Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

Z Austria zaczyna sie palenie glupa albo jak kto woli w kuja falenije

Für die Eintragung in die Ärzteliste ist auf Grundlage der Angaben in Ihrem Lebenslauf die Vorlage folgender Dokumente im Original erforderlich:

  1. Nachweis über das abgeschlossene Medizinstudium (in Originalsprache und deutscher Übersetzung)
  2. EU-Konformitätsbescheinigung zur Grundausbildung (in Originalsprache und deutscher Übersetzung); ausstellende Behörde siehe Anhang
  3. Promotionsurkunde (bei Vorliegen)
  4. Certificate of Good Standing über die letzten 5 Jahre Ihrer ärztlichen Tätigkeit – lückenlos (laut Ihrem Lebenslauf also aus dem Kanton Zürich und aus Deutschland)
    Für Deutschland: von der zuständigen Regierung im zuletzt gemeldeten Bundesland; (diese Bescheinigung muss jedenfalls enthalten, dass die Approbation aufrecht ist, und weder zurückgenommen oder entzogen noch zum Ruhen gebracht wurde.) Je nach Bundesland müssen Sie als Antragstellen bei Ihrer zuständigen Landesärztekammer die berufsrechtliche Unbescholtenheitsbescheinigung einholen und diese an die Regierung weiterleiten! (Ausstellende Behörden siehe Anhang)
  5. Nachweis des rechtmäßigen Aufenthalts (gültiger Reisepass oder Personalausweis)
  6. Geburtsurkunde (in Originalsprache und deutscher Übersetzung)
  7. Allenfalls Heiratsurkunde (in Originalsprache und deutscher Übersetzung)
  8. Gesundheitsattest (ausgestellt von einem in Österreich niedergelassenen Arzt für Allgemeinmedizin; Muster siehe Anhang)
  9. Polizeiliches Führungszeugnis (aus den Ländern, in welchen Sie in den letzten 5 Jahren gearbeitet oder gelebt haben sowie aus Ihrem „Herkunftsland“ (= Staatsbürgerschaft); demnach Schweiz, Deutschland und Polen (in Originalsprache und deutscher Übersetzung)
  10. 2 Passfotos
  11. Fixe Dienstzusage (oder Dienstvertrag) des zukünftigen Arbeitgebers
  12. Stammdatenblatt (siehe Anhang)

Bitte senden Sie uns alle Dokumente vorab (einzeln beschriftet) per E-Mail zu.

Beachten Sie, dass das Certificate of Good Standing, das Gesundheitsattest sowie das polizeiliche Führungszeugnis beim Termin der Eintragung nicht älter als 3 Monate sein dürfen. Alle Dokumente müssen im Original vorgelegt werden.

No i paragraf 22. Aby zostac wpisanym na liste lekarzy musze miec zgodnie z punktem 11 umkwe o prace albo przyrzeczenie. Szpital sie uparl ze dostane umowe jak bede lekarzem i argumenty leca : tak,wiemy ze izba lekarska wymaga umowy, ale kazdy z naszych lekarzy niemieckich sie z nimi dogadal ze dokumenty dostarczy pozniej. No ok. Ale ja nie jedtem lekarzem niemieckim.

Nikomu nie musielismy dawac umowy dopoki nie przyniosl papierkow.z izby a jak pan nie przyniesie paierkow.ze.jest Pan lekarzem w izbie.to umowy nie bedzie.

No to nie bedzie.

1 Like

Oho… lista wymaganych papiurków kilka razy dłuższa od tego co przedkładałem do Luftsicherheitszertifikat… respekt. “Niegrzecznych” lekarzy boją się bardziej od terrorystów…? no nie pogada…

1 Like

Bronia rynku.
Kwadratura kola a szpital logicznie robi. Niemiaszki mi mowia ze poszedl z dowodem osobistym i dyplomem lekarza i go wpisali bo Pan doniesie potem. Sie weden es spater doch mitbringen.

Co do mnie to albo mam wsYstkie papiurki albo won.

1 Like

musisz skłamać, że Twój dziadek był w Wehrmachcie :wink:

2 Likes

Izba dala mi deadline do 15.07.2022 ma dostarczenie wszystkich papiurkow a tymczasem niemiecka biurwa mowi ze jest überbelastet i zrobi na grudzien.

