Handel z diabłem minus VAT

Jak widzicie szansę na to, że siłowanie się z dźwidziem na rękę wygeneruje jakiś popyt w PL i w reszcie EU na produkcję i wydobycie tego co wcześniej dostarczali sowieccy?

Produkcja na potrzeby górnictwa, hutnictwa, petrochemi, energetyki opartej o wegiel, cement? Nawet Fansowi T. ostatnio zmiękła rura i coś błąkał, że w drodze wyjątku będzie można dłużej kopcić węglem.

Zasoby są i po tej stronie Buga tyle że nikt się z nimi nie szarpał bo u sowieckich było taniej to wydłubać z ziemi. Teraz może się zacząć kalkulować tyle że najpierw trzeba będzie zainwestować żeby coś wydobyć. Tak wiem papier w rolkach mamy i może da się go jeszcze wymienić na coś co posłuży do rozwoju/podtrzymania tych niebu obrzydłych brudnych branż.

4 Likes

Wydaje mi się, że mimo wszystko za duże koszty. Począwszy od całej infrastruktury, po kadry aż do podatków

1 Like

Tak, popyt na paliwa, jak mocno pokopie naaapeeewno tryśnie.

Górnictwa czego?
Ten kontynent jest przeryty.

Idź po szpadel i zawołaj pozostałych emerytów.

A siedlisko żabki? A motyjka?

Dla kadry starczy, a reszta na Syberię?

5 Likes

Tak myślę, że jak trochę może kurz wojenny opadnie to w cenie będzie utylizacja śmieci z zachodu na ukrianie

2 Likes

Tutaj był tylko surowiec, a tego się nie da, albo się nie ma. Natomiast od ponad roku wraz ze wzrostem kosztów frachtu morskiego i przestawiania gospodarki ludowej na własne potrzeby, obserwuję lukę w segmencie maszyn prostych, średnio zaawansowanych, podzespołów i ich części, nie wymagających rzadkich stopów metali lub masy komponentów elektronicznych – tutaj zrobiło się taniej niż ściąganie made in p.r.c., ale trzeba mieć kim, czym i wiedzieć jak, a to w naszych realiach często okazuje się barierą nie do przeskoczenia.

Czajnik zasuwał to był czas na wyrównywanie płci i krzywizny bananów, teraz starcom pozostało odgrażać się i bezradnie wymachiwać drewnianą laską.

5 Likes

Cofka? Kto by pomyślał…
Zdaje się robię takie maszyny w garażu^^

Najwidoczniej nie jestem taki tani.
Ale jestem gotów rzucić zaklęcie, jeśli przyniesiecie mnie w lektyce, a dorodne czirliderki będą mnie w tym czasie karmić winogronami o odpowiedniej słodkości i bez pestek^^

Siedząc w wieży i dłubiąc pozyskuję dość złota więc konkurujcie^^

Mogą oddać nieruchy, aparat fiskalny, aparat przemocy etc.
Wtedy łaskawie coś im rzucimy.

5 Likes

zgadza sie - ruskie projekty wstrzymane.

3 Likes

Trzeba ludzi którym się chce a zdaje się oglądałem ostatnio ogłoszenia gdzie male parki maszynowe można było sobie wynająć

2 Likes

za ile? Gdyby to sie oplacalo to @3r3 bylby pierwszym wynajmujacym, aby miec fakturki, koszty i sobie to w spolkach krzakach w urzedzie skarbowym finansujac na upadlosciach i likwidacjach…

2 Likes

Maszyn jest obecnie więcej niż ludzi zdolnych je użyć.
Dlatego praca zmianowa jest przeszłością.
Do tego stopnia że mogę sobie ustawić kilka maszyn na raz na różne operacje i pomiędzy nimi kicać, zamiast przezbrajać jedną.

2 Likes

Ceny nie było podanej ale z tego co pamiętam to wcześniej była tam produkcja jakiejś drobnicy metalowej

2 Likes

A propos dlubania, maszyn i uruchamiania produkcji.

Na młodzież już nie liczcie, w swojej masie są ciency psychicznie i to obiektywnie rzecz ujmując. Z byle powodu popełniają samobójstwa lub próby samobójcze. Nie zakładają rodzin, nie mają dzieci. Jak mój fader szedł na kopalnie to były ciśnienia, utrzymać rodzinę, kopalnia to było ostatnie miejsce gdzie brali hurtem i o nic nie pytali, najgorsza robota jest pod ziemią. Jakby miał wybór poszedłbym gdziindziej ale były ciśnienia czyli żona i dzieci do utrzymania więc brał torbę z kanapkami, 2 godziny jechał na kopalnie autobusem, potem 40minut pod ziemię, następnie godzinę pod ziemią na stanowisko, 4h pracy na stanowisku po czym godzinę korytarzem powrót do windy i znów 40minut wyjazd na powierzchnię i znów przystanki i 2h autobusem do domu a praca na 3 zmiany. Tak więc 12h dziennie poza domem aby zrobić 4h na stanowisku. A do tego system 3 zmianowy wywala cykl dobowy i w pewnym wieku choroby się same mnożą. Więc jak byście chcieli jakiegoś 20latka bez żony i dzieci zmusić do kopalni? On tam nie pójdzie za Chiny, on sobie robi berylem dziurę w głowie bo go dziewczyna rzuciła a co dopiero znosić życiową presję, taką normalną jaką mieli zwykli ludzie zaledwie 40 lat temu.

