Przygotowania do kryzysu

Oswajają? Z czym? Że 2+2=4 i tu żadne zaklęcia nie pomogą?

Inna sprawa że niektórym jak nie oznajmisz, że to jednak splunięcie, a nie deszcz to się nie zorientują. I potem będą pretensje, że nikt i nie powiedział ^^

2 Likes

Dziekuje, ale nie potrzebuje, martwi mnie zupelnie co innego.

Propofol jest latwy w syntezie, ale - tu chodzi o wszystkie certyfikaty dopuszczenia. Podales m i cene detaliczna w Sigmaaldrich.

Jezeli robi to firma to ma przeciez zupelnie inna cene. Ampulka propofolu do iniekcji dozylnej zawiera 200mg. Rafinowany olej sojowy i benzoesan sodu oraz ewentualnie 1-2% wersenianu disodowego.

W skali przemyslowej latwe do produkcji tonami w malenkiej manufakturze. W Niemczech jest jednak tylko 2 producentow Braun Melsungen i Fresenius.

Dlaczego? Biurwa? Tylko takie logiczne wytlumaczenenie, Disoprivanu nie ma tez na rynku choc to tez propofol

1 Like

No jasne że tak. Chodziło mi o to, ze nawet w Sigmie Aldrich (drożyzna dla korpo/uczelni) cena detaliczna tego jest śmiesznie niska w stosunku do potrzebnych dawek. Cenę szacuje na <$15/kg w półhurcie.

Swoją drogą natknąłem się szacując cenę na bardzo ciekawy niuansik

Further, the report states that one challenge in the market is changing pricing of phenol in different regions. Benzene and propylene are the raw materials used for manufacturing phenol. The global price of benzene is fluctuating with the growing demand. This is also affecting the price of phenol. In major consuming regions such as APAC, Europe, and North America, the fluctuating prices of phenol pose a major challenge. For instance, in APAC, the price of phenol was around $950- to $1,100 per metric tons in 2016. In Europe, prices of phenol range from $72-$78 per metric tons in 2016.

Kto by pomyślał, że takie lody można ukręcić na czymś tak prymitywnym jak fenol?

Akurat rok wcześniej wyszedłem z obiegu chemicznego, a tu prosze, coś takiego mi przeszło koło nosa…

1 Like

a czy czasami fenolu nie potrzeba jako półproduktu do kwasu pikrynowego?

Kiedyś medyk helwecki używał benzenu - kombinował z kwasem bromowym aby robić bromobenzen. Potem kombinował z bromoacetonem - tu duży problem był bo bromoaceton to przecież jest w środkach do rozpędzenia demonstracji -raz na strychu mi sie rozszczelniła aparatura i dwa tygodnie łzawiłem…

Bromoaceton z bromobenzenem kombinowałem aby potem dodać metalicznego sodu i robić keton benzylowo metylowy czyli BMK

Potem kombinowalem z Reakcja Leuckarta a nie mialem zadnych innych metod niz chalupnicze.

Nie potrafilem dobrze rozdzielic racematu, mialem 14 lat. Ale koledzy chwalili produkt. Gdyby mnie wtedy zawinieto to nie zostalbym lekarzem.

Moje inne doświadczenia to odkrycie w szpitalnej aptece wielkiej ilosci przeterminowanej urotropiny w ilosci ponad 30kg - no i ja to sobie zutylizowalem - RDX robilem.

Choc i PETN takze i estryfikacje. Jak sobie pomysle co moga robic fanatycy to coz…

Swoja droga kiedys na medycynie przyszedl Pan General i nam mowil o zagrozeniach terrorystycznych a ja do niego -a Timothy McWeigh slyszal Pan, bo nam stary trep gadal o tym ze terrorysci kupuja semtex i tak dalej…

A ja do Pana jenerala - dzis wychodzac z zajec rejestruje spolke z o.o. jutro kupuje 50 ton oleju napedowego, 5 ton nakretek 6-tek, 50-100 ton czystego azotanu amonu bo moja spolka bedzie zajmowac sie na papierze produkcja nawozow sztucznych dla ogrodnictwa. Zanim sie ktos polapie to … po ptokach----

To byly czasy gdy azotan amonu sprzedawano w postaci czystej, w workach, dzis o ile wiem dodaje sie salmiaku aby byl higroskopijny i nie detonowal. To byly czasy gy kazdy fanatyk mogl sobie zrobic w PL ANFO ile chcial.

