To nie plac pochyla wieżę

Link do artykułu: https://zarobmy.se/to-nie-plac-pochyla-wieze/

Z tytułu wynika o czym to będzie. Tekst jest przeznaczony dla czytelników zse, a omawiana publikacja ma inny target, bardzo odległy od profilu czytelników. Będę się odnosił do tego kilka razy gdzie trafia ona w pustkę, bo jest przeznaczona dla innego czytelnika, ale czasem, dla zasady postaram się wczuć w…

5 Likes

… a cmentarze najeźdźców powoli chylą się ku upadkowi z braku świeżych dostaw.

Nowych najeźdźców miejscowi nie zabijają. Dodatkowy powód żeby sobie t.z.w. ojczyznę odpuścić.

2 Likes

Przysłowiowi jajogłowi administratorzy z Żoliborza mają jeden feler: w zasadzie do pierwszego wystrzału w 2022r cały czas większość zasobów lokowali w nieruchomości w 3RP. Owszem czasem ktoś sobie kupił domek we Włoszech czy innym tanim kraju południa Unii, ale mentalnie nikt się nie spodziewał, że zwroty z betonu nad Wisłą będą zagrożone. I to od średniego do wysokiego szczebla administracji krajowej, plotki z kilku źródeł. Po 2022 zaczeła się dywersyfikacja (rekordowe inwestycje Polaków w Hiszpanii) ale tak naprawdę ciągle wszyscy zakładają że “jakoś to będzie”.

i nie zapomniajmy, że RON weszła w wielką próżnię na wschodzie, to raz. A dwa, że nawet Kazimierz Jagiellończyk się musiał liczyć z układami, nie mówiąc o Olbrachcie, Aleksandrze czy Batorym którzy spotkali na swojej drodze ciężarówki ze żwirem. Pod tym względem patronem naszym jest Zygmunt Stary i August III Sas, którzy “po prostu byli”.

Pana Mecenasa poznałem jeszcze przed pandemią i już wtedy widać było początki rozjeżdżania amerykańskiego stylu narracji (TED talks i ciekwe powerpointy) z romantycznymi marzeniami nastolatka, który gdy Polska wygrywa Mistrzostwa Świata wyłącza PlayStation i idzie spać. Albo który husarią gromi Ming i kolonizuje Chile w EU4.

Haha. jest starsznie egzaltowana. W sumie każda kolejna coraz bardziej, ale tu już mało brakowało by ją pisać trzynastozgłoskowcem (o żebym kiedyś dożył tej pociechy by moje księgi zbłądziły pod strzechy, ale Adam to nawet jakieś siły zbrojne osobiście organizował. Mój złośliwy komentarz jest taki, że kryzys wieku średniego rodzi rozdzarcie, że równieśniczki dawno nie te, młodym pannom się nie zaimponuje nawet marynarką, a te co się kręcą to nie rozumieją historii i trochę tak się człowiek czuje jak z biorobotem.

Tak, ale problem jak już wspomniałem jest jeszcze śmieszniejszy. Elity maja jakąś ograniczoną świadomość swojej ułomności z jednej strony kosztem Najjaśniejszej konserwują swój status, ale z drugiej wypierają ze swojej świadomości wszelkie ryzyko upadku takowej i kupują kolejne kawalerki. Troche “na stos rzuciliśmy my swój życia los”.

To się zmieniło po 2004. Ludzie urodzeni w Kondominium 1997+ są juz Zachodem. Stąd między innymi elity widzą, że po wysłaniu swoich dzieci na Oxbridge “synów swych nie rozumieją” (o córkach to nawet nie wspomnę).

