Narzędzia polecane

Kumotrzy^^ klucz akumulatorowy udarowy standardowy ze tak powiem co polecacie?będzie pracował w sumie amatorsko ale lubię porządne rzeczy które przekaże wnukom haha^^

2 Likes

Pióro do podnoszenia cegieł?
Najsłabszy jaki mam na prąd jest na 220.
Wszystko normalne jest na kompresor. I jest lepsze.

Wiem że takie są, w korporze miałem stosunek, ale nawet milwaukee ledwo zipał przy odkręcaniu śrubeczki. Jeśli chcesz tym coś sensownego robić to nie polecam na aku. Nie przy takim obciążeniu. Dym z baterii. To zwyczajnie potrzebuje za dużo pary w piku. Tam niutona trzeba na wiadra.

Kompresor!

odkręcić pare śrub^^ nic długodystansowego…więc aku na 18V tylko co? milwaukee? czy ?

1 Like

Poszukalbym czegos co moze dzialac z ładowarką, jesli masz zasięg zasilania. Jesli nie ma, byl tu gdzies wątek o budowie zasilacza.

1 Like

Jak już musisz bo się udusisz to milwaukee.
Kryterium doboru - młotek z odkuwki (znaczy ten udar-napierdalacz obrotowy) musi być odkuwką. Im masywniejszy tym lepiej.

To jest problem silnika i udaru.
Musisz przenieść moment obrotowy silnika na, i na, i na. Coś jak rozruch silnika okrętowego krokami pośrednich silników. Co się w sumie sprowadza do masy, żeby na końcu pojedynczy ząb udaru mógł przenieść niutony nie rozlatując się.

Zależy od kalibru śruby.
Jak wkręty do drewna to wkrętarka, którą utrzymasz w łapie wystarczy.
Jak jakieś m14 od kół samochodu to utrzymasz ją ciężką ręką, może dwoma.
Jak m22+ to już masz oparcie na klatę i dwie łapy (czasem używane jako mieszalniki).
A dalej to już są inne zabawki.

Mam Makite DTW302 18V z akku 3Ah.
Szpilki/nakrętki w osobowce odkręci. Z zapieczonymi śrubami daje radę, ale nie sprawdzałem większych kalibrów.
Teoretycznie moment odkręcania ma chyba około 550Nm.

Za cenę Makity bez akku, mozesz kupić klucz na kabel który odkręci do 1000Nm…

1 Like

chodzi tez o poręczność^^ kable płatają się miedzy nogami… ja chce odkręcać śruby max m16 i raczej nie będą zapieczone bo w energetyce smar na śrubie służy nie tylko do zabezpieczania…

1 Like

Chyba Tobie. W standardzie mam przy sobie węża zasilającego oddychanie, łapkę migomatu, masę i jakąś szlifierkę, wszystko ciągnie się za mną jak ogon smoka nawet w zbiorniku i jakoś mi się urwał nie plącze.
Jak spalisz ładowarkę to się dowiesz, że kable nie były takie głupie.

Twarde macie kumotrze nadgarstki^^

Jak prąd przez nie płynie to zapieczenie jest delikatną nazwą tego co im doskwiera.

1 Like

wymień przekładniki prądowe Sn w kontenerowej stacji trafo bez zdejmowania dźwigiem dachu a dowiesz się co to zgrabność :rofl: :rofl: :rofl:

grzechy młodości^^ :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

jak były dobrze dobrane do natężenia i odpowiednio dokręcone myślę ze akumulatorowa da radę^^ jeśli nie metrowa dźwignia^^

2 Likes

Ładowałem to - pikuś^^
Na milimetry trafiam. Kupujący był zesrr że mu obudowa się rozleci.

^^

W razie czego dłuższą - najdłuższą targaliśmy sześciometrową we czterech jak prasa mimośrodowa zakleszczyła na 400tonach.

1 Like

w energetyce śruby standardowe^^

w stacji miejsca mało a gratów dużo bo poupychane wszystko jak śliwka w kompocie więc jak 1m nie daje rady to i tak kątówka^^

1 Like

Jak miejsca mało i kabel przeszkadza to taka Makita da radę.
Jak 550Nm mało, są większe i cięższe za więcej.
W przypadku Makity, musisz mieć akku min. 3Ah zeby klucz miał pełna moc. 5Ah byłoby idealnie.

2 Likes

Jako alternatywa Makita XGT na 40V. Warto przemyśleć pozostałe narzędzia, gdy się wchodzi w dany system. Do zabawy z dzieckiem akumulator 8ah nie będzie poręczny. Z drugiej strony można piłę dokupić i jakąś drobnicę powycinać.

1 Like

U mnie na półce stoi Bosch GDS 250-Li. Do domowego dłubania i przy samochodzie wystarcza, Do zmiany kół jest OK. Podobno ma 200Nm. Teraz pewnie kupiłbym GDS 18V-400 (400Nm). Ma jedną fajną funkcję, jak poluzuje śrubę to się sam zatrzymuje, żeby nie wystrzelić jej w kosmos. Da się to wyłączyć, i wtedy napierdziela na całego przy odkręcaniu. To mogłoby się przydać w stacji trafo, żeby później nie szukać śrub po podłodze.
Pytanie czy 200Nm byłoby wystarczające. Druga sprawa to Bosch ma 2 rodzaje aku, standardowe i procore. Nawet w instrukcjach stoi, że procore dają więcej prądu i ich zabawki z nimi lepiej działają.

1 Like

dzięki wielkie za podpowiedzi :+1: już kupiłem MILWAUKEE M18 FMTIW2F12-502x KLUCZ UDAROWY 745Nm

2 Likes