Na it21 tęsknią za @3r3

Ja bym się ich nie bał i ich brał.
Ustawiłbym widełki majątkowe, zawodowe i każdego kto chce przyjechać zapraszał.
Żydzi są łebscy. Ogarnęli atom, produkują świetne drony o finansistach krążą legendy i w ogóle ich nie winię za to, że nie chcą mieszkać na pustyni.

Jeśli lokalsi z doliny Wisły, nie będą potrafili skorzystać na imigracji to już nie ma dla nich żadnej nadziei.
Zostaje produkcja serka wiejskiego.

No i bomba! :slight_smile:
Gdy trzeba było kupować krypto to pisali, że krypto to nie są instrumenty finansowe, żeby o tym nie pisać na forum, że instytucje nigdy nie będą inwestować w Bitcoina itd., itp.

Chociaż, to co piszesz to nieprawda.
Gospodarz tam już ostrzega przed bańką.
Czasy są takie, że jak ktoś już nie zarobił 1000% na krypto, to gapa.

3 Likes

witam ,kilka dobrych lat na it21. Parę godzin temu pisali ,że wszystkie goldbugi tutaj przeszli.

Nie było wyjścia też się pożegnałem.

2 Likes

To chyba nie tak że goldbugi. To co na It jest paranoją tu jest pakietem podstawowym. Chodzi o sposób myślenia. Ale w sumie ja się nie znam.

2 Likes

ewentualnie o samodzielne myślenie jako takie. Klimaty tam panujące znam jeszcze ze szkoły: piątki zapewniane były przez równe szlaczki, czytelny charakter pisma oraz wierne notowanie ‘mądrości’ serwowanych przez nauczycieli w zeszycie, ewentualnie ich bezbłędne z pamięci odtwarzanie stojąc frontem do reszty klasy. W moich czasach zeszyty uczniów były regularnie kontrolowane czy aby się tam jaka myśl kontrrewolucyjna nie zalęgła. Dlatego wnioski wyciągane z obserwacji rzeczywistości bazgrało się nie w zeszytach a na murach pod osłoną nocy.

Trafność spostrzeżeń publikowanych przez nieznanych sprawców nocami na murach mierzyliśmy ilością suk kręcących się potem po osiedlu.

homo sapiens = paranoik. Ciekawymi czasami przyszło nam oddychać.

6 Likes

Wystarczyło odwrócić pojęcia. I jest jak jest. A będzie jeszcze lepiej.

4 Likes

Jeszcze raz na temat stymulusa. Okazuje się że każdy dolar długu, kupuje mniej niż 50 centów wzrostu. Paraboliczna podaż pieniądza M + słaby wzrost PKB —> gwałtowny spadek prędkości pieniądza V = Depresja Hiperinflacja. Weimar 2.0 plus bonus w postaci Перестройка бис.

Hmm :thinking:

4 Likes

Wzrost w wycenie bez wzrostu jakości i ilości towaru to nie jest wzrost - to kradzież siły nabywczej. No chyba że celem jest gospodarka w której dwa koty po pół miliona warte są jednego psa za milion.

4 Likes

W to nie wątpię @gruby, w obecnym nurcie to nazywają MMT co też nowym niestety nie jest, John Law wynalazł ją na początku XVIII wieku. Otóż nie jest monetarna ponieważ odnosi się do waluty, nie proponuje żadnej wewnętrznej wartości oraz nie jest pieniądzem. God damn, oni biorą mega piguły. In Drugs We Trust!

3 Likes

ale jakie piguly? Cala energia idzie w krypto. Sprobujmy kupic karty graficzne czy procesory-…

2 Likes

No i teraz zestawiamy ich z producentami palet i krasnali, jak na tym wyjdą?

Jeśli lokalsi z doliny Wisły, nie będą potrafili skorzystać na imigracji to już nie ma dla nich żadnej nadziei.
Zostaje produkcja serka wiejskiego.

Zobacz jak mała część skorzystała z emigracji, to czy chociaż porównywalna część skorzysta z imigracji, ludzi lepiej zorganizowanych, z lepszym wykształceniem i doświadczeniem, z większym kapitałem i plemienną inkluzywnością ?

5 Likes

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. @BartArt ciesze sie spotkać Ciebie na innym “gruncie”.
Zaskoczyła mnie Twoja informacja o klepnięcia stymulusa przez senat usrancow.
Z wcześniejszych informacji wnioskowałem o terminie w polowie marca. Czyli , jak przypuszczałem, ze embassy czyta wszędzie, posłuchali i przyspieszyli. Ostrzegalem przed opieszaloscia i wzięli to pod uwagę. Kurna, jakiś dowartościowany sie nie skromnie czuje.

@gruby. Dobry impuls dales z tym odejściem Twojem i jednoczesna realizacja paradoksu : być i nie być jednocześnie.