O to bym polemizował patrząć gdzie Pan Antoni buduje magazyny, albo gdzie Intel stawia fabrykę, czy gdzie Jankesi biegaja po poligonie w Polsce. Oni tam dobrze wiedzą którędy na Berlin:)

Metropolie i prowincja. Żadne tam dwie krainy, może troche tereny exPGRowskich hacjend zaburzają równanie, ale nie ma żadnej Polski A-B. Jesteś albo z metropolii, albo z prowincji (i jak masz szczęście to z prowincji między Poznań-Rzeszów, a jak pecha to Podlasie czy “Polska D” (Drezdenko). Polska prowincjonalna jest tradycyjnie dawcą niewolników do miast, ale z racji tego że jest już wyeksploatowana do 0 to trzeba sciągać Bangladeszopolaków.

po tym jak branki się same wywiozły z Ukrainy to po co wojować?:slight_smile:

Kolaps instalacji da się przeboleć. Problem jest taki, że jakby entry-level w Bumarze dostał rynkowe stawki, to menadżer+1 zarabiałbym w modelu feudalnym więcej niż Obajtek, a tego system nie wytrzyma.

Ziemkiewicz miał na ten temat ciekawą prelekcję, między innymi o takich jak tu niebieskich ptakach których trzeba uświadomoć, że Państwo Polskie im zrobi lepiej niż inne. Pożyjemy zobaczymy. W ogóle RAZ to jest piękny przykład gdy jak mówi o czymś na czym sie zna (układ polityczno-towarszyski 3RP) to ma to ręce i nogi a jak na cokolwiek innego to wszystko jest tak zmyślone że zęby bolą.

Kacapia powinna się poporządkować planom Rzeszy i to by im dało największy zysk czasowy. Że nie zrobili tego to gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym ze to sabotaż.

No właśnie. Niemcy miały pomysł na Wielką Euroazję. A teraz ten pomysł się dezintegruje z miesiąca na miesiąc. Ciekawe czy Rzesza to wytrzyma czy rozbije się dzielnicowo?

I pewien błędny u Gospodarza ciąg logiczny. Skoro:

to po co mamy:

skoro możemy

bo i tak nie ma komu powiedzieć sprawdzam. Gry wojenne zmieniły się w twitterowe wojny korytarzowe:)

Silność zwartość i gotowość trzeba zawsze podpierać biletem na zaleszczyki, ale jaki mówił Sun Tzu, po być słabym jak można udawać silnego?

Syndrom wieku postśredniego “weżmy się i niech ktoś coś zrobić”.

Januszy nie zabraknie, a już od 5 lat braki w dzieciarni są takie, że narodowosocjalistyczny rząd importuje masowo pigmentododatnich.

To się nie trzyma faktów, tzn młodych teraz jest WIĘCEJ w miastach (miasta kanbalizują prowincję aż nie zostatnie tam kamień na kamieniu, w średniowieczu też tak robiły). Wkleję taką oto piramidę demograficzną z miast co mają wzrosty w ciagu ostatniej dekady jak Nigeria, tylko przez grabienie chętnych.


Zainteresowanym też polecam przyjrzeć się różnicą w niebieskim vs czerwonym.

To się rozwiązuje tworząc partię zewnętrzną i wewnętrzną jak w Bezcennym Izrealu. U nas raczej trudne, bo romantyczna Polska jest narodem inkluzywnym, w odróznieniu od eksluzywnej Sarmatii.

Stąd konrrewolucjonizm współczesnej petite bourgeoisie i wieża się może co najwyżej zapaść pod własnym ciężarem jak już myszy zjedzą Popiela.

Stosunek Mecenasa do ekspatów jest przezabawny, bo na żywo to on ma charakterystyczne dla swojego pokolenia szalone kompleksy wobec tych co odnieśli sukces na Zachodzie. Ale z drugiej strony chciałby nimi kierować jak szczurołap za łade melodie, a wracając do początku: nie jest Mickiewiczem.

A to Zelenski obiecał

#teddDeireadh #innegoKońcaŚwiataNieBędzie
Zaprawdę, powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego Światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca. Świat umrze wśród mrozu, a odrodzi się wraz z nowym słońcem. Odrodzi się ze Starszej Krwi, z Hen Ichaer, z zasianego ziarna. Ziarna, które nie wykiełkuje, lecz wybuchnie płomieniem.*

Różne kraje położone z dala od frontu wymyśliły sobie, że będą ssać ekspatów na potęgę więc Najjaśniejsza musi licytować wysoko.

