Obiekt ufo nad Sanokiem

No dobra, a obejrzaleś ten filmik z Sanoka? Widać punkt świetlny nad miastem ktory po zblizeniu jest kanciasty, wzescioboczny, potem zmienia ilość boków, pojawiają się zamiast boków zaokrąglenia, w środku występuje czarny punkt a środek wypelniony jest czyms co czasem przypomina wzory, caly obiekt zmienia intensywność kolorów i pulsuje światłem do tego tkwi w miare nieruchomo na niebie i wszystko trwa ponad godzine

1 Like

Tak - kabaret.

Niestabilna kamera, brak perspektywy, artefakty soczewki i elektroniki w warunkach zastanych.

A nie wiem - nie byłem, nie widziałem, to tak opowiada ten co tam niby był, ale czy tak było jak opowiada to nie wiem.

Niestabilna kamera, brak perspektywy, artefakty soczewki i elektroniki w warunkach zastanych.

Jerzy:

Czyli to jednak moglybyc artefakty soczewki i elektroniki? No dobra a jaki obiekt moglby tak dlugo wisieć w miejacu a potem powoli odleciec? Są juz takie drony?

A to wiemy że to nie jest nagrane w przedpokoju świecąc laserem po soczewce?

Widać bialy punkt nad blokiem i zblizenie na ten obiekt. Nie widac aby ktos z boku swiecil laserem. Byc moze jest to mistyfikacja nie bede sie z tym upieral. Sam widzialem w lutym tamtego roku zapalające się sekwencyjnie na nd widnokregiem pomaranczowe kule najpierw cztery w jednym rzedzie potem cztery w drugim rzędzie. Kule zapalały się punktowo w bezruchu. Zjawisko trwalo moze 30 sekund. I ludzie w calej polsce w tym czasie obserwowali podobne zjawiska w tym czasie, są filmy na kanale ufo alarm, dlatego jestem sklonny uwierzyc w te ich obserwacje bo sam podobne zaobserwowalem. Z tym ze na pewno nie był to helikopert, samolot, balon ani dron ani nawet wojskowe flary z samolotu bo te elemwnty umialbym odroznić.

1 Like

Wdziałem w tv dinozaury i Spidermana.

Da się na tym zarobić?

No dobra. A znasz kogoś kto pracuje na radarach lub w obronie przeciwlotniczej i moglby nieoficialnie udzielić ci odpowiedzi czy notują występowanie takich zdarzen na radarze? Niekoniecznie z PL, moze ktoś z SZ? Radar to radar, to urządzenie pomiarowe to moze coś by zmierzylo? Obiekt fizyczny powinno wychwycic.

1 Like

Da się na tym zarobić?

NIE WIEM CZY SIĘ DA. Na razie zapamiętałem sobie że coś takiego mi się przytrafiło, być może w przyszłosci połączę to z innymi obserwacjami i będę mógł wyciągnąć wnioski. Najczęściej tak jest że nasze życie tak się układa że drobne zdarzenia z dawniej mają po latach o wiele większe konsekwencje niż nam się na początku wydawało.

1 Like

Takie rzeczy uruchamiane są okazjonalnie i wyłącznie na wybranych kierunkach zagrożenia w celu wykrywania specyfikowanych obiektów, a nie skanowania nieba rządowym prądem w poszukiwaniu zwidów.

Na przykład gęsi?

Moze teraz, ale w prlu oplot-ka byla rozbudowana i dzialala non stop, cala sciana zacchodnia prlu byla tak zabezpieczona. Moze ktos ma jakis kontakt co dawniej sluzyl w takich formacjach i tam moze tez cos wylapywali.?

