Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

System biurwokratyczny placi za operacje wyrostka robaczkowego ryczaltem 4000 EUR.
gdy wyrostek jest zmieniony ropowiczo - x2
gdy oprócz zapalenia ropowiczego jest perforacja i zapalenie otrzewnej - x4

System biurwokratyczny chce wzrostow i synergii oraz ciecia kosztow,

od jakiegos czasu wszyscy majacy bole brzucha maja wyrostek, wszystko co chodzi, przychodzi i nie ucieka na drzewo ma laparoscopic appendectomy.

System ma exploita, zauwazono ze wrzucenie na izbe przyjec niedoswiadczonych skutkuje wzrostem nierozpoznan na czas a wiec wzrostem ilosci tych ropowiczych i z zapaleniem otrzewnej.

Dodatkowym profitem jest to ze niedoswiadczeni na pierwszej linii frontu nie kosztuja duzo.

Monetyzujemy i jest dobrze, czemu tylko pacjenci sa co najwyzej zadowoleni w sposob umiarkowany, uzywajac nowomowy korporacyjnej?

2 Likes

Już w drugiej linijce mi to przyszło do głowy, żeby ich potrzymać do podrożenia.

Ponieważ niewłaściwie przeprowadzacie badania zadowolenia, grupa kontrolna jest dobrana tendecyjnie, należy ten bias zdjąć i pytać wyłącznie pacjentów zadowolonych przed operacją “czy chcą żyć?” i żeby podpisali cyrograf że są wniebowzięci usługą umożliwiającą realizację marzenia o życiu.

Przecież was powystrzelać to za mało - torturować trzeba.

Zadanie wzbogacania klientów o perforację i zapalenie otrzewnej należy zatem wyoutsourcingować do jednego z włoskich klanów (mogą również być Albańczycy albo Kosowarzy albo Rosjanie) wydzielając im pokoik obok izby przyjęć. Do tegoż pomieszczenia wwożone będą proste choć jęczące przypadki z karetek a opuszczać będą je klienci nieprzytomni, perforowani i napompowani ropą (może być naftową ? Tania chwilowo jest).

Ta rozbudowa procesu produkcyjnego ma dodatkową zaletę: klient będzie trafiać do szpitala w gwarantowanym stanie nieprzytomnym co pozwoli zastosować na nim dowolne terapie dodatkowe bez konieczności uzyskania jego zgody. Co na przykład pozwoli zautomatyzować operacje: zabiegi przeprowadzane będą przez roboty których operatorzy siedzieć będą w Bangladeszu albo innej Korei Północnej, ewentualnie na Kubie. Zadanie porozmawiania z rodziną klienta po operacji przejmą Sales Representants przez wideokonferencje którzy wskażą na konieczność półrocznej rekonwalescencji na … (tu wchodzą oferty biura podróży). Taki SalRep będzie siedział w apartamencie który już gotowy czeka na chorego.

1 Like

oj tam, w praktyce wszystko wychodzi bezkosztowo. Biurwa i burdel papierologiczny robi swoje

1 Like

jakby nie patrzeć - pracujesz w rzeźni a problemem jest to, że masz sumienie…

3 Likes

w nocy, okolice północy od Stuttgartu - godzina 23:55 dzwoni ginekolog-poloznik:

Kolego, robimy ostra jodynę: ( ostra jodyna to cesarskie ciecie na ostro, najczęściej w ciągu 3 di 5 minut musisz wydobyć płód).

Za cesarskie ciecie biurwa płaci 5000 EUR, za ostre ciecie x 2.1 za poród 1800 EUR drogami natury

Do porodu musisz mieć położną (a kiedy poród trwa kilkanaście godzin to i 3 położne zgodnie z prawem pracy) a obliczono ze jedno PDK ( znieczulenie do porodu) -kosztuje 600 EUR.

Takie to znieczulenie zakładam w 7 minut ( zakładałbym w 5 ale należy poczekać na wyschniecie środka do dezynfekcji)

Cewnik kosztuje 60 EUR w detalu, lazarety kupuja tego w skali kraju na dziesiatki tysiecy sztuk, w Chinach robia za 7 EUR/set i patrzac na niego nie widac roznicy.

