Spekulacja na SSD & HDD

Nie ważne . Firma stawia :wink:

2 Likes

To? dwa rigi ssa moze z 600w?

4 Likes

Docelowo beda dwa moje, trzy Romana (ktory mam nadzieje kiedys je wezmie ode mnie) i 1 @nomad

szesc kompow, jeszcze cztery mozna zeby sie lodowka domykala

4 Likes

No niestety za prąd płace ja ;/

2 Likes

Na jednej z uczelni w stolicy to się dopiero zorientowali, że im drukują cyfrowo “cuda” na jednym z wydziałów jak się pomieszczenie z czterema komputerami w nocy spaliło, gmach też trochę nadwątliło :wink:

2 Likes

Jakby co to mam miejsca na 3-4 rigi i postawie swiatlowod w maju, nie ponosze odpowiedzialnosci za nic łacznie z pozarami, robie najlepiej jak umiem :stuck_out_tongue:

4 Likes

Przypomina mi się takie
stare hasło
"Robimy dobrze za pirewszym razem ":wink:

3 Likes

Przecież temat krypto i hdd już był wałkowany przy ostatniej hossie. Siacoin, Storj. Dysków z rynku nie wymiotło.

3 Likes

Zobaczymy jak tym razem.

2 Likes

dyskow sa pelne magazyny, ich fizycznie nie brakuje. Ich ma brakować. To dwie różne sprawy. Digitec Galaxus Suisse ma akurat samych WD 18TB 50.000 sztuk na stanie.

2 Likes

Jak się robi zupe z dysków ?

3 Likes

Ja wole smarowac keczupem.

3 Likes

jakis tydzien temu z @impeer rozmawialismy o kupnie dysku. Proponowalem ten dysk WD WD Ultrastar DC HC550 (18TB, 3.5", CMR) - Galaxus
kupowalem go za 386 CHF brutto. Jak @impeer pytal byl za 400… wczoraj za 568CHF bodajze albo 586…
no a dzis

a najwazniejsze przy nowych dyskach… zauwazcie ze ten linkowany przeze mnie jest CMR

Dyski SMR czyli Shingled magnetic recording – Wikipedia, wolna encyklopedia jak i MAMR nie nadają się absolutnie na jkiekolwiek macierze dyskowe.**

2 Likes

Tutaj o kopaniu krypto? :smiley: osoby rozwazajace inwestowanie w koparki powinny rozwazyc po prostu zakup coina … :slight_smile: moze sie okazac (kolejny raz), ze to bedzie lepsza inwestycja. Od razu zaznaczam, ze nie zamierzam go kupowac.

3 Likes

i like the data center

3 Likes

Masz duzo miejsca i lubisz plynacy prad :slight_smile:

Wszystko dobrze pracuje? Czesto robi read/write? Nie ma bugow? Pytam z ciekawosci - mam tez w swoim portfolio Sia i jestem ciekaw jak to z Chia.

2 Likes

pierwszy dzien chodzi

mial plot zajmowac 5h a zajmuje 2.5 :<

za dobrze zrobilem swoja robote ;/

3 Likes

Ale tu się zawsze kombinuje jak zrobić podaż, a nie dostarczyć popytu - taki klimat lokalny.

3 Likes

Nie zmienia to faktu, ze nalezy sie czasem zastanowic czy inwestycja w dostarczanie podazy jest oplacalna. Ja nie twierdze, ze nie jest- sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladac. Poza tym dawno nie bylo takiego hype na coinie ktory nie jest jeszcze notowany na gieldach.

Ciekawa rzecz z ich strony:

Zapewne i tak ten projekt ozloci minerow i posiadaczy bo w krypto wzrosty cen sa zwykle nielogiczne :slight_smile:

2 Likes

Dlatego ją ograniczamy do poziomu popytu i szukamy niszy popytowych.

2 Likes