To nie jest popsute - to jest tak skonstruowane

Link do artykułu: https://zarobmy.se/to-nie-jest-popsute-to-jest-tak-skonstruowane/

Jesteście w ostatnim czasie faszerowani propagandą jakoby w Kalifacie Północy było coś nie tak, jakieś bomby, imigranci? Temat mnie zaprzątnął gdyż wielu znajomych zaczęło mi zatruwać kanały komunikacji pytając co się tam odjaniepawla. Otóż nic szczególnego. Owszem – nie jest to terytorium wolne od problemów, strzelaniny na ulicach nieco się…

10 Likes

Raczysz sobie żartować o poranku.

Akcjonariuszy oraz siedzących na coco bondach banku CS rąbnięto w sumie na dwucyfrową liczbę franków w miliardach licząc i z tego powodu nie prowadzi się żadnego śledztwa. Ani dochodzenia nawet.

Że rabował rząd razem z lokalną odmianą KNF (“Finma”) na podstawie rozporządzenia które sam sobie z mocą wsteczną zmienił to nikogo z miejscowych nie wzbudza. Ruki pa szwam i do następnej razy. Że miejscowa konstytucja zabrania wywłaszczenia bez odszkodowania - też nikogo nie interesuje. Przecież sytuacja w której rząd łamie konstytucję zdarzyć się może w Somalii czy w Rosji ale nie w Szwajcarii.

W Watykanie mawia się że papieże czasami umierają ale nigdy nie bywają chorzy. To samo powiedzieć można o systemie. Jak padnie to wymyśli się nowy ale do momentu zgonu wszystko jest cacy a kto myśli inaczej ten myślozbrodniarz.

5 Likes

Obilo mi sie o uszy, ze w Niedorzeczu Deloitte dostanie po lapkach za audyty GetInu (bo szambo wybilo).

7 Likes

Surrealizm przy kawie.

Wypadeczek przy łupionku.

5 Likes

kłopoty GetInu zaczęły się kiedy Leszek Cz. rzekomo odmówił zapłacenia rzekomej doli w wysokości rzekomo 40 mln zł Grupie Trzymającej Władzę, reprezentowanej podczas słynnej rozmowy przez ówczesnego szefa KNF, niejakiego Marka Ch.

Który to Marek Ch. nagle stracił głos i nawet jeśli pójdzie do tiurmy to odsiedzi w ciszy cały wyrok jak na solidnego słupa przystało. Do dzisiaj nie wiadomo również kto wysłał Lwa Rywina do Adama Michnika a reguły w biznesie pozostają te same.

Walenie po łapkach Deloitte’a linijką to nie więcej niż mandat za złe parkowanie. Biorąc pod uwagę polityczny kontekst niedoszłej transakcji nie jest pewne czy Deloitte nie działał zgodnie z zamówieniem. Tyle że zamawiającego z cienia wyciągnąć się nie da bo zarówno cień jak i zamawiający już się rozpłynęli.

Więc kable w wodę. A jak rybki jakieś przy tym wypłyną to tym lepiej - na kolację będzie jak znalazł.

Osobną kwestią są retorsje które Deloitte może w odpowiedzi nałożyć na rząd RP gdyby ten rząd zaczął mu bruździć w interesach. A Deloitte ma czym oddać i kto jak kto ale Morawiecki junior doskonale o tym wie.

biały szum podkręcony przez przypadek na wzmacniaczu.

4 Likes

Jeśli kredytowali moje przedsięwzięcia to znaczy, że coś z nimi musiało być poważnie nie tak. Robili to na słowo harcerza.
To była pralnia.

Nununu, niedobry pysiaczek^^
Tyle im mogą.

Rozpłynęło się coś jeszcze^^

Znowu wojna z Japonią?
Przypominam, że uchodźstwo wypowiedziało, a później prl paktował o pokoju.
Siły pod sztandarami się co prawda nie zetknęły, ale co to komu przeszkadza?

A właśnie, bo to co kredytował mi getin, to na końcu w wymagalność stawiał wb… i te nazwiska^^

Przebija z innej fazy - za mocny prąd tam już jest. Dlatego w se bagno wybiło.
W Polin jest dokładnie to samo - finanse, przemysł, urzędy w rękach gangów (mafie polityczne). W se doprowadziło to normalnych gangsta do zaczerpnięcia ludności, której te mafie nadojadły i są z tego bomby.

5 Likes

Parę, to zawczasu spuszczono Wilczkiem i jego ustawą a ci z wojenki, to wybili się sami - ktoś przecież musiał mieć dłuższego. Pozostałe przy życiu dziady trafiły do pierdla. A jak zaczęli pisać książki, to okazało się, że “zupa była za słona”. To apropos tego monopolu, o którym można było usłyszeć, i to publicznie, od nie byle kogo, bo samego ministra.