I to bedzie nasza przyszlosc - zestawy beda zdowngradeowane, wincyj biurwy, wincyj ekspertow od zamowien sprzetu a beda kupowac takie za 3 EUR/sztuke w hurcie, ktore beda …kijowe.

Zastanawia mnie czemu wielcy producenci typu Pajunk nie sa w stanie bronic rynku.

Jedyne co sie nie zmienia to rosnace z roku na rok koszty systemu

a prodducenci w Chinach czy Indiach jakbys zamawial 100.000 sztuk to zrobia Tobie takie jakie chcesz w rezimie sanitarnym jaki tylko chcesz. Cena bedzie tez okolo 3 USD/sztuke

Gdzie sa wiec te pieniadze, ktore sie na to wszystzko placi?

2 Likes

Po to są działy i wydziały, żeby się durnie nie połapały gdzie się piniondze podziały.
A ile kosztuje utrzymanie tych utytułowanych nieuków?
No to tak działa gerontokracja. W takim klimacie uruchamiano gilotyny i na jednej razie się nie skończyło, bo rewolucja miała smaka na prawnuki.

1 Like

z cesarskim cieciem opowieści cześć dalsza- kazde ciecie cesarskie miedzy godzina 00:00 a 06:00 na mocy decyzji Überober-Riesig-Biurwen-Amtu jest ex definitionem cieciem ostrym.

Wiec jak matka trafia o 22:00 z zagrożonym porodem to sie czasami zwleka trochę, aby ciecie skórne zrobic 00:01Uhr, bo wtedy za te cesarkę kasa musi 2.1 x 5000 EUR zapłacić.

W przypadku mojego ciecia mloda turczynka ma na glowie 30mm ciecie - tnac macice trafili glowke. Jeszcze nie urodzona,juz naznaczona. Ciecie oczywiscie ze wskazan ostrych, rodzice zadowoleni ze jest dobrze i nie reklamuja. Moglo byc gorzej.

2 Likes

Czujesz pismo nosem że dostanie wam się za wybryki biurwy?
Przejdziecie taką reformację, że to co zmiotło KK w krajach protestanckich będzie wspominane jako pieszczoty.
Wszak wykonujesz zawód zaufania, jak zaufania nie będzie to niewierzący w doktory wyprostują gruchy kijem. Będziesz się tłumaczył, że pacjent chory sam z siebie, ale decyzyjny Ci w to nie uwierzy i potraktuje jak dyktator nadwornego medyka, który zawiódł.
Bo przecież mamy taki model stosunków społecznych, na wypadek gdy dokturom nie ufamy, a dyktatorzy są wyjątkowo nieufni.
Taki stosunek ufności doktur-dyktator.
Wiesz jak niepowodzenia ocenia ceo niemający pojęcia o przedmiocie, ale decyzyjny by tarmosić za uszko? I żadne tłumaczenia nie pomogą kiedy straci do Ciebie zaufanie?

Zapoznasz się z cywilnym procesem o czary, po stronie czarownika.

myślę ze będzie po staremu, ze ten socjalizm to my już przerabialiśmy.

Ze odkąd pamiętam, to (towarzysz ordynator dyrektor) zawsze w komisjach. Oni nie spadną z wysokiego konia, bo grozi to spadnięciem całego systemu biurw. Tych z wysokiego konia jak i kucyków.

Dopóki sie klinikoprolstwo nie zbuntuje dopóty nie ma szans. A jak ma się zbuntować? Taka to sytuacja.

Moje pielęgniarki z dyżurami maja jakieś 2000 EUR może te co 30 lat pracują z 2500.

Mamy okres wzmożonej kontroli. Achtung - strenge Kontrolle.

