Jets tu jakiś dobry elektronik ? Geniusz ! Jak mój były partner z Ukrainy bo się posypało

ale co konkretnie ?

Office 365 ?
serwer w chmurze ?
wynajem panienek na godziny ?

Toż to płatności rozłożone na raty. Które to raty są powiązane z używaniem urządzenia zamiast ze stałymi interwałami czasu.

4 Likes

Ja lubię jak coś zrobię to jak to działa dłużej niż ja. Po prostu :wink:

No, ale można przecież dać jeden z kodów na 999999999 sekund i problem moralny z głowy ^^

2 Likes

A może…

Arduino + sim usb dongle + karta kraju gdzie to ma być = kontrola prundu głaskaniem snyrfona - amejzing!

Wtedy to można mieć zdalny “serwis naprawczy” siedząc na kiblu :sunglasses:

2 Likes

Jeden gość robił drugiemu garaż. Sytuacja miała miejsce na innym kontynencie i 10 lat temu. Zleceniodawca zastrzegł że ma być porządnie a nie tanio ani nie szybko. No to z 2k zrobiły się 4k (tylko robocizna), ceny za materiał też poleciały mnożnikiem a z tygodnia zrobiły się dwa.

Po czym zleceniodawca siedział sobie w ogrodzie i patrzył a rzemieślnik rzeźbił.

Po dwóch tygodniach rzemieślnik oddał gotowy garaż, dostał w zamian ostatnią ratę a oprócz tego dostał ekstra 2k z komentarzem “przez te dwa tygodnie nie wykonałeś ani jednego fałszywego ruchu”.

Gdzie się podziali tacy klienci dla których warto się sprężać ?

4 Likes

Blynk.

Usecase tutaj jest taki, że urządzenie ma warunki działania i “bycia online” krzyżówki łomu ze śrubą okrętową.

Nie tędy droga

Prąd ma byc w gniazdku, nie w chmurze :wink:

Notabene taki zestaw kontroli dostępu nie musi służyć wyłącznie kapitalistycznemu wyzyskowi, jest więcej zastosowań. Spodobał mi się ten projekcik na kolanie wyklepany.

3 Likes

Ponoć mam tam kartę członkowską. Mój mechanik twierdzi że złotą “i oby więcej takich klientów”.

1 Like

Potwierdzam, choć z tym sprężaniem to różnie u mnie bywa bo branża taka, że jak pytałem załamany rok temu @3r3 czy to normalne w R&D, że mi 95% rzeczy nie wychodzi i czuje sie jak kompletny kretyn to mi powiedział, że norma to 98%.

No i też nie wieją dla nas najpomyślniejsze wiatry short term jeśli chodzi o wolumeny ale to ulegnie zmianie ^^

5 Likes

Your meal is almost ready, sir.

Zostawiam to z grubsza na tym etapie już w zamrażarce.

Ile razy w ciągu miesiąca można pisać , choćby mały, system operacyjny od zera? ^^

4 Likes

Tutaj objawia się, że marketingowcy mogą funkcjonować tylko jeśli istnieje nadwyżka podaży.
Bez produkcji na co komu sprzedawcy?

2 Likes

zawsze można sprzedawać marzenia. Brak produktu jeszcze idzie obejść, brak skarbów u klienta gorzej^^

2 Likes

@impeer zaprosił @dingus1313 do odbioru towaru z magazynu po odwiedzeniu kasy.

2 Likes

Jeszcze tylko testy laboratoryjne na działającej przetwornicy i broszury reklamowe można drukować :wink:

2 Likes

Tak z czystej ciekawości. Tę klawiaturę matrycową xy to oprogramowujesz sam, z biblioteki, czy sprzętowego sterownika?