Ale wyladowalem na dywaniku u dziekana i smutni panowie mi pytania potem zadawali.

2 Likes

Odkad Keten sprzedal azydek Breivikowi i ABW wpadło do klientów czarta scena przestała istnieć, a od pogrzebu Eko w grudniu 2015 to już absolutnie do końca.

RIP

1 Like

Ale jak ktos bedzie chcial i mial odpowiednie srodki finansowe to nie ma problemu. Kwestia pieniedzy i tylko pieniedzy.
Zastanawia mnie co innego - czy komus sie w PL lampka zapali jakbym na allegro kupil ot tak 1000 sztuk tego preparatu

1 Like

Jak będzie człowiek miał do wyboru bez biurwiego znieczulenia, albo z lewym iść na stół to zaraz się obejdziemy bez kapitańskich pieczątek.

Ze wzruszenia naturalnie.

Nonono! Nie rozpędzać mi się tu z takimi na publicznym!

Do podgrzewania pakietów żywności surwiwalowej naturalnie.

Uczelnie fanatyczne pełne są zdyscyplinowanych fanatyków nienawidzących na rozkaz - oczywiście. Wyróżniamy fanatyka kadeta, młodszego fanatyka, starszego fanatyka, czempiona, wyniesionego fanatyka - porządek musi być w płomiennym zapale.

Rozweseliłeś ich rozmową?

Tak, jest to monitorowane. Nie mysle, tylko wiem.

Trzeba to sie poprostu nitruje. Jak dolewasz oleum do przereagowanej mieszaniny to nitracja potrójna zachodzi jednoetapowo.

Najbardziej gorzka znana mi sustancja. Fuj, fuj, jak sobie przypominam… I zółta, oj zóóóóółtaaa…

Tak, ale nigdy nie rozumiałem fenomenu ANFO. Chloran kiedys był po dychu za techniczny, a ile mniej roboty…

2 Likes

dawniej stosowana do identyfikacji amin. wiem, robilem. Nawet pikrynian zelaza robilem i wcale nie jest tak niestabilny jak mawia literatura. W porownaniu do weglika miedzi jest superstabilny, nie mowiac juz o trojjodku azotu.

Nie podejrzewam ze ktokolwiek zadaje pytania jakbym kupil jedno opakowanie. Po prostu ktos to odnotuje sobie i na polke do akt.

A przeciez z jednego opakowania mozna zrobic juz niezle kuku. Powiedzialbym raczej ze takie aukcje to jest zarzutka na domoroslych pirotechnikow, aby moc sie efektami chwalic. Ze to ustawka smutnych panow.

1 Like

No u Brunona, którego z resztę Eko osobiście znał, wszyscy poza nim w jego “wywrotowej” grupie byli z ABW i to oni wpadli na ten pomysł i go namówili :smiley:

ABW ma się świetnie, Brunon i Eko nie żyją.

Ja tym panom nie wpierdalam sie miedzy wódke za zagrychę.

1 Like

Szedyt to nie ANFO - robilem proby w bloku olowianym samemu sprawdzajac zdolnosc kruszaca.

Ale zamiast oktogenu o wiele latwiej jest z estrami - PETN jest calkiem calkiem. Choc w warunkach chalupniczych najlatwiej raczej o pikrynowy kwas.

1 Like

Czyrczu Drogi,

nie obsobaczaj tak T.K. na IT21, bo to TominiK S.
Rechtsanwalt TominiK, infromatyk Gruby i lekarz Medyk - w jednym stali domu (znaczy w Zurychu operowali a dwaj z nich nadal operują).

Z moich ustaleń wynika, że to łepski facet!