4 Likes

Tak. Niebezpieczne połączenia w tym pakiecie występują niestety. Martwi mnie przy tym wszystkim jeszcze możliwa skala aktualnie oczekiwanego armagedonu. Weimar był w “wajmarze” a zjawisko na które aktualnie oczekujemy może się pojawić praktycznie wszędzie prawie jednocześnie (łańcuchy dostaw powiązania itd). Cieżko tak na spokojnie się temu przyglądać, przynajmniej mnie to już zaczyna wkurzać to oczekiwanie.

2 Likes

Łańcuchy dostaw sa juz aktualnym tematem w DE. Merkel wypuściła ustawę : Lieferkettengesetz.
Z łańcuchami zatem juz jest coś na rzeczy.

4 Likes

Chyba faktycznie dla spokoju ducha trzeba bedzie jeszcze zainwestować w konserwy. Co za czas .

2 Likes

W marcu konczy mi sie papierek, ze moge sobie przekraczac granice CH-DE w dowolnym miejscu i czasie, podpisany przez Winfrieda Kretschmanna. Ale spokojnie, nowy ma przyjsc lada dzien do lazaretu.

Wazny ma byc do 31.12.2021 - bo na tyle planuja ograniczenia nieoficjalnie

5 Likes

Dzieje się dzieje, ceny surowców rolnych jadą w górę jak wściekłe , ropa w górę, nawozy azotowe w górę i to są podwyżki rzędu 40%. Przy czym ciekawie będzie na kukurydzy bo 3 miesiące od zbiorów już są braki. W marketach w pl ceny jeszcze jako tako wyglądają ale tylko ze względu na wcześniej podpisywane kontrakty a dodatkowo sytuacja wygląda jakby rządzący celowo dusili produkcję.

6 Likes

We wtorek robiąc zakupy w sklepie (koniec łańcucha) wryło mnie w ziemie przy cenie kaszy gryczanej białej niepalonej 1kg-11PLN, a takich kwiatków zaczyna być więcej.

2 Likes

I palet.

Silverbugi^^

Zajmujemy się zarabianiem, a czy to są finanse, produkcja czy wyłudzenia jest kwestią drugorzędną - robimy to co później stanie się modne.
Obecnie najbogatszym bucem na planecie jest człowiek od produkcji - znak czasów.

Chyba współdzielne, ciągle pytasz gdzie mam kamerę u Ciebie zamontowaną^^

To nie jest pieniądz. To się tylko tak dla żartu przezwało.

W srebrze ceny bez zmian^^

var MMT;
MMT == kradzież;

Ponieważ waluta nie służy do ustalania stosunków wytwórczych a społecznych.

Krypto jest tańsze energetycznie w wydobyciu niż zoooto.
Ale zooto zostaje po fakcie wydobycia i odcięcia zasilania dosyć trwale, a krypto nie.

Wyceń Cukierkowego w Elonach. On zdaje się produkuje różne graty?
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.

Schemat że po niby-kryzysie będzie incitamenta pisałem kilka lat temu na IT21.
Za każdym razem to jest grane. Na poprzednim stimulusie lokalnym chapnąłem tyle, że mnie skarbówka nie chce widzieć nawet przez lornetę.

Mnie cieszy.

Super!

To trzeba do shrinka i piguły :slight_smile:

W se od kilku lat są dopłaty za deklarację ich utrzymania.

Normalka. Przypomnę, że jak tu dwa lata temu pisałem iż weźmiemy się za żywność to był polew.
A przez czysty przypadeczek mieliśmy tu wątki o ponice.

Bo duszą - ceny muszą pasować do oczekiwanych stóp zwrotu.

Wysłałem Polanom żywność nie omieszkując pojęczeć na północne ceny.
Polanie poinformowali, że u nich drożej.
Mi pasuje^^

7 Likes

W takich chwilach dziwię się, że masz w ogóle dzieci, o trójce nie wspominając xD (no chyba, że kobiety lecą na Nenyę).

2 Likes

Dla moich dzieci to wymarzone warunki.
Żyjemy w cywilizacji technicznej. Z mojego punktu widzenia to raj.
Choć dla innych to piekielny młyn niezrozumiałych zjawisk.
Co wyprawiają z techniką moje dzieciaki nie wymaga komentarza?

Co może jakaś wola polityczna kogokolwiek niedysponującego łańcuchami dostaw środków zapewniających przewagi?
A jak niby z ludźmi zajmującymi się myśleniem chcesz się dogadać na warunkach bezmyślnych?
Można się oczywiście dogadać z nietechnicznymi, ale oni Ci działającego nic nie wyprodukują.

SLS Boeinga po 12 latach jeszcze nie wystartowała. W tym czasie w krainie Elona…
Czy to wymaga komentarza?

6 Likes