Niezłe kąski dla służb na YouTube

Zauważyłem, że ostatnio na youtube pojawia się dużo ciekawych kąsków dla służb.
Np. taki typek:

1 Like

Roman jest bardzo pozytywnym człowiekiem, uczył się polskiego z youtuba. Wypłynął w relacjach Bartka na kanale Bez Planu, w materiałach z Naddniestrza.

Ja nie mam nic przeciwko temu by sobie układał życie w Polsce.

Oby tylko nie był tak naiwny jak Marian Radziajewski i nie dał się w nic wplątać i wysłać z misją “na wschód”.

1 Like

Znam historię typa. Podejrzewam, że w jakiś sposób jednak zostanie wykorzystany, bo chyba ma do tego potencjał. Oby nie doprowadziło to do jego zguby.

1 Like

Kraju Dziadów z którego trzeba wiać, bo od kilku pokoleń opowiadają bajkę że będzie lepiej, ale jest jak zawsze. Ludzi coraz mnie, ale mieszkań i kapitału produkcyjnego jakoś po nich ani widu.

2 Likes

Kraj Dziadów trzeba mieć w sercu zawsze, mieszkać w kraju dziadów drogo ale w sercu mieć i pielęgnować. A struktury rodzinne budować na wzór włoski czyli wielopokoleniowa familia z głową rodziny, zasobami, firmą rodzinną w miarę mobilna. Błędem jest pojedyncza migracja zarobkowa, przez to się tylko rodziny rozpadają, alkoholizm i narkomania. O wiele lepiej emigrowac całą familią, klanem, i całym kapitałem jak Włosi, Cyganie czy Żymianie.

1 Like

Wczoraj właśnie oglądałem stare znaczki z PRL z rodzinnego klaseru z okazji xx lecia nacjonalizacji przemysłu, inne z Górnikiem siarki z Tarnobrzegu i dopiskiem 6 wydobycie siarki na świecie, inne z okretami “masowiec ziemia szczecinska”, wagony kolejowe z pafawagu, elektrownie, cementownie i Huty. Tyle zostało co obrazki na tych znaczkach.

3 Likes

Jak będę miał chwilę to porobię fotki ze znaczkami to wam wrzucę do po oglądania. Niby każdy je kiedyś widział ale miło popatrzeć na nie, przynajmniej było się czym pochwalić że nasze.

3 Likes

A to nawet na banknotach było dawniej - dwa z przemysłem marskim, jeden górnik, uprawy raz i coś tam jeszcze.

A czołgów, bewupów, chemicznych i radarów wcale.

Jakie nasze? Okupanta to wszystko było!

1 Like

Takiego przemysłu nie stawia się dla znaczków pocztowych. Jego celem było wytworzenie narzędzi niezbędnych do opanowania Cieśnin Duńskich. Narzędzia te zostały wytworzone i do dzisiaj rdzewieją one w porcie wojennym w Świnoujściu.

5 Likes

[quote=“3r3, post:8, topic:1129”]
Jakie nasze? Okupanta to wszystko było!
[/quote]

Mamy poniedziałek rano, nowy tydzień zaczynamy a więc zapodam trochę szurii i foliarstwa na pobudzenie zwojów nerwowych. Cały PRL to była taka ciekawa konstrukcja, w sumie kraj był autirytarny, mimo że komunistyczny to jednak katolicki, jakby przyjąć proporcje katolicyzmu do nie katolicyzmu to większość systemów społecznych była po katolicku konstruowana. PRL że swoim systemem społecznym to było takie narzędzie. Narzędzie te miało swoje cechy i przeznaczenie. PRL było ukierunkowane na ekspansję na zachód czyli gjermanje. Cały przemysł, trzy wyze demograficzne wszystko to było szykowne do wielkiego zwarcia ale ludność była katolicka i wśród katolików pojawiały się takie kwiatki jak objawienia Maryjne w Oławie, jak orędzia o intronizacje Chrystusa na króla Polski i wszystko to było pacyfikowane przez cześć biskupów, wszystko torpedowali. Jakby przyjąć to wszystko za realne to byłoby to groźne bo całe to narzędzie jakim była konstrukcja PRL uległo by przejęciu od ateistów do katolików co mogłoby prowadzić do ekspansji na zachód i to udanej. Po ludzku zostało zrobione wszystko co tylko się dało, odbudowali demografia, przemysł, wytworzył wielką i silna armię. Po produkcji przemysłowej to widać, poza regularna armią dało się wystawić samoloty do opryskow chemicznych, bpp(biedną pierdoloną piechotę) w oparciu o setki tysięcy zmobilizowanych samochód cywilnych jadących po torach do dużych miast a polami zmech i panc, pewnie nawet jak w Korei Północnej traktory ciągły by przyczepy z deszeka na samym końcu. A w defensywie zaminowana cała przestrzeń wzdloz granicy, Kompanie specjalne szkolone do neutralizacji min atomowych leżących wzdłuż granic RFN, Okopane blokowiska budowane w standardzie bunkrow, brudne bomby i pewnie nawet jakiś desant na szybowcach plus chyba największą flota desantowa w Europie zasilana flotą kutrow rybackich, i wiele innych. wszystko to było gotowe do wielkiego ruchu na zachód i zajęcia w krótkim czasie gjermanii zanim ci wykonają podobny ruch w drugą stronę. Być może był taki czas po 1993 jak wycofała się armia radziecka i już trwał konflikt na Bałkanach który wiązał NATO na południu. Po ludzku wszystko było przygotowane. Ile można było wtedy realnie wystawić wojskich ludzi? 2-3miliony ludzi? Może trzeba było realizować te przepowiednie, poświęcać te Rosję z której wychodzi zaraza i jednocześnie wykonac ruch na zachód po poświęceniu Pl Chrystusowi, który by przejąl pełną kontrolę nad tym narzędziem i dał przewagę przy ekspansji ale aparat Kościelny już wtedy musiał być ostro zinfiltrowany i zblokowany aby nie wykonał takiego ruchu. Nikt nie mógł sobie pozwolić na jakikolwiek samodzielny katolicki kraj na świecie bo takiego nigdzie obecnie nie ma. Nie nastąpiła ekspansja więc zastosowali takie metody że nas na miękko stlamsili, rozmontowali cały ten aparat, nie nastąpiła czwarta fala wyżu demograficzne ani piąta, nie weszliśmy w atom(elektrownia w Zarnowcu) i tulamy się po świecie. Takie tam foliarskie domysły w poniedziałkowy poranek.

