Roomleft-owy cash w obieg

Dziś odwiedziłem wioskowy oddział Sparkasse, chcąc wymienić potomnym drobne i przy okazji uiścić daninę roomleft-owym cash-em za wyjazd córki do Wiednia. Obejście wędrówki gotówki przez konto;) .
Jakie było moje zdziwienie kiedy pani “bankier”
Zarządzał 20€ (dwadzieścia Euro) za wykonanie normalnego przelewu😕, zapytałem czy to o tą walkę z cash chodzi, ale odpowiedzi brak.normalna opłata w zeszłym jeszcze roku wynosiła 2,50€!!! Sektor budowlany w Austrii jedzie już na tylnym kole(staje dęba) bynajmniej w moim regionie.
Ciekaw jestem jak to będzie kiedy wszystkie zlecenia będą szły przez konto, kto pokryje różnice.
Tak sobie dumam…

7 Likes

W Niderlandii 20E było pobierane już 6 temu w narodowym banku, który został jednocześnie wybrany najgorszym bankiem we własnym kraju.

Widać w ojczyźnie adolfiej też się tego już nauczyli.

3 Likes

domiar.

nie będzie co zlecać.

3 Likes

Gratuluję koledze.
Na północy sukces, to wejście do banku. Jak człowiek już wejdzie, to szczęśliwy, nie mysli o duperelach.

5 Likes

Za moich czasów było tak, że Szparkasy są dla miejscowych redneków, którzy używają girokarty do płatności za zakupy w lokalnym penny.

Za wszelkie ekstrawagancje w rodzaju przelewów na wschód (np do Meklemburgii^^), nie wspominając już o wycieczkach, mogą prewencyjnie zablokować konto, bo który przyzwoity człowiek miałby się ruszać poza swoją wieś i po co?

Kolega kolegi wpłacał natomiast od czasu do czasu kwoty rzędu 1-2kE przez wpłatomat Commerzbanku i nie wzbudzało, haraczy też nie brali, podobnie rzecz miała się z wypłatami.
Dochodów deklarowanych - brak.

Rzecz dotyczyła Rzeszy Właściwiej.

4 Likes

Nawet jak by przez mysl komukolwiek tutaj na forum przeszlo, ze kolegi nie stac, to by to było z naszej strony co najmniej niegrzeczne :wink:

2 Likes

@Glowa
Sektor budowlany w Austrii jedzie już na tylnym kole(staje dęba) bynajmniej w moim regionie.

Wiedeń koń jest prawie martwy ,tylko nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe , za pare miesięcy będzie posprzatane , nie będzie co zbierać.

4 Likes