Śnieży - trzasnąć to kozetką

Link do artykułu: Śnieży – trzasnąć to kozetką – Zarobmy.se

Kwartał od przebazowania. Trzeba było pozmieniać wszystko, żeby miało szanse być po staremu. Napadły mnie wspomnienia, że każdy z występujących wariantów awarii już widziałem, wspomnienia przedsiębiorstw, nazwisk, adresów i rzeczy, które poszły nie tak. Przedsiębiorca wpadł w bagno i sam by się z niego już nie wygrzebał, ale cywilizacja techniczna…

3 Likes

Wesołych Świąt!

1 Like

tegoroczny niemiecki film “Die Wannsseekonferenz” opowiada historię międzyministerialnej konferencji na której technokraci zaplanowali oraz ustalili pomiędzy sobą szczegóły ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej na terenach III Rzeszy.

Zarysowali problemy, przestrzenie rozwiązań, ustalili zakresy odpowiedzialności oraz priorytety po czym wzięli się do roboty.

Wyszedł im z tego holocaust.

1 Like

Lepiej wyszli na tym Niemcy którzy przeżyli czy Żydzi którzy przeżyli?
Niemcy dzisiaj są pod okupacją, a Żydzi mają broń jądrową. Inna sprawa, że ta broń to ich własny pomysł, więc może Niemcy sobie przykleją jakieś wyższe przesłanki do zamiarów, wszak na początku Żydzi prowadzili badania u nich^^

4 Likes

Ale w Heigerlochu nic nie było sensownego i nie ma… nie tennzakres inwestycji. Owszem, Fermi budował stos na boisku bejsbolowym a Germanie pod kosciolkiem. No ale…

1 Like

Wtedy nikt jeszcze nie miał wyobrażenia jaka skala będzie konieczna.

1 Like

Otto Hahn,
Fritz Straßmann,
Lise Meitner,
Otto Frisch.

Kaiser Wilhelm Institut für Chemie, Berlin, 1939.

1 Like

a gdzie Weizsacker ?

1 Like

No nie do końca tak.
Decyzja zapadła już wcześniej, a tam tylko dogadywali logistykę całego procesu.

1 Like

Stare powiedzenie: “Kto z kim przestaje takim się staje”

Pracownik porządkowy cieszył się że jest mniej pracy bo mniej ma wiórów do wywożenia na złom. Stary frezer mu powiedział że “jak tak dłużej będzie to ciebie pierwszego zwolnią, bo my będziemy mieć czas sami wywozić wióry”, i to jedno zdanie go naprostowało.

Są zamożni prole - ale ich akurat nie trzeba poganiać, co skąd się bierze.

Do tej pory krawaciarz miał tylko sprzedawać to co zrobił Chińczyk.
Teraz trzeba zrobić, sprzedać i skorelować te dwie rzeczy.

1 Like

porównaj stopień skomplikowania oraz efekty rozkazu zorganizowania holocaustu ze stopniem skomplikowania oraz efektami rozkazu “Cel, który postawiłem Spółkom Skarbu Państwa z Ministerstwa Aktywów Państwowych, jest jeden: węgla ma być nadmiar. Chcę, żeby było więcej węgla, niż jest potrzebne nawet na srogą zimę”.

Zauważasz różnice ?

2 Likes

W moim wypadku nie udało się nawiązać łączności gdyż w środku nie przeprowadzano już żadnej korelacji. Jak się tak prolokompost zapętli to pozostaje odciąć zasilanie i poczekać na rzeczywistość żeby spatchowała.

Przepełnienie bufora?

1 Like

3 Likes