Przygotowania do kryzysu

Od razu piszę że okręt, bo przecież od statku czy łodzi różnica jest zasadnicza, a morza niebezpieczne, Somalijczycy w kraju, a to przecież piraty.

2 Likes

W moim lazarecie niemieckim obiad ( mięsne danie, zupa, surówka, deser, butelka 500ml napoju ) kosztuje 4 Euro.

No i wyobraźcie sobie ze tych zwykłych roboli nie stać na to. Takich salowych czy od transportu wewnatrzszpitalnego. Placa im 1150 netto miesiecznie.

Wielkie Niemcy?

2 Likes

Wszyscy Niemcy to dziedziczni zbrodniarze i słusznie ich doświadcza.

1 Like

Gadanie. Polacy i Slöowacy tam pracuja. O ile jeszcze kleryk Tiso mial pewne motywy, to…

3 Likes

Ale prosty rachunek - 22 * 4 = 880…

2 Likes

Przykre, przecież taniej nie da się zjeść obiadu.

2 Likes

mi wychodzi Tadku 88 EUR/miesiac.

ich powoli mimo wszystko nie stac. Natomiast socjal i biurwa ma na wszystko.

jestem ciekawy kiedy prole sie zbuntuja. Mi w kryzysie zrobili 100EUR/h brutto,

Kto to powiedzial - kto w mlodosci nie byl socjalista, ten na starosc bedzie skusynem? Pilsudski ?

Mi socjalizm powoli sie wlacza. To nie ma prawa skonczyc sie dobrze, jesli pracujacy sa tak upokarzani. Niedlugo nie bedzie pracujacych bo biurwa zrobi wszystko, by najwieksi panstwici wymarli.

1 Like

Socjalizm jest patologiczny ale i tzw kapitalizm czy liberalizm gospodarczy tak samo. Komunizm można nawet określić jako kapitalizm państwowy a to co mamy na zachodzie jako kapitalizm korporacyjny bo i tu i tu nie ma właścicieli dla tak dużych tworów jak fabryki, kopalnie, stocznie etc etc za to róznica jest w sposobie obsadzania mianowańcow ktorzy siedzą w zarządach. Pan Karoń kombinuje wypracować coś nowego, takie ma intencje ale jeszcze ich tak dokładnie nie artykułuje. Na razie odczarowuje świat z marksizmu. Głód, głód wyznaczy granice, przy masowym głodzie wystarczy iskra, impuls.

3 Likes

No wlasnie, jak to bedzie? Czy kraje zachodu przy wzroscie biedy i zagrozeniu glodem nie zmienią się RPA z gettami ale dla garstki bogatych, mieszkajacych za drutem pod napieciem gdzie cale miasto to czerwona strefa a zielona to wlasnie te nieliczne getta za t-łolami, heskobastionami i drutem pod napieciem? Jednak lepiej jak jest dla wszustkich na tyle bogato ze chociaz zarcia dla wszystkich starcza i nikt nie terroryzuje na ulicy z nożem do tapet aby wysępić 10euro na obiad. A na zachodzie multikulti i wojownicy ninża nie wyglądają na takich coby chcieli umierać z głodu choć będą wszedzie krzyczeć “Alan Snackbar Alan snackbar”(yt zmywak) dlatego mysle ze socjal w ue bedzie do konca bo upadek socjalu oznaczac bedzie brak bemefitow dla wojpwników nindża. A potazym w takich niemczech tez sa i komunistyczne i socjalistyczne i anarchiatyczne bojowki ktore tylko czelają na ten moment aby sie łokciami rozepchnąć.

3 Likes

Jednak takie średniowiecze z klasztorami to bylo osiagniecie bo klasztory zajmowaly miedzy innymi te samą dziedzine co korporacje(zasoby, przemysl, armia, łączność, finanse) ale tam nie toczyly sie az takie przepychanki o wladze, nie bylo tyle wojen korytarzowych marnujacych zasoby a mnisi jako posiadacze olbrzymiego majątku zadowalali sie michą zarcia oraz skromną celą a zasoby ktore posiadali tak czy inaczej wracaly do spoleczenstwa bo np ziemie dzierzawili chlopom za cene kilkunastu dniowek pracy rocznie, gromadzili zywnosc ale w czasie glodu i nieurodzaju czy na przednowku dzialali jak zbiornik buforowy i rozdawali te zywnosc po okolicy ograniczając tym rozruchy społeczne determinowane wlasnie głodem.

1 Like

Jerzy, ja Ciebie proszę… przestań.