2 Likes

Produkcja mięsa do armat w cudzym interesie.

Tak bardzo że kto mógł to wiał z kraju.

Dlatego ludności jest mniej niż było?
A jakie to wojny wygrała ta niesłychana armia?
Gdzie jest ten przemysł? Coś jak greckie ruiny? Tylko szybciej?

Żeby nie pouciekali.

Tych desantników akurat znam. Istotnie tak to ćwiczyli.

Chętnych na zapad? ze 40 mln, chętnych walczyć - liczba ujemna.

2 Likes

No właśnie, nie zadali ciosu który był szykowany prawie 50 lat i na miękko zostali rozmontowani. Powiem więcej, sami do końca nie wiedzieli w czym biorą udział, przegrali na polu metafizycznym i nie było już kontynuacji na polu fizycznym, i tak dobrze ze się obyło bez rozlewu krwi ale straty nastąpiły i tak i tak.

Nie tylko szybowce pewnie wszystko co było środkiem transportu było brane pod uwagę. Belfegora oglądałem na żywo w muzeum lotnictwa w Krakowie i od razu wiedziałem że to wojenna maszyna. Ale to już historia i wspomnienia.

2 Likes

Taaa wiali ale oglądałeś pewnie “szczęśliwego Nowego Jorku” uciekli stąd aby nieraz zostać dziadkami w bejsmenie. Byli i tacy polkownicy co stąd wiali do nowegojorczku aby tam ulotki róznośić mieszkając w lichym karton gipsie. Juz o tym pisałem że Propaganda była wielka jak tam cudownie, mała garstka się wybiła a reszta kończy jako nawóz historii. Nawet Krzysztof Krawczyk eternit zwalał z dachu w Detroit i co? Wrócił. Teraz na yt można obejrzeć z bliska za czym marzyli Polacy w PRL i co to jest, czyli nic specjalnego minęło trochę czasu i też się u nas podniósł standard życia.

3 Likes

Nie zasłużyli więc na emerytury, a nie wiadomo czy choćby na pogrzeb.

Do tego durnie?

A być może szkoda, że jednak bez.
Z pewnością znalazłoby się sporo których warto by było wyhuśtać po tym cyrku.

Mieli samoloty transportowe holujące szybowce drugiego rzutu.
Nawet to ćwiczyli bo kalkulowali że pierwszy rzut poniesie 250% strat jeśli przeciwnikowi stanie na wysokości. Dopiero trzecia fala miała ten bałagan nakryć.
W przypadku przeciwdziałania w powietrzu cały misterny plan w …

Ogłoszenie z 1972 - zamienię komfortowe m4 w Warszawie na śpiwór w NY?

I do tego można bić murzynów, a w kraju się nie dało.

Ciołkowski opisał to równaniami ile masy trzeba spuścić aby się wybić.

Tylko żywych jakby mniej?

2 Likes

“Zywych” zombie cały czas przybywa.

2 Likes

o, jakże trafnie:

W sumie to mamy teraz “Apokalipsę Zombi” - ludzi dużo, ale rozumnego nie uświadczysz.

2 Likes