Obrazki z warsztatu dla fanów zse1

Link do artykułu: https://zarobmy.se/obrazki-z-warsztatu-dla-fanow-zse1/

Tekst dla garażowych fanów pierwszej odsłony zarobmy.se z wieloma nieostrymi obrazkami (wyłączyłem lampę żeby było ładnie – nie pomyślałem że będzie długa ekspozycja i ruch, a focus zgłupieje). W ramach dygresji robiłem te zdjęcia tym, co było hiciorem prawie dekadę temu i mam nadzieję przeżyć całą tę rewolucję techniczną nie…

się coś z tymi obrazkami gryzie tiechnika.

Mając klocki na poziomie palety w tetrisie opanowane mógłbyś następnym ruchem powrzucać te palety w kontenery. Te kontenery zaś spięte ścianami można postawić w dowolnym, utwardzonym miejscu tej planety.

Co z kolei zredukuje wymagania względem nowej lokalizacji dla Twojej fabryki do w miarę równego placu wyposażonego w kabel z elektrowni, no chyba że elektrownię przywieziesz ze sobą w jednym z kontenerów.

Dziwne zaiste to czasy w których trzeba spać w kapeluszu i butach, jak nie przymierzając starozakonni.

2 Likes

Obrazki już są klikalne.

Potwierdzam. Gra i buczy.

Z wyjątkiem jednego małego ale.

Pierwszy obrazek artykułu wygląda u mnie tak:

no-skrypt jest dla zarobmy.se wyłączony, ABP (AdBlockPlus) nie ma znaczenia bo obrazek się nie ładuje ani z włączonym ABP ani z wyłączonym.

2 Likes

Obrazek zalinkowany z twittera. Teraz powinno być lepiej.

… i jest.

A ten obrazek jest troszkę starszy od twittera jako takiego.

Indeed, ale jak sam wiesz nic się w tym temacie nie zmieniło. :slight_smile:

1 Like

jakby się coś w tym temacie zmieniło to musielibyśmy się uczyć życia od nowa.

2 Likes

A może właśnie właściwy kapelusz, to gwarancja spokojnego snu?

2 Likes

Czasem mnie kusi, żeby przejechać się do któregoś ze sklepów AMW i kupić jakiego stara 266 z warsztatem samowyładowczym na pace.Wydaje się być idealnym samochodem do miasta. ; )

Also, patrz jaka fajna barka: https://inzynieria.com/wpis-branzy/wiadomosci/9/56064,plywajacy-czarnobyl-niedlugo-rozpocznie-rejs

z mojej perspektywy to dowód niewolnictwa. Wolny człowiek na swojej ziemi nie ma powodu do obaw bo nic nie można mu zrobić a jeśli nawet kto popróbuje to musi liczyć się z konsekwencjami łącznie z tymi dla intruza ostatecznymi. Zrobiono z nas cyganów którzy włóczą się po świecie wysługując się innym za miskę kaszy. A zaledwie pięćset lat temu to my wysługiwaliśmy się obcymi każąc im co gorsze usługi nam świadczyć. Na naszej ziemi i wedle naszych zasad.

Kurwa, jak my nisko się stoczyliśmy … leżymy w rynsztoku, chłeptamy, mlaskamy z zadowoleniem i jeszcze udajemy że to woda mineralna …

5 Likes

… i 22 litry ropy na stówę. Do wprasowywania rowerzystów w chodnik Star jest w sam raz ale najpierw zatroszczyłbym się o jaki kawałek pola i instalację do produkcji estrów z oleju rzepakowego. Wtedy możesz sobie na 266-tkę pozwolić.

3 Likes

A czym udowadniasz innym własność- “że Twoja”?

Krwiii!

hilux na cztery łapy gdzieś prawie tyle bierze, a jak przyczepisz przyczepę prostującą ruch kierownicy to tyle - sprawdzałem w zeszłym tygodniu - liter na kilometer.

Moim ulubionym kalibrem.

2 Likes

Dysponując kalibrem dyscyplinującym aparat państwa być może nawet poczułbym się obywatelem-suwerenem i nie musiałbym partyzantki na tym okupancie stosować.

Tak się zastanawiam, czy te stoły, to nie lepiej żeby miały wszystko to co jest na blacie mocowane na śruby? Np. te siatki, półki itd. Dzięki temu, jak masz tych stołów np. 3 typy, to odkręcając “górę” na każdym z nich możesz zmienić je wszystkie w typ nr 1 - jeśli zajdzie taka potrzeba. Albo po prostu, gdy konieczne, mieć same blaty.

1 Like

Połączenie spawane jest rozłączne szlifierką lub palnikiem^^
Z punktu widzenia tego co pod ręką o śruby trudniej niż o spawanie, spawanie jest prostsze i mniej wymagające dla montera. Zwyczajne lenistwo. Może to by i miało sens. Weź pod uwagę że nie certolę się z tym jak widlakiem wrzucam na przyczepę - spawy to wytrzymają, a śruby mogłyby wymagać po tym palnika i szlifierki żeby je odkręcić jak się pokrzywią.

Mam tych stołów od groma - po co kombinować?
Zgaduję że chodzi Ci o mały warsztat gdzie trzeba by je modyfikować?
Stół do każdego zastosowania jest wykonywany “po uważaniu”. Te do spawarek mają niepraktyczną wysokość do pracy (choćby imadła byłyby za wysoko) bo muszą pod nie wejść spawarki różnych firm. No i mają wcięcia na butle - otoczone siatkami - niepraktycznym byłoby to zmieniać.
Jedyna rzecz na śruby to właśnie imadła na stołach z szufladami/skrzynkami.

Z przemysłowego punktu widzenia - na taki stół idzie arkusz blachy (albo nieco więcej), a na duży dwa arkusze. Czwórka albo piątka - nie pamiętam. Doliczamy koszt cięcia, gięcia, spawania i dochodzimy do pułapu kosztów pracy, gdzie nikt przytomny nie zrobi tego na handel, więc ktoś kto je robi i ma nie kierował się zasadnością ekonomiczną tylko użytecznością.
Czyli tam nie było księgowego, a skoro nie było to kto by tam jakie usprawnienia zasadne ekonomicznie wprowadzał?

//================
Ale może masz rację - ktoś obeznany z montażem na śrubach by to poskręcał. Też byłoby ładnie.

1 Like

Wszystko to rozważałem w kategoriach transportu i miejsca na hali - gołe blaty możez stawiać jeden na drugim i zajmują mniej miejsca - oraz zestawiania tych stanowisk w różne ciągi, w zależności od tego co jest wytwarzane - założyłem, że, każde ze stanowisk jest obsługiwane przez, jak to nazywasz, jednego z “Twoich lemingów”.

Nic chyba nie stoi na przeszkodzie, aby były dwa typy stolików - wyższe i niższe. Te wyższe, to aby każdy miał te dwa wycięcia na butle z boku, a pracować na nich i tak by można było, bo przecież można to robić na podeście ustawianym przed.

2 Likes

Stoły i maszyny można parkować na podłodze pod regałami na palety. Na pustych stołach do spawania można stawiać kolejne.

Właściwie czemu nie. Ale nie chciałoby Ci się zdejmować butli i spawarki z wężami, bo czas kosztuje, a to ciężkie graty, no i gdzieś je trzeba ustawiać - a tak przecież stoją i się wożą.