Uroszczenia dyzurowo-podyzurowe

“Zaufaj mi. Jestem lekarzem.”

4 Likes

О чем вы говорите,

3 Likes

… o władzy nad życiem i śmiercią w którą wyposażył Cię system. Naciskasz worek z płynem zdeczka mocniej i ofiara odchodzi do krainy wiecznych łowów.

1 Like

Tak jest tylko w filmach i wyobrazeniach.

W kazdym razie. Organizacja.pracy lezy

2 Likes

W moi. Małym lazarecie na zadupiu rzadzi zasada ze ie wolno.podejsc do pacjenta planowego, jesli sie o nim nie wie nic a nic.

Zapoznanie.sie.z historia chorob to max 30 sekund

Paiurki sa w DE ustrukturyzowane i mam 30msekund i po nich ide i mowie : Guten Tag Herr Mueller, jestem anestezjologiem. Pan.przychodzi na wymiane stawu kolanowego. W aktach jest zemaPan nadcisjeinie i copd oraz zawal.serca ze stentem w 2018.

Aktualnie bierze epan nastepujace leki. Oprocz alergi na.nikel cos jeszcze?

Co Pan dzisiaj dostal na sniadanie?

W ciagu max 2 minut masz wszystko a.pacjenci.po poerwsze spokojniejsi a.pp drugie lepiej sie pracuje i…mnjej powwlonych akcji…
Joc⁹
Tu nie.wolno se znajdz w.aplikaxji
Czesto id3.do sali a oni a idz do innej. O pacjencie nie wiem wtedy nic.

2 Likes

A w filmach które Ty byś sobie wyobraził, jak by to mogło wyglądać?

1 Like

medyk robi w trzech warstwach na raz:

  • w hardware,
  • w software,
  • w procedurach.

Hardware to port w żyle, stojak z workiem ewentualnie dozownik ze strzykawką i miękka rurka pomiędzy.
Software to programowalne ustawienia prędkości opróżniania zasobnika a procedury to sposób dokumentowania “przepływu założonego” vs. “przepływu realnego” i sposoby obsługi wyjątków.

Reszta jest szarą strefą “zaimplementowaliśmy lek x z przepływem y, wysoki sądzie” vs. “co potem potwierdziliśmy podpisami w kwitach” vs. “co nam się wydawało że zaimplementowaliśmy” vs. wynik doświadczalnie potwierdzony przez patomorfologa po wszystkim.

W tej szarej strefie kryje się spektrum opcji przed którymi mówiący po francusku Rosjanin najwidoczniej miał pietra.
Przytomny człowiek.

7 Likes

Z cyklu gupi konowau pyta. Czemu banki centralnr jak szwajcarski SNB robia sie bankami inwestycyjnymi. Dlaczego zmieniono role bankow centralnych? Jezelu SNB ma akcje Apple Fejsbuczka i innych to jak walnie banka ( konowau jest stary i pamieta zarowno banku dotcomowa) jak i pamięta sprawę Enronu a bodajze tydzień przed walnięciem enronu bilanse były tiptop. Przecież wtedy zacznie się reakcja łańcuchowa jak CHF ulegnie deprecjacji…A IMHO ulegnie…

Druga sprawa. Wczoraj poszło w świat że EBC chce podwyższać stopy… no ale co wtedy z PIGS otaz Francją przeciez jeśli podwyżka nie będzie symboliczną o max.50 Pb. To taka Francją Włochy od razu splajtują i okaże się że król jest nagi…A przecież nikt tego nie chce…IMHO będzie coraz więcej pomysłów jak jeździć na martwym koniu…bo upudrowac trupa trzeba. Nikt nie chce końca strefy euro,końca Euro jak i końca UE… jak.myslicie ?

1 Like

Ale oni podnoszą, bo USA podnosi. A USA podnosi bo…? Bo może wie, że w ten sposób - być może - niepokorne teutonki do uległości przymusić udałoby się? Hmmm…

3 Likes

Ponieważ zbankrutowały.

Deprecjacja to scenariusz optymistyczny.
Nieużyteczność kwitów to scenariusz realizowany.

Tak. Wojowanie z USA kosztuje. Może wypada zająć się robotą jak onegdaj Chińczycy?
Czy praca już wszystkich boli?
Przy tych narzutach fiskalnych bardzo boli^^

Pomysły są - koń dalej śmierdzi.