Jak to rozsądnie zauważył Harrari, ludzie zostali podbici przez pszenicę kilka(naśice) tysięcy lat temu:)

Potrzeba podziwiania, bardzo pierwotna i naturalna, u samców po czterdziestce powraca z nawiązką.

– kawał tekstu i o ile książki Mecenasa mnie nie cieszą, to się uśmiałem czytając komentarz. miłego dnia.

5 Likes

Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.
Survivor bias.

A Juliusz podbił arcydochodową Galię, tak że Republika nie wiedziała co z tym dobrobytem zrobić i się skończyła w następnej kadencji.

Bo głupio by było, że wokół same królestwa, a tu jakiś inny ustrój.

Też lubię pomarzyć. Im bardziej natchnienia w szkle ubywa tym dalej z Wojsławic docierają bohaterowie gromiąc nieprzeliczone Rzesze^^

Natchniona.

Mamy to, to Twój komentarz po przepuszczeniu przez papugę:
Haha. Egzaltacja jak błyskawica,
Każda kolejna coraz bardziej wzmaga,
Lecz blisko już granica trzynastozgłoskowa,
Gdzie serca słów niosą skryte pragnienia.

Żyć, by moje księgi strzechom oddać się,
Toż byłby cud, gdybym tę chwilę zobaczył,
Adam własne siły zbrojne organizuje,
Złośliwy komentarz, mój drogi, nie wyciszył.

Kryzys wieku średniego, rozdarte dłonie,
Równieśniczki, młode panny bez uznania,
Marynarką nie zdobędziesz ich serc ciepła,
A ci, co się kręcą, nie znają historii.

Człowiek czuje się jak z biorobotem trochę,
Więc czasem pytanie pojawia się w myślach,
Czy ta era elektroniki i sztucznej inteligencji,
Przyćmiła naszą duszę, jak mroczny zasłon?

O, trzynastozgłoskowiec, wyrzekam Ci się,
By opisać to, co w moim wnętrzu drży,
Wysnuty z prozy, jak kwiat piękny i żywy,
W twórczym tańcu słów, uczuć symfonia.

Najwidoczniej to są elyty.
Bo elity się zabezpieczyły w Szwajcarii?

Nie znam, się - byłem już wypędzony na Zapada.

Albo którędy z Berlina. Wisła to dobra rzeka graniczna.

Mielibyśmy pojazdy gdyby nie padła elektrownia?^^

Czyli nie wytrzyma w każdym wypadku.
Huk dział - jak wiele absurdów rozwiązuje.

Proliferacja terminu z yt?

A to nie jesteśmy uświadomieni?

Ale Rzesza obecnie pod okupacją jednostronną.

Wrogi spisek^^

Ma ktoś pomysł na podbój Marsa? No to Niemce też mogą mieć marzenia^^

Raczej kogo Rzesza rozbije zanim się rozbije^^

Nie jest błędny.
Jestem gotów kapitulować nawet jeśli nie chcą i nie mają czym napadać.
Ważne żeby minerały przysyłali.

Dawniej za tweetowanie po murach władzuchna chociaż z pałą goniła.

W takim razie popieram. Niech ktoś mi dobrze zrobi.

Dowiemy się^^

Bo na wsi się epickiego wieku dożywa… no tak jak piszesz^^

Ale wtedy na wsi jakoś dawali radę.

Ale że każdy będzie we własnej?^^

Ma kompleksy że nie został murzynem?

Wiem, ale jeszcze trawy na zielono nie pomalowali.

Ale tu chyba trzeba dać, a nie obiecać?

Warto było przegrać.

To ja się też czuję pozdziwiony i po czterdziestce^^

3 Likes

Ożesz by Cię! Ile czytania. Na parę dni…

Czymże sobie zasłużył agent wpływu DIA na Polin Pan Mecenas taką epopeją.

2 Likes

Wyjaśnione na końcu tekstu.
Spis treści jest?

2 Likes

Rzuciło mnie kiedyś na totalne zadupie, w Polsce czyli nigdzie.