3 Likes

Gospodarz nie rozumie, co to islam, cytuję za Frondą:

"Dwanaście razy Koran przytacza stanowczy nakaz Allaha krwawej walki.

Wojna jest obowiązkiem każdego zdrowego muzułmanina i każdy muzułmanin musi ją wspierać. Kto się nie udziela, nie wspiera wojny przynajmniej finansowo, ściąga na siebie gniew Allaha i będzie ukarany torturami i mękami w wieczności. Ponad 320 razy grozi się wygodnym muzułmanom ciężkimi karami, aby uczynić ich uległymi, posłusznymi. Muzułmanina, który nie walczy, ani nie zbroi wojowników, tego Allah dotknie nieszczęściem w Dniu Ostatecznym. (Hadis według Ibn Madża).

Sam Allah prowadzi walkę z przeciwnikami islamu: „To nie wy ich zabijaliście, lecz Allah ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzucałeś, lecz to Allah rzucił.” (Koran 8,17).

Allah pomaga swoim wojownikom: „Oto mówiłeś do wiernych: ‘Czyż wam to nie wystarczy, że pomaga wam Pan wasz trzema tysiącami zesłanych aniołów?’ Tak! Jeśli będziecie cierpliwi i bogobojni i jeśli oni zaatakują was niespodziewanie, to dopomoże wam Pan wasz pięcioma tysiącami aniołów, wyróżnionymi.”(Koran 3, 124-125)

Pięć razy nakazuje Allah w Koranie zabijać wszystkich nie-muzułmanów (dwa razy w 2,191; w 4,89; 4,91; 4,95). Ci muzułmanie, którzy poddają się woli Allaha i prowadzą nakazaną przez niego krwawą wojnę są prawdziwymi muzułmanami. Błędnym jest nazywanie ich islamistami, fundamentalistami lub ekstremistami."

3 Likes

Nie muszę, wciskam memory, call Jihad. I zaraz wszystko wiem^^
//na privie kręcę bękę, który inżynier Jihad, bo to wąska branża i zaraz by skojarzył kto tu bloga pisze^^

3 Likes

Jak mu się pokićka konfiguracja przekierowań rozmów przychodzących to możesz mieć przegwizdane.

im mniej wiemy tym krócej będziemy przesłuchiwani. Choć natężenie przesłuchania może być odwrotnie proporcjonalne do jego wyników jeśli przesłuchujący okaże się być ukierunkowanym na sukces amatorem.

3 Likes

Kiedyś słyszałem plotkę, że Wietnamczycy (pewnie nie tylko oni, i to pewnie jakaś oczywistość co piszę), to bardzo dobrze zorganizowana, i przez to też, bogata grupa w PL. Bo nie donoszą na siebie i umieją grać w państwizm (wymieniają się fakturami, watą itd). Wystarczy nie płacić podatków i bardzo szybko staje się człowiek baaaardzo bogaty. Wg plotek…

Albo dodatnią wartość ujemną haha

4 Likes

Ale że wszyscy czy grupa z grupy?
Bo nie zakładasz, że to z zamożności odwalają czarną robotę w niemieckich fabrykach na terenie Generalnej Guberni?

To wszyscy normalni ludzie robią wszędzie.
A że nie donoszą - a jak chciałbyś donieść mówiąc w dość obcym, egzotycznym języku?
Jeśli znasz lokalny to raczej się już ustawiłeś? To na co to całe donoszenie?

I donieść na kogo?
Na niemiecką korporę?

Wyobraź sobie, że idę do skarbówki nasmrodzić, że były naczelnik będący obecnie regionalnym szefem jankeskiej dwuliterówki dba, aby audyty były robione przez osoby o gwarantowanej kompetencji (analfabeci wtórni)… z miejsca by za takie kalumnie shissuslandera pogonili. I słusznie!
Chwilę później okazałoby się, że z jakiś powodów nie mogą mieszkać, dziećmi musi zająć się opieka, a w ogóle to popełniłem bezeceństwo tak straszliwe, że nie można mi nawet odczytać zarzutów^^
Czy mi to wszystko aż tak przeszkadza?
Czy też mnie karmi i daje możliwości?

Nie, wtedy człowiek pracuje na siebie, a to że frajerzy płacący podatki wyższe niż niewolnicy w Rzymie są biedni to sami sobie winni.

Urojoną^^

2 Likes

A nie przychodzi wam do głowy, że (jak za Adolfa) “ludy północy” się w końcu wnerwią i pozamiatają te getta? Idzie ku gorszemu i jakiegoś kozła ofiarnego trzeba znaleźć.