Przemysłowi to leży martwym koniem.
Tam są inne zmartwienia strukturalne związane z demografią & edukacją.

Tylko do uległości komu?
Bo w se pojawiło alternative fur sverige czy co tam było na ulotce nabazgrane.
Domek z kart się sypie i Niemcy są pivotalne - mogą poddać cały wschód i chyba już ogarniają że to dla nich dobry deal tylko coś trzeba zrobić z wojskami okupacyjnymi.

Łańcuchy pomiędzy se a de sypią się od momentu kiedy deepstate se wszedł z widelcem do Kockumsu i pogonił de. Później de zablokowało port w Gotebrogu i pozabierało w zeszłym roku zabawki.
Jest taki żarcik, że de wyjdzie z eu bo z nato już chyba nieformalnie wyszło, a formalność trzyma się na siłach okupacyjnych. Układy ze ZBiRem są intratne. Zaraz wszyscy zaczną się kłócić o rozliczenia z ecb i nie ma opcji dogadania się o za krótką kołdrę.
Imperia chylą się ku upadkowi^^

4 Likes

Właśnie w tej kwestii zastanawiałem się ostatnio w dyskusji z kumotrami moimi, czy w takim przypadku :de: wierzgania :us: “przypadkiem” nie spróbuje pchąć :poland: na zapad?

Aha… to pewnie dlatego mnie i nasz dział zakupów firmy z SE spuszczały po brzytwie, a ich SIS do mnie raz z widłam wyskoczył na proste zapytanie… hmmm

A mają swojego Sarazina?

1 Like

A co to da na Pacyfiku?

Witamy w Kalifacie Absurdu. Się komuś zaczęło wydawać że siły zbrojne liczy się w dularach cudzych zobowiązań.

Nie wnikam - folklor polityczny.
https://sv.wikipedia.org/wiki/Alternativ_f%C3%B6r_Sverige

https://alternativforsverige.se/

Im się tam chyba roi, że jak coś każą policji to tam kompetentni i dobrze opłacani specjaliści rzucą zaklęcie^^

1 Like

Tylko nie mają komu.

Hegemon dlatego nim jest, że nie ma oporów przed pchaniem się osobiście - wygrywa, kto się nie boi wojen. Oczywiście koalicję chętnych zbiorą.

2 Likes

Nie trzeba poddawać komuś, wystarczy położyć lachę i nie kupować długu^^

A to właśnie sprawdzane jest jak bardzo hegemon jest hegemonem. 50 centów za dolara?

Limes zawsze zbyt długi, legionów nigdy dość, kupcy na koszty pomstują, a w centrali przepychanki frakcji.

Widać kto się nie boi po przyparciu do muru.

Trzeba się przyłączyć na paradę zwycięstwa.

1 Like

50 Abramsów za 100 teciaków.

2 Likes

Bo ja wiem czy folklor ?

W Niemczech AfD ma kłopoty: AfD rozrywana jest na kawałki przez własny aparat od momentu w którym miejscowy kontrwywiad dostał zielone światło na zajęcie się tym problemem.

Biorąc pod uwagę że niemiecki kontrwywiad sterowany jest bezpośrednio z urzędu kanclerskiego wychodzi na to że operacja rozwalania AfD została zlecona i nadzorowana jest przez jej konkurencję - najpierw z CDU a teraz z SPD.

Oczywiście teutońskie przekaziory udają że deszcz pada. A jak przychodzi co do czego to okazuje się że kontrwywiad spalił nie te teczki co trzeba (no pomyłka taka) i niestety akta dokumentujące zadania przekazane kretom przez oficerów prowadzących nie są dostępne dla komisji śledczej Bundestagu bo wzięły i uciekły z archiwum kominem.

Grzebiąc w datach okazało się że te teczki leżały sobie spokojnie w archiwum i zostały spalone dopiero kiedy z Bundestagu przyszedł rozkaz ich dostarczenia komisji śledczej. No przypadeczek taki. Przeoczenie.

4 Likes

50 obiecano, a 100 wysłano.
Co Ci obiecać?^^

Ponieważ postulaty są głupie - nie pasują do środków.
Jakby nie były głupie to by nie były zwalczane.