Przed portiernia lokalnego, obsranego lajnem lazaretu szpitalna oberbiurwa zrobila checkpoint. Checkpoint Pflege. Checkpoint sklada sie z wyplowialego, takiego z 40 letniego krzesla, szkolnej lawki, dlugopisu i paru kartek. Najwazniejszym elementem Checkpointu jest biurwopielegniarka.

Jest w lazarecie wojna, ktora bedzie miala zaszczyt kontrolowac. No i zra sie i jedna ostatnio powiedziala ze wolalalby siedziec tam non stop, i zgadza sie na obnizke pensji o 300 Euro miesiecznie, byleby tylko siedziec na Checkpoincie.

Dlaczego? Ano ma uczucie wladzy. Decyduje w ciagu dnia czy herbate dla pacjenta zaparzac - brac filizanke lewa czy prawa reka, a torebke z herbata tez prawa czy lewa. To jejzdolnosci decyzyjne.

Na checkpoincie ma wladze i moze nie wpuscic. Wladze w koncu, jest wazna, mozna robic problem.

No i ZUS biurwa, US biurwa czy nawet Beamterin z dawnego Grenztruppen der DDR to jest przedszkole,

Jakis czas temu maz przyszedl odwiedzic rodzaca zone . No i nie, nie wejdzie. Müller nie wejdzie, bo choc ja mam uzaswiadczenie ze Pan zonaty to nie ma zaswiadczenia o braku zmiany nazwiska i ja tu widze, ze Müller jest wprawdzie mezem Klein, ale nie ma papiurka ze Klein jest zona Müllera. Nein, njet, nie nada, prikaz

No i bylem w pobliżu, wyjąłem pieczątkę, na karteczce z wyszczególnionymi czasami odwiedzin napisalem : Besuche ohne Einschränkungen stempel podpis ( odwiedziny bez ograniczen)

Pielegniarka zaczela w torebce szukac Walthera albo innego Parabellum. Ale jak to pyta? Es geht doch gar nicht, a ja : Es geht einfach so, so einfach. Jetzt keine Diskussion,

Nic tak przeciez nie tuczy panskiego oka jak zrobic blizniemu problem.

W grupie ZEKow daj jednemu z nich opaske Kapo i porcje zupy wiecej a bedzie pilnowal ZEKow niczym Ty swoich Krugerrandow.

4 Likes

Od czasu do czasu spadają łby całej biurwy. Przegrane wojny płacone są krwią pasożytów, bo nowi wiedzą ile pasożytów ekonosystem utrzyma.

A zaczniemy Wam łby ukręcać aby usatysfakcjonować poczucie sprawiedliwości za skutki działań jakie Wam przypiszemy. Poczucia są skuteczne, racjonalność przeceniana^^
Albo sami zrobicie porządek, albo Was nie będzie.

Przechodziłem przez taką tydzień temu. Dość szybko ogarnęła że jednak mnie wpuści poza kolejnością i ogarnie wszelkie formalności do badań na jakie mnie skierowali kiedy po pierwszym krzywym spojrzeniu rozejrzałem się za koszem, żeby tam wrzucić korespondencję.
Szybko ogarniają kiedy mogą stać się zupełnie zbędni.

Jakby nazywał się Ahmed to by problemu nie było?

Mam pewną eksperiencję - to tak nie działa. Selekcja jest inna, najczęściej za starszynę robi najbardziej rozgarnięty, z którym gady na pewno się nie dogadają.

Z nowości to:

Od października jestem etatowcem. Pensja brutto 5600 Euro plus 32 euro brutto/h godzina dyżuru.

Jak się nie podoba to wypatataj bo tu nikt pod pistoletem nikogo nie trzyma.

Żona dostała ofertę zmiany pracy. Jako szefowa lokalnej praktyki z 9 lekarzami ma… cóż zastanawia się … ma 450.000 chf rocznie

Oczywiście jeśli wszystko będzie chodzić bo jak nie to 350.000 rocznie brutto.

Tyle ze żona jest Szwajcarka .

Zastanawiam się czy tym nie rzucić choć nie jest to latwe

2 Likes

Jak dożyć do pierwszego?