Bo wymieniasz produkty LUKSUSOWE, do zbierania których trzeba ludzi. One już są drogie jak cholera i wcale nie są niezbędne do życia. Do siania i zbierania (np.) zbóż nie trzeba żadnej istotnej “siły roboczej”. Zbieractwo to było “na fali” parę tysięcy lat temu:). W USA (i Ukrainie) kombajny jadą przez 2 tygodnie z jednego krańca “pola” na drugi kosząc co tam napotkają na drodze.

2 Likes

Kto ma pozamiatać jak w służbach drugie pokolenie normalnych ludzi ?

2 Likes

No afd właśnie zyskała na sile w dwóch z 3-ech najważniejszych landów w DE…

Hmmmm… może już nie długo: Fruit-picking drones may be heading for an orchard near you (newatlas.com)

1 Like

Jakoś mieszkając na Północy od 20 lat taka myśl mi nawet przez myśl nie przemknęła.
Otóż nieurodzeni się nie wnerwią. I na pewno nic nie zrobią.
Mniejszość skandynawska na Północy to banda starców z balkonikami i niedobitki.
Tubylec mający oboje rodziców tubylczych to rzadkość w szkole. Na co często młody zwraca mi uwagę.

W Kanadzie winni są Kanadyjczycy, za co z pewnością przepraszają^^

Miały za nas pracować roboty?^^

A witaminy w tabletkach zorganizują roboty :slight_smile:

Na transparent!

Służba jest traktowana jako praca tymczasowa w oczekiwaniu na spokojną fuchę w fastfoodzie. Ciężko znaleźć psa, który nosi obrożę dłużej niż dwa lata.

Proponuję uznać niemieckie roszczenia, powołać w Prusach jakiś rząd z niemieckich przebierańców i zawrzeć z nim kapitulację, że oddają wszystkie terytoria 3 Rzeszy. A później wciskać Niemcom, że tak samo jak oni się umówili z Kacapami i to niby ma obowiązywać, to tak samo z nimi są bilety^^

Pokazywanie tego montażu raz za razem nie zmienia faktu, że przeprowadzany derobotyzację. Złożoność przerosła podaż sapiensów.

2 Likes

Ostatnio znowu miałem okazję jeździć po dostawcach… od ostatniej wizyty zwróciło moją uwagę, że poznikało wielu spawaczy z firm, natomiast stanowiska spawalnicze się rozmnożyły i zrobotyzowały. Nawet w małych MiSiach poniżej 200 luda… ale wszyscy narzekają, że ludzi ciężko znaleźć na fachowe stanowiska, a książki zamówień pełne… i sporo zamówień ze zbrojeniówki się ściele…
Derobotyzacja to raczej w automotive ma miejsce, bo widzę coraz więcej miejsc w innych branżach, gdzie robotyzacja rośnie. Nawet moje kochanie będzie coś w jednej firmie robotyzowała…

2 Likes

Odwiedź cmentarz.

Widziałeś tylko początek - już odwiedziłem firmy, które te stanowiska wystawiły w trawę zabierając wyłącznie źródła prądu. I teraz kombinują jak kształcić spawaczy.
Odwiedzasz zapóźnione firmy trzeciego garnituru.

Jak wyżej^^

Za tyle to dyrektor sam sobie tego robota będzie dopasowywał do rzeczywistości^^

G się ściele, są ramówki, ale bez poszerzania capcity z przyczyn wymienionych pod pierwszym cytatem w funkcji spod drugiego^^

Wszędzie, ponieważ… blachy jakoś nie chcą być urwał takie proste jak w cadzie^^

Kartony, pakowanie - tam gdzie nie trzeba precyzji owszem.
Najłatwiej zastąpić niskie kwalifikacje.

W spawaniu to raczej mechanizacja, łączenia liniowe na maszynach przelotowych, tam gdzie masz mało stopni swobody - tam to hula. Ale ostatni kilometr trzeba dowieźć ręcznie.

4 Likes

Ja Ci nawet podpowiem jaki jest następny krok w takich małych firemkach garażowych, mało znaczących jak S[cenzura], S[cenzura] (okręty podwodne, siłownie)… przychodzi 14 latek i to spawa. Tak wygląda ta cała robotyzacja.
Fetch the children^^

Najśmieszniejsze jest to, że wczoraj na pogaduchach leciała reklama kruszarki. To wyciągnąłem im zdjęcia jak mój smarkaty im to produkuje. I nie żeby jakieś protesty przeciwko pracy dzieci - od razu się zastanawiali kiedy będą mogli go na legalu w garażu wyzyskać.

Powinni na reklamach pisać “made in Sweden by children” :slight_smile:

7 Likes

Za wyjątkiem niszy, w której robot przysłany przez czajnika pozostaje tak konkurencyjny, że opłaca się tracić ich tysiące miesięcznie.

Bo spawaczy nie ma, a roboty chwilowo są.

2 Likes