Europa est omnis divisa in partes tres

dałem radę^^

jeszcze jest tylko ceny nie te co były^^

gotowym schudnąć by nie za bardzo się wyróżniać…^^

2 Likes

czyli 10 lat za późno się urodziłem
chociaż nie będę musiał zaciskać pasa z powodu hipoteki ponad stan - jeden powód do zaciskania mniej!

a co z krajami nad morzem adriatyckim? są jakieś perspektywy mniejszego wpierdolu od biurwy?

3 Likes

Śmiem się nie zgodzić…^^

7 Likes

Kolega mi pokazywał, że mu same białe z czerwonymi ślipiami dają.
Ale chwila…
Dostałeś tę mysz po prawej i ją głodziłeś?

3 Likes

A to nie szczurki są?

3 Likes

Myszory, mutanty pod otyłość.

4 Likes

Kolega pokazywał mi BALB z którejś tam literki, no ale jak wszystkie BALB o ile miały futerko to białe.
CukierMouse nam pokazałeś, krewni Zuckerberga?

1 Like

Takie jak z prawej grasują po wieży w Bazylei^^

1 Like

Jeśli gubernator planety jest tak wielki jakby zjadł najbliższy personel to jego zwierzchnicy muszą być jeszcze grubsi.

Obstawiam, że na stołek namaścił go Sułtan Kosmitów.
images (16)

4 Likes

To teraz pytanie praktyczne - na czym w najbliższych latach się najlepiej zarobi?

2 Likes

Czas jakiś temu słyszałem o wydruku sporządzonym przez drukarkę pokładową samolotu podchodzącego do lądowania na jednym z głównych hubów lotniczych Europy. Około 40% anten ILSa na podejściu było wyłączonych. Na wydruku w formie paragonu kasowego główną informacją był powtarzający się ciąg znaków “no signal”. Zainstalowany na tym lotnisku ILS ma certyfikat kategorii trzeciej.

Jak samoloty zaczną dziurawić planetę to za doprowadzenie ILSa do stanu używalności będziesz mógł zaśpiewać absolutnie dowolną sumę w dowolnym rodzaju pieniądza. Ale na to jeszcze trzeba poczekać, do pierwszej fali pogrzebów zapewne.

5 Likes

Teraz? Na fabryce okien dostarczającej swój towar do krainy U.

3 Likes

A z bardziej przyziemnych, tradycyjnych tematów (a przy tym legalnych)? Typu handel ludźmi, rzemiosło etc.

Przecież nie będą mieli czym się wymieniać? Dostarcza się tam, gdzie mają.

2 Likes

Kupią, okna będą chodliwe i to używane. Jak się pojawi stabilizacja to do następnej zimy te okna będą musiały się pojawić.

2 Likes

I te używane okna będą pasować? Ja nie mówię, że się nie da, ale to będzie logistyczny koszmar z niską marżą. Na wysoką nie będzie ludzi stać i będą woleli zabić deskami.

@Jerzy, ja pytam o normalne, poważne tematy, w które można wejść, włożyć parę groszy, popracować, wyjąć kilkadziesiąt razy więcej groszy i wyjść jak będzie potrzeba. Bez chodzenia po śmietnikach i szukania używanych okien.
Propozycja @gruby jest całkiem sensowna, ale to bardzo wąska nisza, jest wymagane super-specjalistyczne i trudne do zdobycia know-how, wejścia do lotniskowego światka i odpowiedzialność jak cholera.

2 Likes

Na wojnie.
Przepraszam - operacji specjalskiej, pokojowej. No jak tam który klient sobie życzy to nazywać.

Możesz mi pożyczyć na blachę.
Bo nie chce mi się metalu w papier zmieniać na zakup blachy pod którą inni muszą mieć pozwolenie mynystra.

Ci co teraz tam komikują to nie, ale ci nowi co będą tam rządzić to owszem.

4 Likes

Ci nie będą kupować używanych okiem.

Nie mam takich środków, żeby Tobie taka pożyczka była potrzebna. Ale inne tematy możemy omówić w Czechach.

3 Likes

Może to być jeden z tematów…

2 Likes

Dyktator to raczej kupi sobie pozłacane.
Ale na budynki rządowe nowego rządu to już raczej normalne.

To trzeba będzie zrobić forumową ściepę jak @impeer na krypto.

1 Like

Z oknami to tak strzelilem.
Przypomniałem sobie jakieś pamiętniki powojenne gdzie były wspomnienia o ciągle brakujący szkle na okna, o tym że szklarze nienadążali z robotą i okna były chodliwym tematem.
Artyleria tak ma, fala uderzeniowa po eksplozji wywala szyby w danej okolicy.
Bez okien nie przetrwasz zimy.
Bez okien budynek szybciutko niszczeje.
Okno z demontażu też się nadaje bo można albo zawęzić albo poszerzyć wnękę.
Okna z demobilu to raczej będzie biznes dla drobnicy bo to jest formą recyklingu.
Myślę, że jak tylko dojdzie do odwilży na U i ruszy odbudowa to akcje takiego drutexu ruszą znacznie a także firm doatarczaajcych aluminiowych profili do okien i samych szyb.
Akurat Pl jest mocna w produkcji okien więc branża może nabrać perspektyw.

5 Likes