Nie miały być wysłane do Bundestagu kominem? Ach cóż za niedopatrzenie^^

2 Likes

Wysyłanie kominem podstawą germańskiego transportu, czy to ludzi, czy dokumentów!

1 Like

Dałbyś Waści jakiś namiar, bo chętnie się zagłebię?

2 Likes

nie ma jednego, centralnego namiaru. Są okruszki które trzeba wyłapywać ze słowotoku na wścieku filtrując je miesiącami:

  • NSU przez parę ładnych lat działało w ukryciu. Ktoś dostarczał im dokumentów, hajsu, kryszy i broni.
  • szef kontrwywiadu w Turyngii, Thomas Sippel został wylany,
  • szef federalnego kontrwywiadu Hans-Georg Maaßen został wylany,
  • akta kontrwywiadu dotyczące NSU zostały omyłkowo zniszczone zanim komisja śledcza Bundestagu zdążyła się z nimi zapoznać ale już po wezwaniu kontrwywiadu do ich wydania,
  • odpowiedzialni za spalenie akt kierownicy średniego szczebla w kontrwywiadzie zostali uniewinnieni i przeniesieni na emerytury (niezwalnialni urzędnicy państwowi), ich przełożeni zostali uniewinnieni ‘bo nic nie wiedzieli’. Odstrzelono co prawda dwóch frontmanów kontrwywiadu ale to niewielka strata - to tylko oficjalnie burdelem w świetle kamer zarządzali.
  • niemieckich polityków nikt po sądach nie ciągał - no bez przesady. Niby kto mianuje prokuratorów i sędziów w Niemczech ?
  • inwentaryzacja w zbrojowniach KSK ujawniła manko: brakowało pięciocyfrowej liczby pestek i 62 kg materiałów wybuchowych,
  • druga kompania dowodzenia w KSK została rozwiązana za “odchylenia prawicowo-nacjonalistyczne” czy jak to tam teraz biurwa w biurwomowie nazywa.
  • kontrwywiad zażądał od swoich pracowników samodonosów na piśmie w temacie ich kontaktów ze środowiskami skrajnej prawicy.

Kiedy NSU własnoręcznie wysadziło się w powietrze czystym przypadkiem wrogiem publicznym numer jeden w Bundesrepublice stał się Björn Höcke, Gauleiter AfD w Turyngii właśnie. Dowodzona przez niego frakcja “der Flügel” (“skrzydło”) została oficjalnie rozwiązana po tym jak wierchuszka AfD rozwiązania tego zażądała.

Nic to nie dało: 8 marca tego roku sąd w Kolonii zezwolił niemieckiemu kontrwywiadowi na uznanie AfD za ‘prawicową organizację ekstremistyczną’ co oznacza zezwolenie kontrwywiadowi na rozpracowywanie AfD metodami operacyjnymi.

No i się zaczęło … ostatni zjazd AfD w czerwcu 2022 roku został praktycznie zerwany a systemowe przekaziory miały orgazm na całego. Tutaj zadziwia mnie czasowa koincydencja z rozpieprzeniem Konfederacji w Polsce. To zapewne kolejny zbieg okoliczności.

Generalnie państwo niemieckie od dłuższego czasu walczy z prawicowcami we własnych służbach. Jednych wypieprzą to zaraz rosną następni. Co każe się zastanawiać czy niemieckim państwitom udało się zinfiltrować prawicę czy też niemiecka prawica zinfiltrowała państwitom ich własnych siłowików.

Na mojego nosa struktury siłowe w Niemczech przechodzą albo już przeszły na ciemną stronę mocy a atmosfera w nich panująca przypomina późną wiosnę 1944 roku: wojna przegrana, dowództwo nieprzytomne, nikogo z dowódców winnych klęski w Afganistanie nie rozstrzelano. Pagony po kątach szepczą, pały to olewają a na odprawach politycy po staremu są przez mundurowych po rowach lizani.

Zobaczymy jak długo jeszcze. Jak w koszarach ogrzewanie zimą szwejom wyłączą na niemieckich ulicach może zrobić się niebezpiecznie i 100 mld € prosto z drukarki nie pomoże bo jaka jest w końcu tego opału wartość kaloryczna ?

PS:
wszystko co powyżej to wyłącznie analiza ze źródeł dostępnych publicznie.

10 Likes