Tamteż, na lokalnym ryneczku dużej wsi która kiedyś była miastem (rynek => targ, targ => miasto) znajdowały się standardowe dla zadupia budowle (kościół, Budynek Urzędu Gminy, second-hand, bank, jakiś biedasklep) oraz wiele biznesów zabitych dechami. Kiedyś były to knajpy, szewcy, krawcy czy posterunek milicji obywatelskiej.

Na ławeczkach w cieniu siedzieli agenci lokalnego kontrwywiadu z zadaniem prowadzenia obserwacji i meldowania gdzie trzeba w razie pojawienia się zielonych ludzików ze SzturmuZ od Prigożyna. Ciężka to robota więc wzmacniali służbę jabolami.

Z Budynku Urzędu Gminy wyszedł garniutur z krawatem niosący teczkę. Agenci kontrwywiadu zareagowali na niego negatywnie choć nieagresywnie to znaczy ani go nie zabili ani nawet nie ruszyli się z ławeczek aby zameldować o intruzie. Znaczy się na placyku zdaniem kontrwywiadu pojawiła się załoga miejscowej wieży.

Doszedłem do wniosku że obsłudze ławeczek na ryneczkach gdzieś w Polsce zwisa zwiędłym kalafiorem czy obsługa wieży nosi czarne garniaki Waffen SS od Hugo Bossa, targa na plecach pepesze a czerwone gwiazdy na czołach szwargocząc cyrylicą czy też tak jak obecnie wyposażona jest w cywilny garnitur z teczką i krawatem. Założę się że miejscowi tak samo traktowali nawet granatowego policjanta dwa systemy temu - jak brzęczącą muchę która przeszkadza ale którą ciężko ubić, szczególnie będąc pod znieczuleniem jabola.

Jeśli już na kompleksy zeszło - wydaje mi się że obsługa wieży nie tyle ma kompleksy względem ekspatów co raczej rozumie że jest muchą. Oraz że jabole mogą się obserwatorom kiedyś skończyć. A trzeźwy poliniak to wkurzony poliniak i jeśli wytrzeźwieje to lepiej być gdzie indziej. Co ekspaci mają opanowane.

3 Likes

Myślałem na głos haha

Wyjątkowo nie chciałem sobie spojlerować i nie zacząłem tekstu od końca - co zwykle robię…

2 Likes

Najpierw wpisujesz ile podatku chcesz zapłacić, a później idąc po tabelce w górę uzasadniasz dlaczego^^

3 Likes

Znowu muszę cytować Twoje wpisy:), jeden o gospodarstwo-przedsiębiorstwo-biznes. Drugi o ustRoju, trzeci o spływaniu sigm rzekami do miast. Wiesz ma nieskończony potencjał odtworzeniowy, za to zawsze przegrywa z miastem w rozwoju. Ostatni raz w Europie wieś wklepała miastu na większą i trwałą skalę 1000+ lat lekko licząć. Natomiast miasto jak czarna dziura, zasysa wszystko dookoła i kiedy braknie wsi do zassania, to jak czarna dziura paruje i zanika. W ostatnich stu latach widać to na youtube w Detroit a na żywo w Bytomiu czy Wałbrzychu.

W odwróconej piramidzie januszy zawsze będzie wiecej niż chętnych do roboty:) A tak na serio, to rzeczywiście widać postępujący problem sukcesji w zarządzaniu biznesem u Januszy. Nawet chyba gdzieś o tym coś czytałem.

W mieście żyje się dłużej:) Chyba że chodzi o wiek epicki, typu śmierć w wieku 33 lat na wsi. Miasto to demograficzny pasożyt: zasysa młodych i przedłuża życie starym.

Tego zabrakło. Ja mogę kapitulować i 7 razy dziennie, ale nie za darmo. Za darmo umarło.

Prawica narodowokatolicka, jak obecny tu onegdaj Jerzy, bardzo wszystkich chce przekonać, że jednak nie jesteśmy uświadomieni. Ja tam nie wiem, moim życiem kieruje GPT i się go słucham.

