Na it21 tęsknią za @3r3

O, widzę, że nie tylko ja wstałem dziś bez kawy. : )


Już słyszałem w tym roku ‘po co Ci 3 serwery do kilku stronek, jednej bazy i duperelek, kupi się na promo z oneprovider, będzie git’

4 Likes

Ciekawe czy to będzie odosobniony przypadek, czy może początek epidemii, ot taka mądrość etapu :wink:

3 Likes

Tak.

Independent Trader tymczasowo niedostępny

Uprzedzając Wasze pytania informujemy, że zarówno blog Independenttrader.pl jak i Kopiowane Ruchów Tradera (portfeltradera.pl), są tymczasowo niedostępne.

Awarię spowodował pożar serwerowni OVH w Strasburgu. Niestety nadal nie mamy odpowiedzi od supportu OVH. Wygląda na to, że dalej usuwają skutki awarii.

Staramy się jak najszybciej uruchomić nasze strony na serwerach tymczasowych.

P.S. Mamy nadzieję, że to nie nasze artykuły wywołały ten pożar :wink:

2 Likes

a czy to nie jest tak jak w medycynie - ma byc wincyj, wincyj, szybciej, taniej.
no i jest tanio i szybko, a z e czasami powiklania…

3 Likes

fotka z miejsca zdarzenia ( twitter, ale bez konta tez wpusci, najwyzej 3 razy refresh )

3 Likes

Miejmy nadzieję że początek. Im ciaśniej tym większa szansa że polecą bazy urzędów^^

Niezapobiegliwi cierpią częściej.

A tu wszystko działa.
Nawet konferencje międzynarodowe w oku szalejącej prankdemii^^

2 Likes

czyli systemy gasnicze mialy wszelakie certyfikaty i biurwienne kwity. Maximum security level…

3 Likes

A cieć był trzeźwy, zaszczepiony, nie spał i był czujny. Przynajmniej tak to pewnie wygląda na papierze z ostatniej certyfikacji systemu :wink:

P.S. Tak sobie właśnie pomyślałem o tych wszytkich projektach “Polska bezgotówkowa” i innych…ciarki przechodzą po plecach. Zmodyfikować też można ten tekst o płaszczu “nie mamy pańskiego płaszcza gdyż azaliż wżdy spłonął” + szczery uśmiech lub mina ubolewająca zależnie od wykupionego pakietu ubezpieczenia, też zdalnego. :wink:

3 Likes

w jednej ze znanych mi serwerowni jest instalacja freonowa bodajze czy co2 gasnicza i kiedy jest aktywna nikt nie wejdzie tm, do serwisu i prac jest wylaczana.

1 Like

Co ma cieć do instalacji i zasilania na prądzie stałym? Jak taka szyna pójdzie w dym to nawet ucięcie kabli nie pomaga. Trzeba odciąć przemienniki i zasilanie awaryjne. Zanim się połapiesz kable są plastyczne, a okolica rozbuchana.

Wejść to jeszcze można, ale można nie wyjść.

2 Likes

azot, argon - trochę tego jest.

Podobają mi się serwerownie ze zredukowanym na stałe poziomem tlenu. Co prawda praca w nich to katorga bo pracujesz w akwalungu ale pożar jest tam wykluczony z definicji.

1 Like

Zwierasz czymś solidnym na zwarcie i ratujesz resztę, jak grodzie na łodzi podwodnej - dobry pomysł ?:wink:

1 Like

na wesoło

9 Likes

Tego ciecia bym nie wykluczał - czynnik ludzki. Informatyzacja , elektronizacja i inne …nacje a sam byłem świadkiem ja goście czujne oko saurona (kamera + transmisja gsm) montowali na wiatrakach. Na moje pytania jaki jest cel tej zacnej operacji padła odpowiedź “żeby operator widział czy łopaty się obracają” . Moja ciekawość została ostatecznie zaspokojona po wyjaśnieniu “bo te wszystkie czujniki to czasami rekord świata i okolic potrafią pokazać, tylko się potem okazuje że prądu ni ma bo się łopaty nie kręcą”. Nic to w sumie nowego, gdyż ojce nasze już mawiali “Pańskie oko konia tuczy” :wink:
Ok kucam do roboty.

1 Like

Na DC nie ma to żadnego znaczenia.

Nie jest. Tylko drobniejsze problemy są ograniczone. Dzięki czemu praca jest przerywana rzadziej.

Niby jak podejdziesz zewrzeć 12Vx2kA? I konkretnie czym? Miedzianą szyną kolejową?

Na samobójstwo zajefajny.
Widziałem kiedyś skutki takiej awarii, po człowieku została nieskładna, zwęglona bryła tłuszczu.

To nie dowcip, to rzeczywistość.

1 Like

@Gruby ale to nie Ty, Ty nie ? Przecież tylko post Ci przycieli. :):):):slight_smile:

3 Likes

Sobie pomyśl jakby skasowali, albo nie daj - bana @gruby by dostał.
Aż strach mieszkać w landzie gdzie jest taka serwerownia dopuszczająca się czynów @grubemu obrzydłych.

4 Likes

Puścić półtorej serwerowni z dymem z powodu jednego serwera ? Macie fantazję, koledzy. A tak zupełnie na poważnie: w tego rodzaju przybytkach najczęstszym powodem problemów jest człowiek. Może gdzieś jakieś kartony ze styropianem po montażu technicy z paragrafu “później się posprząta” zostawili, może gdzieś jakieś uziemienie niesolidnie przykręcili, może się gdzieś jakaś tania izolacja stopiła - 50 i więcej stopni w szafie to nie jest jakiś wyjątek. Wystarczy że wentylator padnie i szafa zaczyna się gotować.

No nie wiadomo na razie o co tam poszło.

4 Likes

Jak parę lat temu robiłem finansowanie dla takiego przybytku poza, żeby spełnić TIA-942 dla wyższych tier, to był praktycznie obowiązek topienia serwerów w beztlenie. Mało tego, takie rozwiązania stosowane są w większości automatycznych magazynów (np. połowa branży farmaceutycznej na tym jedzie). Tu wygląda na to, że faktycznie zrobili obiekt według planu sporządzonego przez księgowych.

2 Likes

Zbombardować kwadrat ulic!

A ten szkodnik! To powszechne.
Powinno się ich izolować od techniki.

Poszła z dymem serwerownia.

2 Likes