Przygotowania do kryzysu

Po kiego szyny?

Jak dla mnie niech trwa - jest interes do zrobienia.

Po kilku miesiącach nie będzie co zbierać. Po tygodniu jest kabaret.

Większość ludzi ma.

Odpowiedzialnie podniosą podatki.
Dochodowe od zamkniętych przedsiębiorstw^^

1 Like

Szyny jako ruszt.

Biurwa pozwala na niezłe marże

1 Like

A ja Wam powiem, ze wrecz to wszystko sobie wywrozylem.
Poltora roku temu wzialem kobite pod pache i mowie, nastepny rok bedziemy tylko podrozowac, ja bede pracowal zdalnie, potem wracamy na swieta w grudniu 2019 do Polski. Tak tez zrobilismy, odwiedizlismy 30 krajow przez ten czas, spelnilem marzenie swojego zycia.
Potem bedac w Polsce mowie: ‘moglby jakis kryzys walnac’, zanim sie przeniesiemy do Australii gdzie 2 lata temu dostalem prawo stalego pobytu, bo jak sie przeniesiemy tam i nagle cos uderzy w ekonomie, to bedzie brak pracy, wysokie oplaty za chate i zycie i tylko stres. I cel w grudniu byl taki zeby leciec w kwietniu.
A tutaj prosze, wszystko jak po mojej mysli, teraz niech padnie co ma padnac, przemieszkam sie u rodzicow z rok i jak kurz opadnie to wracam do kangurow caly na bialo z kieszeniami wypelnionymi barbarzynskim reliktem.

1 Like

grają “wsiadanego”, że paśnik będzie wkrótce pełen dóbr wszelakich i sigmy powyciągają swoje wehikuły i drakkary z szafy i ssać będą, jeśli rentowność ssania w czasie kryzysu będzie atrakcyjnie wysoka…

2 Likes

pasnik zapelni sie oczywiscie ustawa.

co innego mnie zastanawia -do wyborow musza spinac posladki i szukac hajsu na swoje brunatne pislamskie koszule. Budyn musi wygrac a wizja jest warta poswiecenia gospodarki.

Niemcy maja miec recesje wieksza niz maja. Ich proxy, jako Bangladesz podwykonawca jak sie zachowa?

A swoja droga skad wyczaruja ponad 200 miliardow, to chyba troche duzo.

na razie kombinuja aby LOT nie upadl placac pieniedzmi podatnika niedozwolone prawem UE subwencje -biurwa im brukselska kolo dudy zaraz zrobi.,.

1 Like

Obys mial racje, ale obawiam się, że koronawirus to kropla w morzu potrzeb. Mamy 5.5 miliardów nadwyżki etnicznej, co ta śmiertelność ~0.8% da?

Żeby jak najszybciej zbić populację do pożądanego poziomu trzebaby jeszcze coś wymyślić.

Aj waj, trzymam kciuki

Zacznijmy tylko może od somaliczykow - przewietrzymy Skandynawię a nie widzę ryzyka, że mamy cokolwiek z nimi wspolnego genetycznie.

2 Likes

dzis zarobilbym kulke od Grenzwache Suisse.
jezdze sobie jak chce z moim Sonderfahrgenehmiguung i przejechalem zamkniete przejscie lokalne.
Byli gotowi uzyc broni.

1 Like

Trzeba też się liczyć z niekontrolowanymi strzałami wynikającymi z nieuwagi, takie niechcący.
A wy jak myślicie? Siądzie gospodarka czy nie? Daje sobie do przyszlego tyg czas na podjęcie decyzji o budowie kurnika(60-70kur) i tunelu foliowego.

1 Like

Odpowiedziałeś ogniem prewencyjnie?

Strona podażowa nie siądzie już bardziej, ciasno się zrobi, prol stanieje jak zgłodnieje.
Ale dla wszystkich nie starczy.

Mam poltorej hektara do dyspozycji, ursusa30 z osprzętem oraz zaplecze w postaci budynku gospodarczego a do tego rozgrzebaną budowe domu. Zastanawiam się nad rym mini rolnictwem jako dopelnienie zbilansowanie zywnosci. Postawie kurnik(60-70sztuk), tunel foliowy na pomidory, a na reszcie wyznaczw ogrod warzywny plus kartofle i pszenice, posadze maliny(pod soki) i borowke oraz agrest i porzeczke. Klatki na kroliki w dalszej perspektywie a jak się zrobi naprawde źle to kupie krasulę(za relikt) Ludzie robili ostatnio zapasy jedzenia ale te zapasy mają sens aby przetrwac do wlasnych zbiorow. Juz policzylem sobie z najblizszych krewnych kto ma rece do pracy i jakiej. Ja to widze tak, sypnie sie gospodarka w pl, juz mali ledwo ciągną, ci co przyjadą z niemiec od razu są bezrobotni bo tu w pl czesto nic nie mają a ich zrodlo dochodu jest poza zasiegiem. Kazdy mysli naiwnie ze za kilka tyg sie uspokoi i wroci sobie do raichu do roboty. Po wykupie spozywkj w marketach dowiezli towar owszem ale juz mamy 10% drożej, ponoc zaklady spozywcze ciagną na 3 zmiany 7 dni w tyg. Jakby w pl byla lipa z zarciem to by dowiezli z zagranicy ale za granicą to samo(czy sie mylę?) Złoto znikło z sprzedazy więc myślę że będzie krucho. Czy sie mylę? Może ktoś wie na ile czasu robić zapasy? Akurat w marketach dowieźli i mozna dokupić, dokupować? Poza spozywką dokupuje z metalowca różne przydatne rzeczy a i z medycznego sklepu igły i strzykawki bo tanie są a może się do leczenia przydadzą.

