Pass-Port

A co zaczęli obijać zamiast?

2 Likes

Dostajesz taka karteczkę niebiesko-biala, pieczatek nie ma w ogóle. Na Ben Gurionie to w ogóle żaden human nie sprawdzał mi paszportu AFAIR w marcu 22 tylko maszyna była i się przystawialo paszport i wypłuwało karteczke. Co ciekawe ja ją zgubiłem na lotnisku jak wylatywałem i nie było z tego powodu problemu.

Oni wszystko mają w skynecie. De facto, tak mi się wydaje, procedura imigracyjna się odbywa zapewne w momencie otrzymania przez władze IL listy pasażerów.

Jest też fast track na Ben Gurionie jak jesteś sprofilowany jako OK ziomek przez IL to Ci nie zaglądają nawet za bardzo do toreb, możesz sobie wnieść na pokład dużo rzeczy których normalnie nie można (typu dwulitrowa butelka, kawa, takie tam).

Security też nie robiło mi problemów o walizkę banknotow, celnicy na początku byli zaalarmowani (choć nie aż tak jak w rozmowie celnik do którego sam się podkablowalem powiedział szefowi, że nie jestem muzułmaninem - a potem wybrałem numer na whatsappie i podałem, sprawa została wyjaśniona po hebrajsku i na koniec celnik mi powiedział, że fajna mam pracę i ciekawe i powodzenia, brakowało tylko żeby mnie po plecach poklepał)

Ichnie security działa na zasadzie profilowania ludzi a nie sprawdzania plecaka bardziej. Ciekawy koncept ale u nas by nie przeszło z przyczyn politpoprawnosci. Z resztą wolę nasz system (choć, admittedly, jest mniej skuteczny - tylko że my nie jesteśmy narodem aż tak bardzo wybranym ;))

6 Likes

KYC na przejściu granicznym.

2 Likes

Tak, potrafią zatrzymać przed wejściem do samolotu.

Czyli da się.

Oni sobie stworzyli problem. My za bardzo ciapowate na stwórczość^^

1 Like

Po przylocie do IL stoi kilku tajniakow i jeszcze przed sprawdzaniem paszportów zawijają na rozmowe tych (mojego kolege z Finlandii to spotkało), co im się z twarzy nie podobają.

Przed wylotem pamietam (ogolnie prawie same piękne, młode i długowłose dziewczyny tam pracowały w 2015, nie wiem jak jest ostatnimi laty) przy punkcie “dyskusji o bagażu” jeszcze przed jego prześwietlaniem, zaczeła jedna z druga na boku rozmawiać z 30s, patrząc się (tak, żebym i ja wiział co robią) na moją walizkę, monitorując przy tym mój level of stress :slight_smile:

Z łatwo schodzącymi naklejkami (ja dostałem na okładkę) zamiast pieczątek, potwierdzam.

3 Likes

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/jest-krolem-paszportow-sam-ma-ich-piec-doradza-jaki-kupic-najlepiej/7dm6ez3,07640b54

3 Likes