2 Likes

Jest jakaś basicowa libka ale ona sprowadza się do dwuwymiarowej tablicy, nie czytałem tego co jest w Keypad.h (ponizej kod wklejam),przypisujesz kazdemu klawiszowi kod a no, on sobie czyta ktory x,y jest wcisniety.

przeklejone “z neta” jest

#include <Keypad.h>

const byte ROWS = 4;
const byte COLS = 4;
char keys[ROWS][COLS] = {
{‘1’,‘2’,‘3’,‘A’},
{‘4’,‘5’,‘6’,‘B’},
{‘7’,‘8’,‘9’,‘C’},
{‘*’,‘0’,‘#’,‘D’}
};
byte rowPins[ROWS] = {9, 8, 7, 6}; //connect to the row pinouts of the keypad 8,7,6,5
byte colPins[COLS] = {5, 4, 3, 2}; //connect to the column pinouts of the keypad 4,3,2,1
Keypad keypad = Keypad(makeKeymap(keys), rowPins, colPins, ROWS, COLS

to juz moje

int myNum[9];

unsigned long GetNumber() {
Serial.println("\nEnter nine-digit num : "); // request for input
oled.clear();
oled.print(“Entering 9-digit code: \n”);

for (int i = 0; i < 9; ++i){
while((myNum[i] = keypad.getKey())==NO_KEY) {
delay(1); // Just wait for a key
}
// Wait for the key to be released
while(keypad.getKey() != NO_KEY) {
delay(1);
}

if (myNum[i] >= 48 && myNum[i] <= 57) {
myNum[i] -=48; Serial.print(myNum[i]); DisplayEnteringNumber(myNum,i);// convert ascii to int val
}
else if (myNum[i] == 42) {
Serial.print(“\n NaN: * \n”); i–; continue; // asterix, something to do with that
}
else if (myNum[i] == 35) {
Serial.print(“\n NaN: # | keyboard interrupt,\n EOF ============== \n”);i–; return; // hash, something to do with that
}
else if (myNum[i] == 65) {
Serial.print(“\n NaN: A \n”);i–; continue; // hash, something to do with that
}
else if (myNum[i] == 66) {
Serial.print(“\n NaN: B \n”);i–; continue; // hash, something to do with that
}
else if (myNum[i] == 67) {
Serial.print(“\n NaN: C \n”);i–; continue; // hash, something to do with that
}
else if (myNum[i] == 68) {
Serial.print(“\n NaN: D \n”);i–; continue; // hash, something to do with that
}

}

return (DisplayNumber(myNum));
}

void DetectKeyboard() {
char PressedKey = keypad.getKey();
unsigned long w;
if(PressedKey == 42) {
Serial.println(“\nCODE ENTERING MODE ACTIVATED \n”);
w=GetNumber();
SelectKey(w,StartAddress);
}

if(PressedKey == 65) {
ReadAll(StartAddress); // show us what we got in eeprom!

}
return;
}

to jest wycinek nie gwarantuje ze copy&paste zadziala ale taka jest z grubsza koncepcja :wink:

3 Likes

Ja Cię kręcę, ale skomplikowali obecność jednego licznika dwubitowego, jednego dekodera 2 na 4 i 16 bramek OR (OR2) .
Chyba faktycznie pora umierać :wink:

2 Likes

Cały kod czegoś co odczytuje klawiature i porownuje kod (no i odliczanko) 500 linijek.

W pythonie zeszłoby to dwoma krótkimi funkcjami ale jesteśmy w świecie 2kb ramu i obrabiania stringów w C ^^

4 Likes

Robiłeś kiedyś sterownik sprzętowy do klawiatury matrycowej xy?
Nie wiem kto to pisał, ale wygląda na open "“sors”.
obraz
:wink:

2 Likes

Nie, bo to akurat ktoś już zrobił. Uważam, że robienie klawiatur na połączenie równoległe jest delikatnie mówiąc niepoważne. Przecież wszystko i tak ma I2C. Co ciekawe nie widziałem za bardzo gotowych xy sklejonych ze scalakiem na i2c stąd marudzenie.

Tak no to tam u góry to jest hinduskiej produkcji pewnie, nie niucham kazdej “biblioteki” : P

Mam kupione za 24 zeta 24 sztuki klawiatur na PS/2 kompatybilnych z USB ale chyba sie tutaj nie zmiescimy z wymiarami.

Chociaz teraz sobie mysle ze moze numeryczna by szlo dostac z demobilu hurtowo…

2 Likes

Żeśmy się pewnie nie zrozumieli. Jutro podrzucę jakiś schemacik o co mi chodziło (żona ma dziś urodziny więc sam rozumiesz ;)) . Równolegle robi się to jeszcze czasami.

2 Likes

Urodziny? ^^

3 Likes