Krzem, tlen, (ro)zwolnienia w kontekście rozsądnego użytkowania reaktora na nieboskłonie

Liczyłem kiedyś - tir którego zapakujesz na pace 1/5 ładowności butlami takimi z miraia ma zasieg ~ 18000km bez tankowania.

Na morzu to ciekawa sprawa. W nocy mozna powietrze sprezac na powierzchni tez dla oszczednosci, przy brzegu na tlenie.

2 Likes

ale dlaczgo jeszcze tego w takim razie korpo nie zrobilo, na przyklad Elon?

2 Likes

No prawie strzał w dziesiątkę…
Tylko że ja dziwny jestem to i generatora asyn… czy syn… nie chcę.
Bardziej (i taniej) pragnę coś ala silnik BLDC robiący za wysokosprawną “prądnicę” (np. od roweru/skutera elektrycznego z odzyskiem energii).
Do poskromienia pików mocy (rozruch silników itp) będzie bateryjka - a tu chodzi o ciągłą, spokojną pracę przez 10-20 godzin. Pyr, pyr, pyr…
Dla zwykłych silników samochodowych wymiana oleju itp. co 500 h biorąc pod uwagę komfortowe warunki pracy dla silnika?

2 Likes

Jak sobie leżą wewnątrz przedziału na leżaku to są.
Ale jak są związane z konstrukcją, która się skraca po zanurzeniu to już różnie.
A że na małych jednostkach grodzie nic Ci nie dadzą to musisz wywalić gondolę z silnikiem i gondolę z takimi zapasami na zewnątrz. Z przyczyn hydrodynamicznych budujesz z tych segmentów węża. Morskiego.

Zawór nie wytrzyma. On jest na tysiąc z groszami hektopaskali liczony.

A jak drony to spoko. To będziesz go potem szukał. Proponuję rzucić palenie i iść na pływalnię już teraz^^

Butle to ja mam lepsze niż tutaj. No wiesz - jesteśmy podwykonawcą jednego z największych na tej planecie producentów zbiorników wysokociśnieniowych i instalacji do tego^^

Tu nie chodzi o uszkodzenie dynamiczne tylko nacisk statyczny, w tym na zawór.

Ale takie nocne? To ciemno będzie się oddychało.

Zrobiło, ale mają przedziały grodziowe na ten fajerwerk.

Na kozetkę!

No właśnie trwałość i cena bateryjek sprawia że kopiemy wungiel.
On już tam długo leży i energię trzyma.

Gdzie tam - cały czas na oleju jedziesz. Do paliwa i do systemu masz pompę żeby to zakraplać co by nie brakło.
Stacjonarny ma inną filtrację niż samochodowy.

1 Like

Elon oficjalnie zwalcza wodór bo to konkurencja

Postawił na swojego konia i ciśnie.

Z reszta EV są lepsze od wodorowych do osobowego transportu. Dalekobieżny, morski, lotniczy -tam, gdzie rzadko jest stacja paliw - to inny temat i tam wodór będzie jedyną grą w mieście.

4 Likes

Właśnie mi uświadomiłeś, że mój angielski jest ułomny i inaczej do tej pory tłumaczył to, co przecież tak oczywiste. ^^

A może jakiś łagodniutki softstarcik?

1 Like

To nie on. Od baterii jest podwykonawca (wcześniej współpracownik) o słowiańsko brzmiącym nazwisku.

2 Likes

Moi drodzy

mam zaszczyt zaprezentować nowy, designerski system car audio stajni Skajlabs, moralnego i duchowego lidera Hackerspace Detroit.

Zestaw składa się z tego co miałem w kieszeni, pod biurkiem, w szufladzie i w aucie + 80cm taśmy izolacyjnej PVC o wartości rynkowej 8 groszy (ze smartem z allegro 400m dałem 40 pesos) oraz 12cm cyny bez bizmutu.

plusy +++

  • łączność kabel, bluetooth
  • jebie basem jak z rybnego
  • dźwięk czysty jak sumienie czterolatka
  • dobra jakoś lutów
  • w zestawie skrzynka na jabłka 8kg
  • nie tylko lecą na to dupy, ale też tylko te z fantazją
  • waga poniżej 15kg
  • zwiększa szanse przeżycia w starciu z sarną dzięki zwiększeniu bezwładności
  • zwiększa stabilność pojazu
  • maskuje niepokojące dźwięki zawieszenia i silnika a przede wszystkim te wkurwiające sygnały pojazdów pogotowia, policji, straży i saperów
  • nie pozwala się skupić na niczym w tym na problematyce życia codziennego przekształcając pojazd w mobilny salon odnowy psychologicznej
  • zwraca uwagę mieszkańców obszarów wiejskich
  • 230v izolowane wysokej jakości szwedzkim butem do pracy w fabryce
  • wymaga kilku czynności przed uruchomieniem dzięki czemu uczy kształtowania dobrych nawyków
  • wymaga kilku czynności po zakończeniu słuchania hardbasu dzięki czemu nadaje życiu harmonogram i sens - nikt nie chce obudzić się rano bez elektronów w akumulatorze
  • w pełni mobilny
  • modularny
  • ergonomicznie mieszczący się na pace dostawczaka

minusy —

  • brak minusów

Znowu, kurwa, sukces.

2 Likes

Paaanie, jedyny minus to ten na akumulatorze.

3 Likes

Zawsze chciałem zrobić głośnik spalinowy.

2 Likes

Silnik spalinowy jest głośnikiem i do tego głośnym.
Wystarczy zdjąć króciec^^

2 Likes

Ale jak wpiąc wzmaczniacz z sygnałem?

2 Likes

Elektroniczne sterowanie gazem?

1 Like

Wzmacniacz robisz z trąby (może być ucięta gruszka od betoniarki), a sygnał zadajesz na sterowaniu wtryskiem i rozrusznikiem tak jak wytwarzasz dźwięk przy użyciu napędów:
https://www.youtube.com/watch?v=0DBnGYMPaf4

2 Likes

My kind of engineering. Może być kradziona niemcowi?

4 Likes

A Niemce właśnie podobno bardzo się w wodorze rozkochali. Był kiedyś taki pomysł, żeby pożenić wodór z grafenenem dla bezpieczeństwa, ale nie wiem czy pomysł był nie upadł.

2 Likes

DE będzie miało tanio i dużo H2 z RUS. Dopoki RUS bedzie sie to geopolitycznie kalkulowalo. A RUS ma w DE pojekiwania ekologow etc.

4 Likes

Powiem Ci, że ja już się gubię z tym dziwnym mariażem DE i RUS. Niby oparte to na Win Win ale ostatnio trudno rozeznać.

3 Likes

Widziałeś gdzieś to poza labem i taśma klejaca?

Samsung miał bakterie robić z grafenu, dużo gadania, bakterii nie widze.

3 Likes

Widziałem i nawet rozmowy o dużych pieniądzach były, ale nie żebym coś pojął z tego :wink:

2 Likes