A Ty już wiesz, jaki łańcuch zdarzeń takie stado gęsi potrafi zapoczątkować. ^^

1 Like

To takie tam bajki dla ludu.
Można było sobie polecieć awionetką na zapad, wrócić i pies z kulawą nogą o tym nie wiedział. Granice są dziurawe jak sito. Jedyne miejsce gdzie możesz upilnować ruch lotniczy to przy pompie na lotnisku. Cała reszta funkcjonuje na transponderach i w strefach C jest jakaś telemetria, ale jak śmigasz po G, a do tego niżej 150m to musiałbyś się władować w drut z prądem żeby ktoś się zainteresował.

Mamy.
Pluli i łapali, tyle tam można zrobić.

Radary trzeba umieć obsługiwać^^
Tak jak każdy przyrząd pomiarowy.

To takie tam bajki dla ludu.
Można było sobie polecieć awionetką na zapad, wrócić i pies z kulawą nogą o tym nie wiedział. Granice są dziurawe jak sito. Jedyne miejsce gdzie możesz upilnować ruch lotniczy to przy pompie na lotnisku. Cała reszta funkcjonuje na transponderach i w strefach C jest jakaś telemetria, ale jak śmigasz po G, a do tego niżej 150m to musiałbyś się władować w drut z prądem żeby ktoś się zainteresował.

Tez mi się tak wydaje. Wiele osób jest przekonanych że wszystko mozna namierzyć, każdy ruch jest kontrolowany, nic się nie prześliźnie i że technika bardziej zaawansowana niż na discovery a tu jak wielki meteoryt rozpadł się nad Czelabieńskiem to nikt nie wiedzial ani nie ostrzegl. Kukułka faktycznie byla damolotem zbudowanym przez czlowieka mieszkanjacego w bloku który tym samolotem odlecial w lepszy świat. Nawet sam zbudował i mu zarejestrowali maszyne jako samolot tak jak dawniej mozna było zbudowac przyczepke do samochodu i nadać jej numer i zarejestrowac. Na niskich przelotach nikt nie wychwyci. Co myslisz o takiej konstrukcji jak belfegor? Samolot lotbiczy o napedzie odrzutowym do pryskania pól uprawnych? Nawet jeden eksponat stoi w muzeum lotnictwa w Krakowie. Dobrze pryska, nisko lata. Idealny by pylic bśt

1 Like

Niestety nie mogę znaleźć wywiadu, ale jeśliby to kogoś obchodziło, to co świetlejsi* przedstawiciele KRK np. w osobie ks. prof. Michała Hellera nie tyle nie wykluczają istnienia obcych cywilizacji, co zakładają ich istnienie.
*nie pamiętam jak utworzyć przymiotnik w liczbie mnogiej, w stopniu wyższym, w miejscowniku od słowa “światły” więc zapisałem jakby to brzmiało w gwarze wschodniomazowieckiej

1 Like

Pewnie że można, ale trzeba najpierw uruchomić urządzenia, skalibrować, wiedzieć czego się szuka i na jakiej wysokości z jakim cieniem terenu. Bo jak się szuka wszystkiego to szumu jest dużo i ptaków nie brakuje.
A te urządzenia mają resurs, zakresy pracy w warunkach pogodowych, do tego generują zakłócenia i wciągają dużo mocy.

Dalej można, trzeba tylko wiedzieć gdzie & jak rejestrować^^

Zwartość konstrukcji wyklucza ówczesne materiały dostępne za cywilne pieniądze.

Zwartość konstrukcji wyklucza ówczesne materiały dostępne za cywilne pieniądze

Tez mi się tak wydaje, belfegor ma 1500litrow pojemnosci zbiornikow na chemie, taniej jest przypiąc opryskiwacz do traktora i opryskac pole jak robic to samo samolotem. Raczej belfegor w czasie p lata w pegierze a w czasie w wykonuje misje pryskania miast. Wlasnie najlepsz

1 Like

To wiemy: bo kurczaki, które osiągają pewien poziom rozwoju, prowadzą wyłącznie nieodróżnialną od szumu tła komunikację szyfrowaną, dzięki czemu nie trafiają na fermy.

1 Like