5 Likes

A ta inwazja ze wschodu to ona niby się tak sama z siebie rozpoczęła ?
Wiosną 2021 roku Arabowie z Białorusi są be, wiosną 2022 roku Arabowie z Ukrainy są cacy ?

7 Likes

A widziałeś Arabów na kopalni czy w warsztatach? Zresztą tam nie tylko Arabów tam jest cały trzeci świat.

3 Likes

Kopalnie w Europie się kończą bo kończą się złoża. Warsztaty opanowane ma Pan Chińczyk.

Arabowie nie do roboty przecież pod lufami gnani są na Europę. Zastanów się co Arabowie potrafią najlepiej i komu będą robić to co potrafią robić najlepiej.

Ałła-hu-akbar. Za Al-Kuts.

6 Likes

Być może dopełnią się przepowiednie i zabiją papieża?

Wszędzie sami eksperci i wszyscy wszystko wiedzą. Najpierw wszyscy się znali na wirusie teraz na wojnie, czekamy na specjalistów od głodu.

6 Likes

Imigranci arabscy sa gorszej kategorii bo nie pochodza z cywilizacji technicznej i przeca to wiadomo + sa dalecy kulturowo. Ci nowi są wporzo. Ale…

… niedorzeczanie maja zwieche jak pytam o przelicznik dzieci ukrainskich na irackie (kurs), wg moich obliczeń to krowa jest warta życia co najmniej 8 irackich dzieci (po kursie krowa w kambodzy do zabicia RPG-iem na poligonie w phnom penh rok 2013, koszt RPG + 400 USD a no ile moze kosztowac zaglodzenie irackiego dziecka, 50 USD overall strat na kampanie tuszujaca?)

no bo jak to, przecież my nie głodzimy milionów dzieci, tylko zły putler!

https://fair.org/extra/we-think-the-price-is-worth-it/

Nasza racja jest najsza a nasza strona jest strońsza, to smutny widok tych wszystkich ludzi którzy patrząc w lustro uciekają od niego wzrokiem bo nie są gotowi przez kilkadziesiąt lat życia przyznać przed samym sobą że to co budujemy to nie jest disneyland i że wszyscy jesteśmy mordercami przez proxy.

Ale z tym można się czuć źle, czuć się dobrze, wszystko lepsze niż udawanie że jak zamkne oczy to mnie nie ma.

Skąd wziąć dla takich osobników szacunek, choćby na pokaz?

Notabene to akurat był całkiem dobry biznes bombardowanie arabów, przynajmniej jesteśmy po właściwej granicy NATO.

Przydalby sie holograficzny avatar @3r3 as a service do użycia jako rzecznik w rozmowie z czaszkami pełnymi CNNu bo jak posluchalem dzisiaj z lewej i z prawej to aż odechciewa się stać po właściwej stronie historii

@Jerzy w sumie chyba nie wypowiadales sie jakos szerzej o tym a (to żadna osobista wrzutka ani nic takiego) zastanawiam sie jak zmieniało się Twoje postrzeganie tego w czym uczestniczysz w Afganistanie tak przed, w trakcie, zaraz po i lata po misji?

Opowiadali Wam że uratujecie uciemiężony naród przed banderow… ekhem, zbrodniczym reżimem? Że będą Was z kwiatami witać? Jak działało to w przypadku afganistanu na początku i w pierwszych latach?

Bo jak wyszło po 20 latach to każdy widział latem, komentarz jest zbędny.

A w ogóle co do kurwy robiła Polska w 1990 roku w zatoce? Sajuz przeca jeszcze istnial?

No nic musze być adwokatem diabła bo inaczej go bezmyślnie zlinczuja nie wyciagajac jak zwykle żadnych wniosków z historii, jak zwykle.

10 Likes

Ty lepiej pomyśl jakie drogi budowali Polacy w Libii, w Iraku etc. i jaka opinie mieli polscy drogowcy.

3 Likes

Zdaje się, że nasi tam byli bo Amerykanie mieli umorzyć część długów Prl to tak dużym skrotem

4 Likes

Zdjęcie przy prasie widziałeś?

To dobrze.

SunTzu wyjaśnił jak zmusić kurtyzany do wykonywania rozkazów - są sposoby.

Szyl!

Na czarne — „białe” mówić nada,
bo to przemawia do Zapada;

Ja jestem^^

Laskę panie robiła!

Peru i Iczkerii.

Od tego umarzania rosną?

3 Likes