Po polsku papuga nie umie ani rymować ani liczyć sylab:(

Nie, to jest w ogóle ciekawa sprawa - stosunek Polaków do Zachodu w kolejnych generacjach. Nawet bardzo dorobieni ludzie w Polsce nie czują sie wpełni homo sapiens dopóki Biały Pan z Zachodu ich po głowie nie pogłaszcze. Więc nie tyle zazdroszczą nam pozycji murzyna, ale tego, że częściej nam się z Bwana Kubwa uda porozmawiać i dostać jakieś instrukcje.
I z moich obserwacji to gdzieś w okolicy urodzonych w szalonych latach '90 się załamuje i już nie ma znaczenia z jakiego kraju są odsłony na TikToku - sztuka jest sztuka.
A Mecenas to bardzo chciał wkręcić się w miejsca gdzie Bwana Kubwa chodzi na herbatę i aż to zmieniało definicję kto jest sprite kto pragnienie między nim a jego zagranicznymi gruppies.

Obsługa wieży to są absolwenci historii z Unii Wolności. Więc co jak co, ale kompleksy wobec Wielkiego Wschodu (Francji) to oni mają:) Ale jak piszę, oni nie zazdroszczą nam murzynom bycia murzynem, oni zazdroszczą obcowania z Bwana Kubwa - stąd ta mieszanka pogardy i kompleksów wobec emigracji. Z resztą podobnie w drugą stronę, bo Polska rośnie w siłę i żyje się tam coraz dostatniej. Jak ktoś nakupił mieszkań w Barcelonie zamiast w Gdynii to dobrze na tym nie wyszedł.

Dlatego dla mnie najciekawsze jest to pokolenie 30- w którym te tematy nie reznoują zupełnie, to jakby im pokazywać że że na Commodore C64 wgrywało się programy z kasety (a co to?) a maluch miał bagażnik z tyłu (jak tesla:))

obsługa ławeczek już dawno mineła wiek emerytalny więc jej zdolność “placowania” jest mocno ograniczona:)

2 Likes

KULu ? WUMLu od Ojdyra ?

nie ma czego. Rozgarniętych miejscowych jest tu jak na lekarstwo. Przeważnie jak ktoś rozgarnięty otworzy dzioba to okazuje się że on też jest murzynem i murzyni analogicznie do reszty imigrantów. Miejscowi nie dopuszczają do stolika przyjezdnych i mają rację. Miejsce obsługi jest w suterenie, poddaszu albo w piwnicy.

2 Likes

Przyjmijmy że większy niż miasto. Nie porywałbym się na e^(-1).

Miasto to taka rozwinięta wieś.

Archeolodzy wskazują, że z tymi miastami to wystarczy poczekać.

Zaraz tam znika - z gracką trzeba szukać.

A ileż trzeba było zbudować na nowo po awanturach.

Skoro dajesz warunek jakoby Januszowanie było w takiej piramidzie niekorzystne, to rozsądnie jest przyjąć, że liczba Januszy spadnie niczym proporcja wilków do zajęcy?

Ale nie w przypadku kapitału tylko w przypadku danego zastosowania środków materialnych.

Zapewne jakieś grafomańskie bzdury^^

Wegetuje.

Ale nie zasysa noworodków. Tylko takich już postrzyżonych co się nawet golić zaczęli?

Zauważ że jest eksperiencja:
Jankesi ustawili wojska w Polin, chociaż wojny kinetycznej z Polin nie mieli.
Jankesi uparcie nie chcą przysyłać więcej wojskich i z tego powodu rodzą się konflikty między ośrodkami władzuchny.
Poziom absurdu tego podboju, gdzie przymuszamy stronę, która nie walczyła aby nas okupowała w naszym interesie kwalifikuje się do czubków. Do tego jeszcze Jankesi bezczelnie stawiają opór i nie chcą.

Ja tylko czytam, mój jeszcze nie gada. To jakaś płatniejsza wersja?^^

Czepiasz się.
Jeszcze pińcet promptów i by ogarnął.

Mam pewną eksperiencję z wizyt u przedsiębiorców z Polin, i oni się chyba boją. Rzucają epitetami o zbyt wysokich kwalifikacjach i czego wy ekspaty tu chcecie. Tak jakbyśmy chcieli im zdezorganizować plantację wzrostem produktywności.

