Liczby zmyślone by @Argusson

Link do artykułu: https://zarobmy.se/liczby-zmyslone-by-argusson/

Liczby zmyślone   //Komentarz 3r3 – tekst z prezentacji @Argusson w Kopanicy przyjęty wielkimi brawami (wyśmienita, treściwa prezentacja). Jako grający po tej szarej stronie boiska i mając własną eksperiencję zaznaczę, że nie wiedziałem że jest aż tak słabo w wyniku planowania działań, ponieważ ten brak sukcesów wynika głównie z formalnych…

1 Like

Od razu mała korekta z mojej strony:
“PKB wynosi 2 mld rocznie” - chodzi oczywiście o 2 biliony rocznie.

2 Likes

Krótko mówiąc: WOW!
Jak zwykle liczby albo cieszą albo przerażają.
Nawet nie wiecie, jak się cieszę, że to wszystko liczby zmyślone…
Bo w przeciwnym wypadku jak ktoś kiedyś rzekł: “to […] nie jest z tektury, to jest z rozmiękłej tektury”.
:wink:

2 Likes

“Rząd w pełni panuje nad sytuacją i nie ma powodu do niepokoju.” ^^

3 Likes

Pierwszy raz szczęka spadła mi w sobotę dwa tygodnie temu, dzisiaj spadła po raz drugi. Na szczęście tylko na biurko.

W tekście użyłeś stwierdzenia “… pod warunkiem że się nie przeleży w szufladzie”. Co to oznacza konkretnie w polskich warunkach ? Jest gdzieś jakaś tabelka która uzależnia okres przedawnienia od sumy wydumanej w trakcie śledztwa na przykład ?

A propos czasu: dwa tygodnie właśnie mijają i wszyscy mieli się pochorować na świrusa zgodnie z teorią wysokiej jego zaraźliwości. No i co ?

3 Likes

btw
@Argusson
Pytałeś u it21 o kompletne nagrania lub stenogramy od sowy.
Gdzieś kiedyś na jakimś małym blogu widziałem wszystko zebrane do kupy, pamiętam nawet, że dodałem to do ulubionych, ale sprawdzałem przez ostatnie kilka godzin setki zapisanych linków i tropu brak… Zorro kiedyś próbował zebrać nagrania do kupy, nie wiem z jakim skutkiem.

Jak Ci się uda coś trafić, to proszę weź tu gdzieś podepnij linka, może w nowym temacie?

4 Likes

Nigdzie nie widziałem statystyk przedawnień spraw w policji i prokuraturze. Jeśli są prowadzone, to nikt się nimi nie chwali. Już to dużo mówi o skali zjawiska.

Czasem coś się wymknie, zazwyczaj przy okazji jakichś głośnych spraw. Dla przykładu: ponad połowa z 30 postępowań (w latach 2016-2019) o przestępstwa seksualne wobec małoletnich, w których jako sprawcę wskazywano duchownego, przedawniła się w prokuraturze. Ilu spraw (lokalna przecież) policja w ogóle nie przekazała dalej?

Oczywiście prokuratura ma wytrychy, dzięki którym może przedłużyć termin przedawnienia nawet o 10 lat - jak jest potrzeba, to się korzysta.

2 Likes

Ty zapewne mógłbyś z racji swoich kompetencji napisać rzecz niby oczywistą ale jednak nie wyartykułowaną przez Argussona a przez to prowadzącą na manowce nieuzasadnionego optymizmu chąśników:

  • transakcje finansowe raportowane przez wymienione instytucje finansowe do GIIF nie są wyłuskiwane przez aspiranta Mietka z sierżantem Zdziśkiem ale … są do tego narzędzia informatyczne…
2 Likes

No, i te narzędzia właśnie raportują rocznie kilkadziesiąt tysięcy transakcji z kilku miliardów przeprowadzonych. To sito ma bardzo duże oka.

GIIF nie ma swojego podglądu żadnych danych, opiera się wyłącznie na tym, co mu banki z prokuraturą prześlą. I jest tego 4100 zgłoszeń rocznie.

4 Likes

Ciekawe jest jak duże proxy musi być, od ilu szekli zapala się lampka ( być może w jednych branżach są inne limesy niż w innych), kto raportuje komu o zapalonej lampce. Może ktoś przypadkiem pisał ten system dla biurwy? :grin:

Tu co nieco

2 Likes

Jak każda sieć tak i ta umożliwia połowy w zależności od wielkości oczek. Im oczka w sieci mniejsze tym więcej w sieci śmieci, tym więcej osób potrzebujesz do sortowania połowu.

Ta cała ‘inteligencja’ oprogramowania w rzeczy samej to zestaw samodopasowujących się filtrów których ustawienia - jeśli są zbyt dobre - są psute przez operatorów. Operatorzy bowiem mają oczekiwania wypływające ze zleceń polityków, politycy mają całkiem konkretne oczekiwania wypływające z ich przekonań.

U Haszka znajdziesz wspaniały opis sytuacji w której to Szwejk zostaje uznany za rosyjskiego szpiega. Wachmajster uznał Szwejka za rosyjskiego szpiega bo w okólniku z ministerstwa kazano mu się rozglądać za rosyjskimi szpiegami.

GIIF działa na tych samych zasadach na których działał Wachmajster u Haszka.

3 Likes

Rysio, a to ze oni wiesz, moga se dokladnie nic, to chyba lepiej powiedziec ze …

No wiesz, przeciez sztandardowym projektem Pislamu jest walka z karuzelami VAT i oni duzo a nawet bardzo duzo o tym mowia. A ile w rzeczywistosci robia?Bo mowic mozna i mozna. Zupelnie jak w lazarecie, o dobru pacjenta tyle sie mowi…i mowi,…i mowi.

Spolki zalozone pod jakas amierikanska opieka - walki ida a tu mail od Mosbacher - sie nie interesujta i po zawodach.

3 Likes

Wiele spraw tonie w sądach metodami jakie wymieniałem w tekstach.
Global makro na większość jurysdykcji to chorowity ekspat.

Prokuratura owszem, ale sprawę trzeba jak najszybciej pchać do sądu i tam utonie w formalnościach. Wtedy prokurator już nie może, wtedy to zmartwienie sądu.
Większość tych spraw jest zupełnie bez sensu z innych przyczyn będących bezpiecznikami gdyby nagle się zawzięli.
Bo to nie jest tak, że oni prowadzą coś co wykryli, tylko to co im sami podłożyliśmy donosem na własny rozkaz przez naszych lewników sporządzonym^^

Ale nie działają, ponieważ lewe transakcje nie spełniają wymogów ich raportowania^^

W Trójcy rzeczywistość odnalazła umiłowanie - trójpodział władzy oznacza brak odpowiedzialności.

Wypływające z przekonującej ręki, która płaci za tę całą szopkę wyborczą.

2 Likes