Jokes

Oby kiedyś :wink:

3 Likes

Szwajcaria jest rządzona przez Szwajcarów, bo nie każdy mieszkaniec Szwajcarii jest Szwajcarem. Mamy tu piękny przykład demokracji ateńskiej, z ewidentnym podziałem na “obywateli” i “niewolników”. Tak samo warszawka dzieli się na rodowitych warszawiaków i słoiki z Mordoru. Ale to jest inna kwestia.

Zakładając, że nie mamy “jeden wódz-jedna partia-jedna ojczyzna” to mieszkańcy tworzą istny galimatias interesów wzajemnie sprzecznych. Wyłonienie władzy z tej grupy, nie ważne w jaki sposób, czy to demokratyczny, czy to siłowy, zawsze będzie generować grupę niezadowolonych. Z drugiej strony partia zwycięska zawsze będzie stawiała wyżej swój interes niż interes narodowy, np. obniżając podatki dla wszelkiej działalności gospodarczej narażą się etatowcom. Doszliśmy do etapu, gdzie żadna z partii nie ma interesu w osuszaniu bagna prawnego, bo wszyscy na tym tracą.

3 Likes

Na szczęście żadne nie jest.
Od tego mamy międzynarodowe elyty oczywistego narodu.
Coś mnie doszło, że elytarny Kissinger umarł?

Chińczyków ciężko obsobaczyć po hebrajsku.

Ugrzęźli w bagnie i może być gorzej.

3 Likes

I. https://twitter.com/i/status/1729999649354707319

II. https://twitter.com/i/status/1730016914770964928

2 Likes

Nawet Żaneta jest świadoma, że jak przegnie pałę to dostanie rykoszetem, nawet osobiście. I może nawet musieliby ją wymienić na bardziej dyplomatyczny model.

3 Likes

https://www.zerohedge.com/geopolitical/watch-german-president-ignored-arrival-qatar-left-waiting-hot-sun

2 Likes

3 Likes

No ale ona wyjątkowo mówi prawdę

Oni są silniejsi niż kiedykolwiek bo mają koryto i obrywy.

We a Stronger jak implikuje się z you are weaker

Definicja my/wy i lud pije szampana…ustami swych przedstawicieli

3 Likes

a co to wlaściwie oznacza “economically stronger” ?
Jak to się mierzy ?

2 Likes

Czesto też slyszalem w telewizorni “olbrzymi wzrost”.

Nie ma znaczenia o co chodzi, pewne jest, ze nie chodzilo o olbrzyma.

Metoda pomiaru zapewne podobna.

3 Likes

Wiesz @gruby, mam prywatną parcele na księżycu a pod ziemią znajdują się nieograniczone zasoby złota i diamentów. Jestem silny oraz wolny ekonomicznie, co z tego że jest to w miejscu oddalonym o 384 399 km.

Na dowód to możemy pooglądać moją parcele przez lunetę w piękny sobotni letni wieczór. Jak ja odnajdziemy, w prosty sposób, jest tam między tymi dwoma kraterami gdzie amerykanie wylądowali.

America to żart.

3 Likes

Zwycięska opcja polityczna może mieć inne zdanie co do Riese, więc zależy na jakiej stacji to leciało :wink:

3 Likes

Związek Radziecki w końcowym stadium też prezentował podejście ‘myślenia życzeniowego’, czyli prawa ekonomii i deficyty nie mają znaczenia, a tych co mówią inaczej można zastraszać czy przemilczeć. Mądry Chińczyk powiedział kiedyś: ‘tygrys nie znika, gdy zamykasz oczy’, więc jak Gorbaczow się wziął za porządkowanie tego burdelu, to wyszła na jaw taka zgnilizna, że rozwiązaniem o najmniej dotkliwych skutkach ekonomicznych i społecznych było rzucenie ręcznikiem. Chyba Bałtowie pierwsi stwierdzili że czas się wypisać z tej zabawy. Potem już poszło lawinowo.

Ciekawe czy Imperium Wolności utrzyma się w kupie.

8 Likes

W psach po milion i kotach po pół.

Czy starczy pał?

4 Likes

zssr fake

2 Likes

Jak pały się podzielą na dwa albo i więcej obozów to rozpierducha będzie optymalna.

3 Likes

A czyż nie o to chodzi w multipolarnym ładzie globalnym, aby każdy z każdym i o swoje walczył?

2 Likes

Słowo “olbrzymi” pochodzi od nazwy Awarów. Chodzi zatem o wzrost znaczenia awarskiego modelu stosunków gospodarczych.

5 Likes

Jeśli mają terytoria rdzenne. Nie wiem czy jeszcze istnieją pały nie traktowane jako okupanci na terytorium, które uważają za rdzenne.
Jeśli zaś nie mają, to jedna grupa, dość słaba na końcu procesu zdąży w procesie utłuc pozostałych. Będzie wstęp do średniowiecza.

Free for all.
Doszły mnie słuchy, że dwóch akolitów państwizmu padło z wrażenia gdy apostata uargumentował aby się od niego ze swoimi wierzeniami wyprowadzili do lepszego ze światów.

To zrozumiałe stosunki, fikuśna argumentacja^^

2 Likes

On Dec. 7th 1941, the Imperial Japanese Navy attacked Pearl Harbor. This Dec. 7th the surprise came in the form of a comment by Bank of Japan Gov. Kazuo Ueda. If the BOJ does start raising rates, it will set off a chain of events that may end up sinking the entire U.S. economy.

Peter Schiff

3 Likes