie wzorce publikowane w “Harward Bussines Review”, gdzie pisali nalepsi z najlepszych - uznani profesrowie, nobliści, wybitni specjaliści. Cały sektor przemysłowy został uznany za “passe” - amerykańskie elity doszły do przekonania, że skoro wszystko można kupić na “wolnym rynku”, to nie muszą się już kłopotać całym tym okropnym zarządzaniem twardą materią i mogą skupić się wyłącznie na finansach, informatyce i usługach. Beztrosko doprowadzono do upadku cały ogromny region “pasa rdzy”, o którego mieszkańcach Hillary Clinton wypowiedziała się bez ogródek, że są zbyteczni.

9 Likes

Jankesi jeszcze nie zaczęli upubliczniać jak głęboko pod zero się zakopali z przemysłem. W EU już pojawiają się pierwsze spostrzeżenia, że broken beyond repair.

7 Likes

I failed (why academia sucks)
Fizyk Sabine Hossenfelder mówi o upadku nauki i dlaczego skończyła się 50 lat temu.

4 Likes

Sabine Hossenfelder zawsze na propsach… szczególnie podoba mi się jej wyjaśnienie odnośnie zmian klimatycznych

Z jednej strony wyjaśnia jaki problem jest z precyzją modeli, z drugiej wskazuje, jak bardzo mamy przesrane, w zależności od realizacji scenariuszy od najbardziej optymistycznych do najbardziej pesymistycznych :wink: :thinking: :face_with_raised_eyebrow:

4 Likes