1 Like

@Ryszard

Ty czasami czytujesz fullforda i jego nowinki spiskowe. Co myślisz o ostatnich newsach?

Dla reszty forum w skrócie :wybuch wirusa to spisek mający na celu odcięcie finansowania największych, złych i skorumpowanych banksterow, polityków, działaczy itp.

Potwierdzone info o rezygnacjach w firmach w okresie od stycznia do marca…

Microsoft
https://www.cnbc.com/2020/03/13/bill-gates-leaves-microsoft-board.html
Disney


MasterCard

L Brands

Salesforce

Uber Eats

HULU
https://techcrunch.com/2020/02/03/daily-crunch-hulu-ceo/
MGM
https://www.cnbc.com/2020/02/12/mgm-resorts-ceo-jim-murren-is-stepping-down-shares-jump.html
IBM
https://www.cnbc.com/2020/01/30/ibm-ceo-ginni-rometty-steps-down-arvind-krishna-to-take-over.html
LinkedIn

Alphabet

Blackrock CEO
DefenseStorm CEO
AXIS chairman
Bayer AG chairman
Mastercard Inc CEO
SIG both CEOs consecutively
Thomson Reuters CEO and CFO
European Research Group chairman
House of Lords David Steel resigned over failure to unmask pedophile MP Cyril Smith
hina Oil Gangran Energy
Group Holdings Ltd CFO and chairman
Ormat Technologies Inc CEO
Government of Malaysia Prime Minister and Health Minister
Warner Bros VP
Boeing 2 board members
Bank of America CEO

1 Like

Jeśli zaraz się nie opamiętają, to będą agentami braku wpływu.

Powoli mija. Trwała przez tydzień, a dla uzależnionych od smyrania ekranu wszystko powyżej 30 sekund to wieczność.

W życiu nie widziałem tak mało psiarni na ulicach jak teraz.

1 Like
1 Like

Ja widziałem dwóch ostatnio pod robotą, jak na fajka wyskoczyłem (kuffa, sam na piętrze siedzę ^^). Obydwaj w rękawiczkach lateksowych. Jak za nimi kaszlnąłem, to wyglądali, jakby zawału mieli dostać.

3 Likes

Amigosy z południa wpadli na pomysł jak ominąć kwarantanne wypożyczając psa aby wyprowadzić go na spacer płacąc od 5 - 25 EUR. Jeszcze nie tak dawno można było zarobić za wyprowadzanie, teraz trzeba płacić.

2 Likes

Czyli zamiast do nich strzelać, teraz wystarczy nakichać?

2 Likes

To jest teraz taka nowoczesna wersja “get out of the jail card”. :wink:
Kaszlącego nie aresztują.

2 Likes

Jakiś czas temu, chyba dwa lata (może półtora, chyba latem) temu padła tu kwestia co w przyszłości. I chlapnąłem że w przyszłości będziemy tu pisali o produkcji żywności. Śmiechom nie było końca. A ja na to że poważnie piszę.
Jakby ktoś przejrzał te starsze dyskusje i wyłowił^^

Potrzebujesz półtora tysiąca podwójnych snickersów na osobę plus suplementy. Rocznie.

Pęsety, nożyczki, cążki, sierpy lepiej mieć. Grubsze rzeczy wymagają kwalifikacji.

Spiski mają cele? A nie rezultaty?
A granat rzucony na podłogę w coś celuje?

Wpływy zagospodarujemy oferując podaż.

Tego właśnie nie ogarniają decydenci, mimo że mają na ten temat raporty na stole od dwudziestu lat.

Za poprzedniego ustroja się na nich pluło - teraz jak naplujesz to mogą ze strachu zacząć śmierdzieć.

3 Likes

Czyli Ty z tym kartonem snickersów też na poważnie, jak o żywności wyżej.

1 Like

Pamiętam, że było, ale nie spodziewałem się że tak szybko te czasy nadejdą

1 Like