Stwierdzilem ze kupie miesieczny abo na jedzenie jednemu z Polakow ze mna pracujacych. Nie bede takim ch…jem.

2 Likes

Wyszukany sposób, by znów poczuć się młodo! :smiley:

2 Likes

Aleee o soo chodziii…
A, to zeero…
A to przepraszam, ale dzisiaj jestem na lekkich obrotach, ekch…

1 Like

Bardzo Ciebie szanuje, naprawde robisz niezłą robotę, sporo tez przez to w d… dostałeś, niby za co? Jakbyś sobie odpuścił to by ci było łatwiej, ale wiemy że nie o to tylko chodzi. Ostatnio pojeździłem troche po depeesach. Mimo wszystko te prowadzone przez siostrzyczki mają wyższy poziom jeśli chodzi o zadowolenie podopiecznych i zadbanie o nich mimo że to byli w większości ludzie o średnim i dużym poziomie upośledzenia. Nawet jedna pani pielęgniarka opowiadała, że przyszła tu na chwile popracować a została na ponad 40 lat i mimo emerytury dalej tam pracuje bo lubi a pieniedzy przeciez nie ma tam żadnych specjalnych. Jak wyjde z syfu to zajmę się czymś pożytecznym, może założę pasiekę i będę zbierał miód. Dziś właśnie pomogłem kumplowi zapakować 110 uli na ciężarówe aby wywieść je na akacje do lasu akacjowego. Po akacji lipa, gryka, moze facelia oraz nawłoć i na koncu wrzos ale ten miod najdroższy bo najtrudniwjszy do pozyskania(duzo pszczol przy tym ginie)

2 Likes

Nie moje pieniadze ale nie lepiej kazdemu na kilka dni zeby nie wprowadzac zametu?

Rozdalem kiedys troche lustrzanek i samochodow i zwykle było fajnie ale czasami słyszałem a czemu jemu tak a mi nie, u know the drill. Tak tylko o tym pomyśl zebys sobie gorzej nie zrobil przez dobre serce. Ja sobie zrobiłem.

oo, w sensie jakaś monokultura czy mieszany z dużym udziałem??

1 Like

Lasy akacjowe, z przewagą akacji rosną w okolicach Zielonej Góry. Obecnie akacja czyli robinia jest traktowana jako roślina inwazyjna i usuwana z drzewostanu lasów. Byla sadzona przez niemców jako roślina miododajna, zwiększająca baze pożytkową dla pszczół.

3 Likes

Terrorystów trzeba zabijać na miejscu, później karać rodzinę i znajomych tegoż (dżucze) i zostawiać jako przykład żeby sobie powisieli jakiś czas.
Jeśli na pustym kontynencie gdzie samo rośnie ktoś nie potrafi choćby uprawiać żywności na własne potrzeby to nie musi żyć.

Spoko - wytwarzamy lepsze łokcie.

Wszystko było jak w normalnej korporze, były luksusy i było na bogato.

//=============
@MedicusHellveticus uważa że robi dobrze i mu źle, mi dobrze bo robię odwrotnie.

1 Like

Pamiętam wesołe lato 2011 jak w UK zaczęły się wakacje… policja w Londonie rozwaliła BAME druggie dilera i młodzieży postanowiła świętować ten fakt okradaniem sklepów I rozwalaniem samochodów… we wszystkich dużych miastach.
Oczywiście lewactwo ich potem broniło ze benefity za małe… I brakowało im na nowe Nike‘i… fakt że całość tak sprawnie się rozkręciła a policja grzeczne stała I kibicowala z dystansu nie jest przypadkiem…
W postCovidowym Albionie wystarczy teraz troszku rozkręcić inflację… zrobić powtórkę z rozrywki I ludzie będą się modlić do Big Brothera bardziej gorąco niż o zdrowie “papieża QE”…

2 Likes

a ja znam tylko kurewstwo ze strony kleru. Nic więcej, jednak nie robię krucjaty. Moi kumple najlepsze gayimprezy mieli w seminarium duchownym. Najlepsze dragi tam były.

Co do tego mitycznego socjalu to o Szwecji tez sa wyobrażenia, jednak @3r3 próbował prostować publiczne mity. No ale to na zasadzie gadał dziad do obrazu a ten ni razu.

1 Like

Nie przecze, klapek nie mam na oczach, sam widze co się odiwania, co innego oficjalnie a co innego za kotarą ale i to się skończy i dostaną za swoje. Na szczęscie nie wszyscy tacy są, ale wychodzi że coraz mniej.

1 Like