Kronikarska kontynuacja - fikcja zbrojna

Link do artykułu: https://zarobmy.se/kronikarska-kontynuacja-fikcja-zbrojna/

//kontynuacja tekstu Kronikarskie obowiązki – zjazd 2024 Wszelkie zapowiedzi o przywracaniu produkcji zbrojeniowej okazały się fikcją. Nawet tam gdzie udało się pójść krok dalej tym, którzy zaczęli dreptać wcześniej. Tematem nie jest wyłącznie Niedorzecze, ponieważ jest to mała branża (licząc nóżki na podłodze) i od biedy wszyscy się znają, ostatecznie znają się z kimś kto się zna (kliknięcie dalej). Czytelnicy zapewne pamiętają jakie to buńczuczne zapowiedzi były 30 księżyców temu o tym ile to teraz pójdzie na zbrojstwo. Rzeczywistość 40 lat braku nakładów na przemysł dała o sobie znać. Przedstawię najpierw co oznacza 40 lat braku nakładów i posysanie przemysłu,…

5 Likes

Przejściowe trudności opisywane w artykule są wyłącznie skutkiem sezonu urlopowego i niczego innego, a kto twierdzi inaczej ten defetysta!

No dobra, sezon urlopowy… Rzeczywiście pamiętam go jako okres spowolnienia, większość svenssonów (w branży) na urlop idzie na komendę, w tym samym czasie. Niemniej jednak zawsze było to organizowane w ten sposób, że pracownicy znikali “na zakładkę”.

Wyglądało to tak, że zamiast kilku laserów chodził jeden, na suwnicy/żurawiu suszył się latawiec do kitesurfingu a znudzeni nicnierobieniem pracownicy od czasu do czasu ruszali sie, żeby coś tam jednak zrobić.

Tymczasem w tym roku zastałem gospodarkę dwóch prowincji zamkniętą na kłódkę (przynajmniej z jednej strony^^).

8 Likes

Przeważnie. Ale czasami na urlop idą wszyscy na raz, z wyjątkiem ekipy remontowej.

2 Likes

I zabierają szyld?
I nie ma ciecia?
Wiem doskonale co tam się dzieje, ale @nomad Tomaszem jest i musiał sam pomacać.

4 Likes

na to nie wpadłem. Szyld pozostawiony na ruinie jest kierunkowskazem dla wierzycieli: “tu gdzieś wasze kredyty na pewno zachomikowane są”. I niech się wierzyciele bawią w chowanego. Po kiego zabierać stary szyld ze sobą ?

Się otworzy nową firmę, będzie nowa nazwa, się narysuje nowy szyld. A stary szyld niech syndyk na aukcję wrzuca. Jego szyld, jego problem.

żeby przeszkadzał wierzycielom w poszukiwaniu złotego runa na zakładzie ?

a pytałeś ile ton złomu z tej ekspedycji przytargał ?

4 Likes