Nie ogarniam tego ani trochę. Bwana Kubwa wcale nie ma zbyt dobrych instrukcji.

Jeszcze nie widziałem tiktoka.

Też nabazgrałem że to jest interesariusz status quo.
Jak nie chce prowadzić szarpanek statusowych to zawsze może założyć podarte ciuchy i udawać dziada. Wtedy pozostaną mu wyłącznie kompetencje.

Zaleta czy dramat?^^
Kraina rządzona przez oświeconych filozofów^^

Mają mylne wyobrażenie o białym panie. Zapewne z propagandy dawnych białych panów, gdzie pokazali intelektualną szpicę i zakryli milczeniem aparat taki jak u murzynów.

Tydzień temu widziałem tan stan dróg. No i w tym tygodniu jeżdżę po równiejszych szutrowych niż tam asfaltowe.
@siejcz mi coś opowiadał, że to szkody górnicze, ale to wybitne osiągnięcie mieć szkodę górniczą na środku wiaduktu.
W Łodzi szkody po likwidowanych kopalniach Poznańskiego doskwierają do dziś^^

Sugerujesz więc Gdynię?
W kontekście produkcji pytam.

Kasety wracają. Mają zalety.

Apertheid.

3 Likes

Ale chwilę… @Koncereyra co Ty do mnie rozmawiasz…
Że się cała ta durna wierchuszka zatowarawała w nieruchy w strefie zgniotu?
Znaczy oni wykupili cały ten beton, który porzuciliśmy uciekając czując pismo nosem?
I teraz się połapali, że ewakuacja nie była przeprowadza przed nimi, a przed każdym kto chciałby pobrać haracz, bo w terenie płaskim jak stół łatwo się zbiera haracze?

5 Likes

Dałem radę. I jeszcze mi za to korpo zapłaciło…

No i różnica taka, że nie mieszkają w naPo(d)moście Bałtycko-Czarnomorskim. Taka Portugalia nie musi się martwić o boks USA(Rzesza) vs Chiny(ZSRS) w ich salonie. Który trwa już od właśnie tych wspomnianych 400 lat (nazwy oponentów się tylko zmieniają, a teren mielony z budą i właścicielami jak był tak jest).

3 Likes

Mam jakąś tam ekspozycję na parę egzemplarzy z tego przedziału wiekowego. Noszą na ten przykład telefony na dupach. Szkiełka wytrzymują średnio sześć miesięcy a i zdarzyło się że wyławiali telefon z kibla bo poszedł sobie popływać, przypadkiem oczywiście.

Sapiens zadałby sobie pytanie czy noszenie szkła na dupie i topienie elektroniki w klopie spina się od strony ekonomicznej. Nie było takiej refleksji do tej pory. Raczej okazja została wykorzystana żeby wymienić starego, dwuletniego złoma na nowość reklamowaną w mordoksiążce. Mam nadzieję że moja próbka jest niereprezentatywna bo jeśli jest reprezentatywna to zastanawiam się co oni mi zamiast owsianki i galaretki przyniosą za kilka dziesięcioleci.

A jeśli nawet przyniosą to nie wiem czy odważę się to przełknąć.

Popatrz sobie na takie wypierdki na mapie jak Gibraltar, Ceuta czy Guantanamo. Mieszkając w okolicy uczęszczanej cieśniny możesz stracić kawałek terenu na obcą bazę.

4 Likes

Ale Francja UK się zdarzało.

Sugerujesz, że kiedy krzyczą na urządzenie “co za gówno!” coś jest na rzeczy?

Nikt Cię nie będzie pytał, będzie fiszka że musisz to lubić i jest to dla Ciebie dobre^^
W razie czego zachowaj ostatnią kulę w komorze dla siebie.

Bazy obcych przy skraju drogi^^

4 Likes

Będziesz pił Mountain Dew jak w Idiocracy.

Prawda, że powód do bijatyki się zawsze znajdzie.

Nie to, że się kłócę tutaj. Raczej szukam ‘prawdy’.