Fajnie to byc biurwa i za nic nie odpowiadac. W kazdym razie dzien ohne Aktion without action dnirm straconym

1 Like

W hotelu w Czechach nie chcieli mi schłodzić skrzynki piwa w lodówce. Pomogło zaklęcie biznesowe położone na ladę.

8 Likes

Probowalem ale niedasie. Oni uwazaja logicznie i zgodnie z prawda ze im.pozniej papiurwk wydadza tym dluzej pracuje für Deutschland.

Dopoki Policja dziala w interesie Panstwa nie.widze powodow do niepokoju powiedzial jeden brunatny co marnie skonczyl.

Dopoki biurwa dziala w interesie systemu mawiaja dzis inni i jakos nie koncza

1 Like

Update:

Wycinek ze skóry został przebadany. Jest to sarkoidoza. Uf… prawdopodobnie w płucach jest to samo. Już jestem po biopsji tych zmian w płucach, czekam na wyrok.

3 Likes

Czyli trafilem z Morbus Besnier na poczatku juz.

3 Likes

A jak to wygląda w Heimat, czy pacjenci przynosza dowody wdzięczności lekarzom, siostrzyczkom itd. Czy tez kulturowo się nie nalezy bo Krankenkasse płaci.

1 Like

Dostaje dżem konfitury rysunki i ma to dla mnie o wiele wieksza wartosc niz jakies tam pieniadze .
Owszem raz mialem serie rosjanek do znieczulenia do porodu i dostalem wielokrotnosc wyplaty …ale nawet nie wiem od ktorej. Znalazlem w skrzynce paczuszke z konfitura z Malagi i banknoty.

Jeden z inżynierów architektow ( skonczyl budownictwo i architekturę) wykaligrafowal mi model mostu kratownicowego…przyrzaami kreslarskimi,ktorych nie.znam.

Wartosc sentymentalna wszystkiego jest o wiele wieksza niz jakies tam pieniadze.

Z kazda rzecza wiaze sie coś, jakas historia jakies cos ciekawego.

No i w restauracji kalabryjskiej nie place tyle ile oficjalnie musialbym. Wlasciciela jej transfundowqlem gdy mial pancytopenie w przebiegu covid a… chcieli mu paliacje robic.

O zreszta zawsze klnie jak place.wiec.przynosi zawsze do auta.na droge jeszcze rzeczy.

Ot tyle.

7 Likes

Wartość sentymentalna jest w porządku tyle że nie da się z niej nagotować zupy.
Dlatego miejsce prezentów jest na półce a nie w portfelu.

które to historie można opowiadać siedząc w fotelu przy kominku z kieliszkiem płynu przyjemnie atakującego nozdrza i kubki smakowe. Ale zanim do tego dojdzie trzeba zatroszczyć się o fotel, kominek, jakąś chatę wybudowaną dookoła owego kominka, o drewno no i płynny wsad do kieliszka.

4 Likes

room 813:

  • fotel? :white_check_mark:
  • kominek? Był wielki komin :white_check_mark:
  • chata? Całe miasteczko wokół komina :white_check_mark:
  • drewno? Rosło na wzgórzach :white_check_mark:
  • płynny wsad do kieliszka? :wink: :white_check_mark:
3 Likes

A w Polsce Ukraińcom chcą dawać robotę na oddziałach bez pokazywania kwitów, to już 4 świat w tej Polsce? czy dopiero będzie po wojnie domowej?

1 Like

Tak że tego… :slight_smile:

3 Likes

piatek, piateczek, piatunio.

juz mialem jedna z pielegniarek anestezjologicznych opierdolic ale policzylem do 10ciu w myslach.

Potem ona mowi ej Doktopr Pan jednak cos umie. Jakies 5 minut pozniej przyczepila sie do mnie o cos instrumentariuszka. Dostala solidny opierdol od mojej pielegniarki…

A wyobrazmy sobie ze opierdolilbym moja pielegniarke…

Milego weekendu. A teraz test Subaru Outback - 1285 km do PL.

8 Likes

No wiec.

Przepraszam najmocniej jak moge inzynierow i ksiegowych Stellantis co do Fiata. Uzytkujac prolwagena fiat tipo ma sie pewne mysli typu o murwa, bardziej zjebac sie nie da.

