Dematerializacja certyfikatu

ehh przychodzi czas by zgiac kark i zapytac starszych madrzejszych o opinie (ponoc o rady lepiej nie pytac bo malpoludy czuja sie potem jakby zawiedzione jakby ktos z rady nie skorzystal) brachol potrzebuje pomocy a ja w takie rzeczy sie nie bawie… moze ktos zna odpowiedz? cos gadal ze w polsce i hiszpanii tragedia na calego tak kradna

Witam.
Gdzie moge najkorzystniej zdematerializowac certyfikat, który posiada numer CUSIP, ISIN. Certyfikat jest wydany przez Argus Worldwide notowany na OTC.
Chodzi o przekształcenie certyfikatu na akcje.

Podejrzewam że każde biuro maklerskie właściwe dla jurysdykcji wystawcy ma taką usługę.

Dzięki za odpowiedź.
Każdy dom Maklerski, który ma umowę z otc jest wstanie to zrealizować ale mi chodzi o optymalizację podatkową oraz najtańszy znany sposób. W Polsce dla zasady nie chce tego realizować bo przecież jestem bezrobotnym rolnikiem… więc na dzień dobry skarbówka się doczepi

To sprzedaj go spółce która zrobi to za Ciebie pod swoją tożsamością.

Hm, a o tym nie pomyślałem. Tyle, że ja w tej chwili nie chce sprzedawać. Chcę zamienić na akcje żebym mógł w każdym momencie sprzedac, a nie tak jak teraz bujam się z papierkiem.

Sprzedać spółce wykonującej Twoje rozkazy oczywiście.