Granica dzisiaj

może też mają kogoś nowego?
Ludzie umierają, zwłaszcza Ci, którzy się nie maskują, bo przecież to logiczne (czyt. prawda).

2 Likes

Nie jestem pewny czy słuchanie “źródeł” “polskich”, robi z kogokolwiek człowieka bliższego prawdzie…

3 Likes

Niestety nie o prawdę tu chodzi, a o kontrolowanie przekazu. Na wojnie, wbrew temu, czego uczą nas w szkołach, obie strony tak samo mordują, rabują i gwałcą, a kto był dobry a kto zły ustala się później.

4 Likes

zwycięzca

przegrany

Podczas podpisywania układu pokojowego kończącego wojnę jedna strona jest uzbrojona a druga nie więc od razu wiadomo o co biega.

7 Likes

Spytałem znajomą ukrainkę kilka lat temu, czego się obawia. Odpowiedziała rozbioru ukrainy. Pomyślałem, że dziewczyna buja w obłokach. Niektórzy sądzą, że dostaliśmy ostrzeżenie od szefa cia o możliwym ataku Putona na UKR. Czy zrobi to teraz? Chyba jednak poczeka na dogodny termin. Baćka jest tu dość istotny, bo można go zjeść i z jego terytorium uderzyć od północy. Ciekawe ilu ukraińców zwieje do nas i jak to wpłynie na nieruchy i rynek pracy.

4 Likes

Po co? Jeszcze można destabilizować i przejąć politycznie.

2 Likes

a to o wiele tańsze i takie humanitarne^^

3 Likes

Ruscy co prawda w historii malo liczyli sie z kosztami czy logika, ale te czasy sie skonczyly.
po co im okupacja. Kontrola jest o wiele tansza.
A kontrolowac moga wplywami swej diaspory czy tez wedle potrzeby zamrazac/odmrazac konflikt. Awdiejewka czy Szyrokne czy Mariupol… koszt maly, efekt osiagniety.

3 Likes

Putek z Puchatkiem siedzą nad rzeką i czekają aż spłyną ciała wrogów. To nie oni są na musiku.

4 Likes

Kolega ostatnio byl w Rosji - byl pod wrazeniem ich chlodni przemyslowych dla jablek, gruszek i innych owocow. Wszystko nowe mimo sankcji, zachodnie.

4 Likes

Szwedzkie, nawet wiem z której fabryki^^

4 Likes

w kazdym badz razie zachodnie sankcje im pomogly. No i pomogly tym zaradniejszym je obchodzic, wszyscy powoli zadowoleni, niedlugo beda mogli eksportowac do …no pewnie gdzie beda chcieli, chyba ze ich politycznie uwala…

2 Likes

Tak mi się wydaję, że Putek zagra tę samą melodię i wyzwoli zziębniętych i głodnych ukr, po tym jak gaz poleci w kosmos. Ukr ma spore problemy energetyczne. Jakie to wybawienie ich czeka. Będą ich witać z kwiatami!

2 Likes

No mnie już pierwszym zdaniem rozbawił

3 Likes

W Bośni ktoś rozstrzelał autobus z uczniami. Podobno na terenach serbskich. Ktoś naprawdę chce rozbujać wojnę.

4 Likes

Tam wiele nie trzeba, tam kazdy ma kilka sztuk broni w tym RPG-7 to w co drugim mieszkaniu jest.

3 Likes

lepiej mieć i nie potrzebować^^ niż potrzebować i nie mieć :+1: a oni nauczeni doświadczeniem…^^ jakaś ruchawka musi być albo inwazja ufo…wytłumaczenie sytuacji “nie mamy pańskiego płaszcza” muszą mieć^^

4 Likes

Tak punktów zapalnych jest wiele i to bardzo wiele i to na wielu płaszczyznach. Znam to z szachów gdy przez wiele ruchów wyprowadza się wiele sytuacji do bicia ale nie dokonuje się bicia figur i pionów tylko mnozy ilość bić aby wykonać kombinacje tak że pierwszy etap gry to eskalacja punktów zapalnych, ten etap trwa długo i jest starannie przemyślany drugi etap to wykonanie kombinacji tutaj już jest dynamicznie i trzeci etap czyli końcówka czyli ostateczne rozegranie finału gdy już po kombinacji zostaje mało figur. Życzę wam moi drodzy abyście dotrwali do finału :slight_smile: są tu jeszcze jacyś szachisci??

7 Likes

Ludzie zastanawiali się, jak to się stało że usrańcy zostawili w Afganistanie tyle sprzętu. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź. Iran wziął zię za łby z Talibami. Na granicy nawalanka.

3 Likes

sprzęt amerykańskie to i części zamienne też^^ pare szekli się na serwisie zarobi^^

2 Likes