Uzytkujac subaru dochodzimy do wniosku, ze jed nak jest sie gupim konowalem i …w Japonii dostep do broni palnej jest nie bez powodu ograniczony, bo ktos po zakupie subaru wpadlby do ich siedziby i by ich sfragowal.

Plusem subaru jest system trakcyjny. Wlasciwosci jezdne super. Jednak elektronika to najpodlejsze scierwo.

Nawet w.dacii jest.lepsza.

Mam oxhote wziac gazete i to scierwo japonskie.podpalic. zona ma ochote zrzucic.w.przepasc.

O co chodzi. Jadac 15km wszystko jest ok. Jadac wiecej zaczyna bipczec.

Eyesight by subaru. Tak go zrobiono ze co chwila jest beep - a to.zrob przerwe a to patrz na droge a to to.tamto. q najlepsze jest jadac na autostradzie beep beep sprawdz czy w okolicy nie ma innych pojazdow. Wylaczyc da sie xzujnik pojazdow z tylu ale jak ktos wyprzedzi to jestes o tym informowany dwukrotnym beep beep.

Zmiana typu wylacaenie tempomatu i ustawienie granicy predkosci nic.nie daje bo.co 5 sekund jest beep i zachowaj ostroznosc beep beep.

A dodatkowo jeszcze system autonomicNego hamowania mowi beep hamuj hamuj stwierdzono przeszkode ( ani prze.dpojqzdem ani za nicEgo nie widac w.okolicy ca 300 mwtrow)

Bipczy co 5 sekund. Nke da sie tego.wylaxYc. w Ustawieniach jest intensywność dzwieku : minumum medium i maximum. Nie ma wylacz.

A dodatkowa rzecz ktora wkurwia to jest na zasadzie: ej zrobmy cos co.sprawi.zeby ten kto kupi nasz produkt chcial nas wszyatkich tepym scyzorykiem lub zardzewiała katana harakirowac…

Otoz subaru w upgrade 2022 wymyslo sobie, E kierunkowskaz dostarczy kierowcy emocji. Skrecasz dacia,fiatem,renault kurwa czymkolwiek i.wraca.do neutralnego polozenia.

W. Subaru outback 2022 jak zmieniqs pas na autostradzie to po pierwsze 4 razy bipczy ( nie da.sie wylaczyc tego jak wspomnialem) a po drugie jak zmieniasz pas z.prawego na srodkowy to musisz aktywnie pi chwili ruszac kierunkowskazem ze skrecasz w.prawo bo on sie nie wylaczy. A ze skok jest maly to wbijasz s
Ze w prawo. Aktywnie musisz wybijac kierunkowskaz bo nawet ktecac kierownica ( wbijam ze skrecam w prawo ) skrecam w prawo ale po wyprostowaniu kol nie wylacza sie, musze samemu dzwignie w lewo tak jakbym skrecal w lewo ( a on muga ze skrecam w lewo) bo skok tego minimalny.

Mam ocjote skusyna.podpalic na.parkingu

WylacYc eyesight sie niby da ( programowo w serwisie subaru ) ale wtedy ani tempomatu ani adaptacji swiatel dlugie/mijania etc. Ani klimatyzacji

7 Likes

zmęczony całotygodniową pracą przy komputerze z wypiekami czytam Twój komentarz a przez chwilę nawet zastanawiałem się czy w słowach: opierdolić, opierdoliłbym literka “o” jest literówką :wink:

ale OK - nie jest!

uff!

No wreszcie doktor testuje outbacka! :slight_smile:

1 Like

o kurcze!

nie wiedziałem że aż tak…

2 Likes

Nie pokazuje Ci na wyświetlaczu “uwaga - teraz wdech” i chwilkę później “a teraz wydech” ?

To najwyraźniej jakieś niedopatrzenie.
Jak bez tej funkcji KC z Brukseli wydało Subaru europejską homologację ?

Zwracam Twoją uwagę na to że dzisiejsi klienci żądają żeby za nich myśleć. Twoja nowa maszyna najwyraźniej “myśli” za Ciebie i komunikuje użytkownikowi co wymyśliła.

Zakleić obiektyw Big Brothera plastrem taśmy klejącej ?

1 Like