Magic Zircalloy pills

taki link

czy w filmiku od 03:45 do 03:47 widac pastylki paliwowe jeszcze przed otoczeniem ich w zircalloy?
wyglada to na stop ceramiczny z tlenkami uranu ? Bo na triso to nie wyglada

Kiedy wizytowalem sobie zaklady Areva to podobne byly juz w zircalloy ale mniej. A ruscy maja rozmach.

1 Like

Tyle ze w Areva widzialem piekne lsniace, niczym wypolerowane i moglem w nitrylowej rekawiczce do reki brac…

2 Likes

Bo nie patrzyłeś przez kamerę.
One są dokładnie takie same.

Ciekawe czy aparatura jest ich pomysłu i wykonania (pytanie retoryczne bo komponenty typowe to na pewno import).
Kurde jak pomyślę z kim chcą się równać cebulacy…

1 Like

jak chcesz sie poturlac ze smiechu to przeczytaj to co pisza trepy LWP u Wojczala:

to akurat pisuze Macierewicz. Chce Rskim Kaliningrad zabiewrac. Pewnie tym:

1 Like

Zapoznam się. A odnośnie tego filmiku to nie tyle chodzi mi o kwestie militarne ale techniczne jako takie. Trzeba mieć trochę know-how żeby zbudować np. pływająca elektrownie jądrowa (choćby nie wiem jak darli papę ekolodzy).
Jak zacząłem sobie zgłębiać kulisy Czarnobyla to doszedłem do wniosku, że tam to dopiero mieli rozmach skur… To był (i jest) niesamowicie (jak dla mnie) skomplikowany a zarazem monumentalny projekt. Pie… że im to było potrzebne do celów zbrojeniowych to bajki dla potłuczonych. RBMK są eksploatowane do dziś i nadal robią robotę.

1 Like

W Zurychu na kasie w markecie Coop byla techniczka od RBMK w Sosnowym Borze.
Te reaktory mialy wady ale chodzilo przeciez o produkcje narzedzi mirotworczych a nie promieniotworczych. A Windscale, a Three Mile Island?

1 Like

Tak myślałem że wreszcie nas @impeer szurnie bo mu offtopem biznes psujemy. Dzięki czarodzieju :wink:

1 Like

Ordnung musst sein ^^

1 Like

Jawohl!

1 Like

und diejenigen, die nicht im Endsieg glauben, werden als Defetisten durch Sondergericht bestrafft.

2 Likes

Żeby zbudować ją w ogóle choćby i niepływającą trzeba.

Dzięki wypadeczkom ogarnięto wbudowany problem z moderacją dodając im złożoności.
Ale nowsze będą jeszcze lepsze bo proces będzie można regulować w zakresie od zera bez unieruchamiana gara.

W se była awantura jak białogłowa z Iranu trafiła do pośredniaka. Wiadomo czym się zajmowała.

3 Likes

https://vzavod.ru/
na co im kominy niczym w elektrocieplowni? Czyzby tam byla wlasna elektrownia?
obok jezioro. Udmurcja, zadupie, ale jezioro potrzebne jako zbiornik do…

2 Likes

Musi być.

1 Like

co innego mnie zastanawia. Logistyka.
Produkcja glowic do Satana zajmowal sie kombinat chemiczny w Permie.
Naped w Udmurcji.
Sterowanie i postbooster w Moskiewskim Instytucie Technologii Cieplnych.

to sa przeciez cele latwe do zniszczenia. A jak chroni sie takie obiekty majace tysiace wspolpracownikow przed sabotazem/dywersja/rozpoznaniem?

2 Likes

Nijak. Po prostu nikt nie chce takich obiektów niszczyć bo ma swoje i zrobią mu to samo.

Jądrami?^^

Można się z Ruskich śmiać ale co zostało po tej stronie Buga? Polska Rzecz Posprzedawana Join Venture^^

1 Like

Masz projekcję siły na Udmurcję?

2 Likes