Wg wiki, 2RP poniosła % największe straty ludnościowe. *Przy czym Białoruska SRR jeszcze większe (Ukraińska też).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_II_wojny_%C5%9Bwiatowej

Ale kwiatek muszę wkleić z sekcji o holokale

image


Edit

No guułag też nie chce kłamać o tak

image

3 Likes

Najbardziej uczynni ludzie mieszkają na Bałutach, na każdym rogu spytają czy masz jakiś problem^^

Problem masz?^^

Może jeszcze Izrael?
Weź mi objaśnij jak w delta t (wojna) mogły ponieść straty podmioty, które w momencie jej rozpoczęcia nie istniały?
Po prostu różnie sobie wyznaczono po fakcie kiedy się zaczęło W oraz zakreślono na mapie terytoria i przypisano ludność do strat?

W stosunkach, międzynarodowych to normalne.
One twierdzą że jesteś w, a Ty włazisz na.

3 Likes

ja nie mówię że jest czego zazdrościć. Mówię jaka jest diagnoza przypadków:)

Ale czy my tego dożyjemy? albo choć nasze dzieci?

Kto nie żył przed rewolucją , ten nie zaznał słodyczy życia” Tayellarand (chyba)

image

W produkcji to chyba Szczecin (w końcu na SZ jak Szwecja,Szkocja i Szwajcaria). Trójmiasto ma wywindowane koszty gruntów, a Szczecin Wałbrzychem półńocy, na tyle daleko od Warszawy, że nawet CPK ma tam nie dojeżdżać. A Reich blisko choc za granicą.

Mniej więcej, jakoś w okolicy pandemii Pinokio sprzedał (trochę) nieruchów i kupił obligacje inflacyjne (sprytny ruch). Ale mentalnie dominuje koncepcja, że nie ma jak beton. I to zarówno u młodych i starych. Z resztą znam osobiscie takich bardzo bogatych biznesmenów (biznes rodzinny), co przenieśli swoją rezydencję podatkową do rajów na Morzu Sródziemnym, a jednak nadwyżki upychają w Kondo, bo większe yieldy. Na pewno zarabiają na tym więcej niż ja, więc nie będę się z nim kłócił.
Stąd mówię: tak jest - czy oni coś wiedzą czego my nie wiemy? czy oni są optymistami? nie wiem.

PS jak to mówi mój kolega: domu w Juracie droższy niż na Lazurowym Wybrzeżu, dojazd gorszy… ale wszyscy ważni tam jeżdżą na wakacje. Instynkt stadny lepiej być pułkownikiem u siebie, niż zaciężnym generałem na obcym chlebie że tak zmyślę cytat

No jest to trudny temat, tzn 30- i to zarówno te bardziej sigmy w tą jak i w tamtą oraz ci bliżej \mu.
Temat na dłuższą rozmowę. W skrócie są jak fabryki z epoki Gierka: przeinwestowano zasoby trochę bez sensu; technologia z poprzedniej generacji i na produkt nie ma zbytu i teraz nie bardzo jest co z nimi robić. Niektóre jednoski z roczników 95-2005 są naprawdę wyjechane ze statsami w kosmos, dużo bardziej niż w poprzednich rocznikach ale en masse są tam jakieś deficyty nie znane w innych ustrojach

4 Likes

Ty mówisz że to są ciężkie jełopy żyjące wyobrażeniami z białopańskiej propagandy. Ciężkie murzyństwo.

Kiruna zniknęła za mojego życia. Ostatnio coś te szkody górnicze przyspieszają, bo zdaje się krety podkopały Mariupol, Chersoń, Izium, Bachmut, zdaje się że ubywa też miast gdzieś w Yemenie.
Winię zmiany klimatu^^
Dolarowego.

Talleyrand to słodyczy zażywał do skutku. Miał wysoką oporność na zmiany polityczne. Zawsze miał prawidłową rekombinację politycznego dna.

Z Reichu nazistowskie CPK dojedzie^^

Beton. Partyjny.

Czyli nieuleczalne.

I mówisz że studiowali historię?
Może się nie przykładali?

3 Likes