Nie jestem pewien czy w fabryce u mnie coś koło tego moi pracownicy nie zarabiają w chińskim reżimie, ale jestem pewien że jeden z czytelników, który u mnie blisko półtora roku tyrał za kierownika to chyba miał dziebko więcej mnożnikiem.
Na pewno warto leczyć?

1 Like

No i tak zona daje na paliwo.
Przedszkole rachunek za wrzesień 5500 chf czynsz 2500 chf…

Nie żebym się żalił ale jestem od października cienias.

No kryzys. Tylko. Jaki kryzys?

Ja to robię dla pacjentów bo co oni winni. Tylko ze mam w głowie taki wierszyk. Skończę … skończył , umarł na suchoty.

2 Likes

To może być przyczyna, dla której ci co zarabiają na “medycynie” nie leczą. Skoro na wykopywaniu węgla się nie zarabia, to może zakopywać?

To zależy kto ma nie zarabiać

Mój szef ma około 600.000 euro rocznie. A w kuluarach mówi ze gdyby nie koledzy to ordynatorem by nie był

Dyrektor lazaretu tez nie narzeka.

Murzyni tylko maja pod górkę i jeszcze im się mówi ze mogą być niczym małpy w zoo.

My jesteśmy małpami w zoo. Nawet klatki mamy otwarte. Tyle ze z nich nie uciekamy bo na wolności grozi nam smierć głodowa

1 Like

A ile krzyżyków ma towarzysz ordynator żebym miał jakieś odniesienia do etapu kariery? Bo ta kwota chociaż obecnie mnożnikiem z górki, to na bazie długoletniej tendencji mnożników będzie za dekadę. Tyle że ja bez kolegów.
Ty po prostu chciałeś zostać lekarzem.
Ja się w pewnym momencie połapałem że ten pociąg nie jedzie w stronę Złotej Góry i dałem sobie z programowaniem i fizyką spokój. Owszem gdzieś tam po kryjomu piszę jakieś apy, doczytuję o czym szumią radioteleskopy, ale wiem że z tych kierunków złota nie ma i to po prostu takie zboczenie.
Mamy tu jeszcze jednego takiego, dobry przykład jak trudno zmienić pociąg - wystarczy spóźnić się kilka lat jadąc tym pierwszym za daleko.

Nie można robić tego co się lubi, bo to ma być prostytucja, a nie …estwo.

Jasne, że się dostanie. Tak ładnie wyhodowany ruch antyszczepionkowy nie może iść na marne.

Nie zrobią. Nie zastrajkowali w marcu, kiedy cała systiema na nich zawisła.

1 Like

a kto ma strajkowac i po co jak pieniadze sa ?
Jaki powod do strajkow? A teraz to niektorzy dopiero maja zycie. Jeszcze wiecej pieniedzy za mniej pracy, jak wyglada obecnie praca POZ w Polsce ?

1 Like

Bo w gwiazdy czy żaby nie patrzymy się dlatego że płacą, tylko dlatego że chcemy coś zobaczyć?
A ludzi leczymy ponieważ? No jaka jest odpowiedź na to pytanie panie dokturze? Bo zapewniam że z ofiary wypadku to się już żadnych dóbr nie wyciśnie (podaż w każdym razie raczej z kaleki nie będzie), więc musi być jaki inny wektor motywacji?

Zupełnie nie potrzebujemy astrologów niezainteresowanych niebem tak jak lekarzy niezainteresowanych - no czym?
Jest tyle pracy przy łopacie za piniondze.

To gdzie Was kształcą to nie bez powodu nie jest politechnika - wydział inżnierii biorobota homo sapiens, tylko akademia. A na akademiach wykłada się sztukę, a sztukę się uprawia dla sztuki, bo piniondze to są na wydziale górnictwa - można je wykopać.

Jeśli ktoś idzie na AM motywowany zarobkami to powinien skonsultować się na kozetce czy przypadkiem klepki się nie luzują. To tak jak pójście na ASP aby robić drogo sprzedające się rezultaty - bądźmy poważni.

1 Like