Gruby,

jesteś bliżej TominiKa, to zawsze możesz wędkę zarzucić, na piwo wyskoczyć i wymienić poglądy na temat realiów podejścia do reliktu

w Waszej dyskusji na IT21 zabrakło mi wątku tzw. alocated accounts, gdzie banki ponoć rzeczywiście trzymają fizyczne sztaby z konkretnymi numerami przypisane do konkretnego klienta - czyli coś innego niż typowy safebox, bo bank “wie” do bierze na przechowanie po zakupie i za to bierze odpowiedzialność, w sensie za konkretne sztaby z numerami, sztaby o statusie good delivery, więc gdybyś chciał je spieniężyć to możesz to zrobić od razu na rzecz tego samego banku i on Ci nigdy nie powie: panie ale ta sztaba to fake…
z analizy tabel z cennikami wynika, że taka usługa kosztuje od 0,6 do 0,9% wartości reliktu. Ubezpieczenia dodatkowego się raczej nie wykupuje przyjmując, że w tej konstrukcji good delivery bank ponosi wyłączną odpowiedzialność za utratę lub fałszywą sztabkę.

2 Likes

ale to ci sami smutni, którym potem wystarczyło magisterkę byś za nich napisał ? :slight_smile: czy jacyś inni?

1 Like

Przypomniałeś mi, że w piwnicy mam jeszcze kilka słoików z ANFO, które robiłem za nastolatka… Ciekawe czy jeszcze się do czegoś nadaje.
Robiliśmy też z kolegą jakiś detonator, ale ze względu na szybszy powrót rodzicieli do domu, musiałem w pośpiechu schować cały sprzęt. No i okazało się, że bez chłodzenia proces zachodzi trochę gwałtowniej, co skończyło się miniaturową eksplozją i pokojem pełnym dymu ^^

2 Likes

Kłamczuch twierdzi że dostawy są, ale jak co do czego to nie ma.
Smoła i pierze.

A sam z siebie nie jest higroskopijny?

1 Like

jest ale salmiak pochlania jeszcze wiecej pary wodnej i jak dodasz 3 do 5% masowych salmiaku to do celow niecnych nie nadaje sie ow produkt.

To jak z dodawaniem goryczki do spirytusu badz chininy. Badz innych zwiazkow -nie nadaje sie do picia. Denaturat

1 Like

Nic nie wiem. To troche konfabulacji teraz.

Na jednej z uczelni poznanskiej i jednej wroclawskiej oraz krakowskiej duzo bylo smutnych panow, studiujacych jakies dyrdymalki. Bowiem smutni panowie za magistra dostawali wyzszy stopien zaszeregowania i placili dobrze.

Pewien student medycyny dostal cynk - smutni panowie byli klientami. Studenci medycyny chodzili za nich zdawac ustne i pisemne egzaminy. Byla sytuacja win win.

Ten student medycyny podobno zorganizowal zorganizowana grupe przestepcza o charakterze edukacyjnym - grupa ta byla dosc rozbudowana i licyzla kilkaset osob.

O dziwo po 6 miesiacach dzialalnosci zglosili sie inni studenci po reket - dawaj djengi, prowizje za to ze mozesz dzialac albo beda problemy.

Student medycyny zadzwonil do kilku smutnych panow i im powiedzial ze najblizsze operacje edukacyjne zostaja odwolane w trybie sily wyzszej. Panowie z Poznania zapytali czemu i co za charakter tejze sily.

Po wyjqasnieniu tymze kolegom charakteru zdarzenia po dwoch godzinach Ci ktorzy grozli ze jak reketu placonego w djengach nie bedzie (a bylo to wtedy w latach 1999-2002) rownowartosc 200.000 PLN przybiegli i na kolanach blagali obsrani i bladzi, ze tutaj jakies nieporozumienie zaszlo, ze oni sie pomylili. No i grupe ta rozbily dzialania zorganizowanej pozniej ekipy z KW z Poznania poniewaz koledzy sie rozpruli przy wodce. Koledzy mundurowi sie rozpruli i zawisc i zazdrosc wziela swoje.

Jednak prokurator nie dotarl do grubych i zarzuty dostaly tylko ploteczki.

Powyzsze jest konfabulacja, wymyslem, bzdurka, urojeniem, fake newsem zwal jak zwal. Autor nie ponosi bowiem autora fantazja ponosi.
Wszelkie podobienstwa co do faktycznych osob i zdarzen sa fikcyjne i przypadkowe.

3 Likes

jak widać student ów organizował outsourcing zanim to się stało modne :wink:

1 Like

Podoba mi się nazwa.

Obraził ich twierdząc że jest jakaś siła od nich wyższa^^